Elérhetővé vált az Apple Music Lossless és a térbeli hangzás a Dolby Atmos-szal

Pont most írtam át, hogy túlnyomó többségbe Atmost ír ki :joy:

Jaaah értelek…. Na így már teljesen más a fáma. Be kéne dugni egy Lightning Jack-et és akkor a fülest és akkor mit ír ki. :slight_smile:

Viszont, van itthon egy iPad Pro, majd megnézem (mindjárt elalszom, WWDC miatt hajnalig voltunk fent, most délutáni szieszta van), hogy ha bedugom a jackbe a fülest akkor mit ír ki. Adapterem fogalmam sincs hol van :smiley:

Elökotortam egy Lighting-os EarPods-ot, átlagba átvált Lossless-re Atmosból, de pl a Paranoid-ot úgyanúgy Hi-Res-nek mutatja :smiley: Kipróbálom még én is Ipad-on, Lighting-Jack DAC-ot én se találom, pedig 4 db-nak kéne itthon lennie :slight_smile: Úgyhogy ja létezik egy Apple eszköz ami tudja a Lossless-t :slight_smile:

1 kedvelés

Délelőtt megnéztem a bluetooth fejhallgatómmal, ott több szám esetében kiírta, hogy lossless és azt hiszem volt egy dalnál hi-res lossless is. Ha csak iphone-on játszom le ugyanazokat a számokat, akkor csak dolby atmos-t ír ki. Elvileg akkor támogatja a nem apple és beats bluetooth fejhallgatókat is.

Igen, de a beépített hangszóró kivételével ( amit hagyjunk figyelmen kívűl) nincs egy Apple- termék se ami jelenleg képes lejátszani a Lossless formátumot ezért én még mindig helyesebbnek találom az első megfogalmazást mert egy Lossless minőségnél ne vegyük már figyelembe egy telefon vagy számítógép hangszóróit akár milyen jó minőségűek is. Ezzel a Lossless Music-kal viszont az AirPods Max-nak is adtak egy nagy pofont, mert hogy ezek után még úgy se fogják venni mint most. Itt is köszönöm, hogy lebeszéltél róla :slightly_smiling_face:

A Bluetooth kapcsolat ami eleve nem támogatja a Lossless formátumot. Hiába írja ki, sajnos nem abban szólal meg. Próbáld ki vezetékesen a fülhallgatód csatlakoztatni.

Jelenleg csak egy usb jack kábelem van. Kellene egy Lightning jack kábel, hogy a fejhallgatómat tudjam vele használni. A gyári apple fülest nem szeretem. A mostani fejhallgatóm térhangzást produkál, mivel oldalanként 6-6 hangszóró van benne, így nehéz megállapítani jobb-e egy zene minősége, mert a hangzás eltereli a figyelmet. :slight_smile:

Most akkor minden számot külön-külön le kell töltenem magas minőségben egyesével? Szinte soha nem szedek le teljes albumokat csak azokat a számokat amelyek tetszenek. Nincs erre valami módszer, hogy lecserélje az összes letöltött zenémet? :slight_smile:

1 kedvelés

Nincs sajnos.

Van olyan aki eddig Spotify-t hasznalt, de most atvalt Apple Musicra?

Megint zöldségeket beszélsz. A lossless lejátszást (amihez az Apple a saját ALAC codecjét használja) maga a készülék végzi. A D/A konverziót vagy a készülék beépített DAC-ja végzi el (iPhone 6S esetén a jack kimeneten, újabb készülékeken a hangszórókon), vagy a gyári Lightning-jack adapter, ami maga egy DAC. Onnantól fogva a hangzás előállítása már analóg módon történik, mégpedig a fej- vagy fülhallgatóval.

A Hi-Res Losslesst jelenleg valóban nem támogatja egyetlen Apple termék sem.

Sziasztok!

Ehhez várható frissülés Airpods Pro-hoz? 3E751-röl? Vagy az átállás ettől független?

Köszi!
Csabi

Te nagyon nehezed érted meg, az Apple-nek nincs olyan fej illetve fülhallgatója vagy hangszórója amire ez képes még az AirPods Max se. Csak a régebbi vezetékes EarPods-ok. Tehát szükséged van hozzá egy külső hardverre egy másik gyártótól, hogy ki is tud használni, ha nem a beépített hangszórón akarsz Lossless zenét hallgatni. De még abban se vagyok biztos, hogy pl az iPhone 12 Pro beépített DAC-ja tudja, de ennek utánna nézek még mert 95%-ban ha kihúzom a fülhallgatót és a telefon hangszórója szól, átvált Lossless-röl Atmos-ra.

Ha olyan iPhone-t használok, amelynek még van jack kimenete és vezetékes fülest csatlakoztatok, akkor gondolom simán menni fog a lossless audio minden plusz okosság nélkül, ugye?

Igen, akkor menni fog, vagyis iPad Mini-nél működik. Kivéve ha füles egy AirPods Max mert akkor sajnos nem.
Mivel:

Hallgathatok veszteségmentes audiót az AirPods Max Lightning – 3,5 mm-es audiokábelen?

A Lightning – 3,5 mm-es audiokábel segítségével az AirPods Max analóg forrásokhoz is csatlakoztatható filmek és zenék hallgatása céljából. Az AirPods Max csatlakoztatható Lossless és Hi-Res Lossless felvételek lejátszására képes eszközökhöz, és kiemelkedő hangminőséget kínál. A kábelben végbemenő analóg–digitális átalakítás miatt azonban a lejátszás nem lesz teljesen veszteségmentes.

Én eddig párhuzamosan használtam mindkettőt, Spoti jobban tetszett, ezt csak a Watch miatt tartottam, viszont most ez átbillent….így már jobban bejön ez, egyelőre marad mindkét előfizetés.

Ha van egy Focusrite külső hangkártyám a Machez csatlakoztatva, azzal elérem a High-Res Losless-t is vezetékesen egy fejhallgatóval?

Igen…

1 kedvelés