Elérhetővé vált az Apple Music Lossless és a térbeli hangzás a Dolby Atmos-szal

Kedves Admin. Most tertem vissza iosre, regen hasznaltam a youtube vanced progit hatterben valo zenere. Mukodik még, es telepithető valahogy? Koszi a valaszt!

Én sosem hallgattam zenét YouTube-ról, így passz.

Sziasztok!
Lehet láma kérdés, de mindenképp kell a Lossless-hez a legfrissebb iOS? Nekem egyelőre a 14.1 van fenn (iPhone SE 2020), nem mertem “akksi tapasztalatok” miatt frissíteni még a 14.5 ill. 14.6ra.
Ha van tapasztalat, h nyugodtan illetve csak ott jön a lossless, akkor hnap esze rátolom…
Köszi előre is!

Ok, megtaláltam a saját kérdésemre a választ: kell a 14.6 hozzá…
https://support.apple.com/hu-hu/HT212183

1 kedvelés

Tisztába tenné valaki, hogy mi az helyzet a 1MORE ANC PRO-val? Korábbi (a cikkben is linkelt) cikkben HI-RES BT élményről van szó. Most akkor ez a cucc tud jobb minőséget, vagy sem?

Vezetékes vs. vezeték nélküliség

Fontos tudni, hogy a magas felbontást jelenleg kétféle módon tudjuk meghallgatni. Egyrészt ha olyan vezeték nélküli fülhallgatóval rendelkezünk, ami ezt tudja, például a 1MORE ANC PRO zajszűrős fülhallgatója, amiről korábban már írtunk, vagy a fenti DAC-kal, amire kábelesen kötünk bármilyen fülhallgatót.

Ez tesztelve lesz, csak még nem került hozzám a füles újra. Egyértelműen kiderül majd mit ír ki az Apple Music. Ezért írtam a cikk elején hogy lesz egy mélyreható teszt cikk a Lossless-ről később. :slight_smile:

1 kedvelés

Ja, hogy csatlakozas alatt? Azt az ikont csapja hogy lossless. :man_shrugging:t2: Nekem ugy tunik, hogy jobb a minosege a hallott zenenek. De hihetek az apple musicnak ikonok tekinteteben?

1 kedvelés

Igen igen! Ezek szerint a BT fülest is faszán támogatja! :slight_smile: Zsír!

1 kedvelés

Azért várom azt a tesztet. ,)

Lesz lesz :slight_smile:

1 kedvelés

Nalam valami nem adja ki :confused: Macre dugtam FiiO K5 Pro DAC/AMP-ot plusz Sennheiser HD 600-t. A DAC-on hangero tekero mogott van led ami jelzi h milyen a sample rate. 48K alatt kek, felette sargan kellene vilagitania. Apple Musicban minden esetben kek, pedig elvileg hallgattam 96K zenet is. Tidalon sargan vilagit, igaz ott van egy beallitas h nem system controlled, hanem maga a DAC vegez mindent is.

“Same here with a DAC attached to my M1 Mini. This will only work if they add an output selection (exclusive mode) to the MacOS Music app.”

Erre ezt találtam, próbáltad?

Audio MIDI setupban feltoltam 32bit 192K-ra, igy viszont most mindig sargan vilagit, akkor is ha valami rettenet youtube minoseget jatszok le. Igy mar valoszinuleg Hi-Res az apple music de csak hinni tudok benne, meg a hallasomra hagyatkozni :smiley: Apple Musicban nem talalok ilyen exclusive mode-t, Tidalban van es ott jol is mukodik. Az aktualis minoseg alapjan valtozik a led vilagitas ahogy valtogatok a szamok kozott.

Egyelőre még nem próbáltam az itthoni USB-C DAC-kal Mac-en, de majd fogom. Addig is ezt a fórumot érdemes olvasgatni, hátha találsz valamit: Apple Music Now Rolling Out Support for Spatial Audio and Lossless Audio | MacRumors Forums

Koszi a linket. En kozben az alabbi linket talaltam, ahol a hozzaszolo szerint meg nincs exclusive mode apple musicban. Igy Audio MIDI beallitasok alapjan egy resampled cuccot kapsz, ami nem tudom, hogy ronthat e a minosegen. IOS-en elvileg ez jol mukodik, remenykedek benne, hogy mac app is kap egy exlusive modet.

https://discussions.apple.com/thread/252845429

1 kedvelés

Ha kikapcsolod az atmost akkor a losslesst ir ki ami teljesen valid. Egyedul a Hi-Rest nem tudod kulso DAC nelkul hallgatni. Nem a fej es fulhallgatok, hangfalak kepesek a losslessre. Azt a minoseget a hangkartyadnak/DAC-odnak kell tudni, valamint a forrasnak (jelen esetben apple music). Persze egy jobb minosegu fejhallgaton szebben fog szolni.

BT fulesrol nem nyilatkozom, az mas kategoria, de ha egy sima earpods-t dugsz ra apple lightning - 3,5 atalakitoval (ami egy DAC), vagy barmilyen mas DAC-val akkor ott mar lossless lesz a zene. Mas kerdes, hogy tok felesleges mert egy earpods, airpods proval olyan lossless zenet hallgatni mint Trabantra Michelin pilot sport gumit tenni :slight_smile: vagy inkabb mint Ferrarira gagyi gumit tenni. Hiaba van 800 loerod ha az aszfaltra nem megy at.
Dolby Atmos pedig terhangzas es nem a zene felbontasa.

Úgy tudom a bluetooth 5 már képes egy cd felbontás továbbítására, és talán tényleg felesleges egy agybadugós fülhallgatótól jobb felbontást várni, nehéz ilyen pici cuccba beleszuszakolni egy hifi hangfalat… de azért megkérdezem, szerintetek azért nincs idén új airpods, mert azon dolgoznak, hogy a következő széria tudja az alap loseless figurát? Várhatunk egy ilyen airpodsot? Vagy vegyek végre egy prot, mert kellene már futni, fitnesselni?

1 kedvelés

Szerintem airpods pronal ne nagyon varj minosegbeli ugrast megha AAC 256 kbps mellett tudni fogja esetleg a losslesst is. Futas kozben meg amugy se szamit :smiley: Az en velemenyem, hogy vegyel egy airpods vagy airpods prot futashoz, utkozben stb. Attol fuggoen, hogy melyik a kenyelmes neked vagy mennyire van szukseged a zajszuresre. En lecsereltem a sima airpodsom prora. Nekem kenyelmetlenebb, viszont olyan hosszan nem hordom es a zajszurese karpotol, hangzasban szerintem nincs hatalmas kulonbseg, spatial audio egesz mokas apple tv+nal de anelkul is megvan az ember :slight_smile:

Igazi zenehallgatasra pedig szerezz be egy open fejhallgatot plusz egy dac/amp-t. Amikor otthon hatradolsz es atadod magad az erzesnek :smiley: En mar kiprobaltam 1-2 kombot, szerintem mindenre mas jo.

1 kedvelés

Ezzel teljesen egyetértek én is. Nálam a Fiio Q3 azt mutatja amit az Apple Music, Lossless kék Hi-res sárga. De egy kicsit szkeptikus vagyok most a Music-kal kapcsolatban.
Mert pl. ilyet is mutat Bluetooth kapcsolaton.

Az a Hi-Res Lossless ikonka neha latszodik, neha nem, Macen es iOSen. Kicsit meg bugos szerintem a dolog de az apple sajat bevallasa alapjan se megy.

BT-n nincs jelenleg lossless iphonen (de lehet mashol se). Meg @csszokolai altal emlitett 1MORE ANC PRO se tud teljesen lossless csak jobb minoseget.

Egy idezet a WhatHifi oldalrol
"Some formats such as AptxHD Bluetooth and LDAC allow for hi-res files to be streamed wirelessly between compatible devices but not without compression. The former supports audio at 24-bit/48kHz, but uses compression and has a maximum data rate of 576kbps. The latter supports up to 32-bit/96kHz over Bluetooth but only with a data rate of 990kbps. Both of these are lower than the data rate of CD (1411kbps) which isn’t technically hi-res…

3 kedvelés