Értesítési problémák LTE-re csatlakozó Apple Watch esetén?

@83miki83 de mutatja. Ha belemesz az egyéni programokba mint pl telefon vagy viber vagy messenger vagy bármi más ahova üzenetet kaptál ott megtalalod az üzeneteket csak éppen értesítés nem jön akkor amikor az üzenetet megerkezik. Fontos hangsúlyozni hogy nem kellenek programokat installalni az órára hogy az értesítés megérkezzen rá. A telefon tükrözés nem erről szól. Ha programokat is installalsz az órára akkor azt el tudod indítani újra megnezni pl egy uzit. De az értesítés és bármikor legyen az annak akkor is meg kell hogy érkezzen az órára. Ez a telefon tükrözése. Tehát ha fent vagy messengeren pl a telefonoddal de az órára nincs installalva akkor is meg fog jönni az értesítés. Legalább is minden esetben meg kéne jönnie.

Ez pusztan nem igaz. Ha a fejleszto a Watch alkalmazasban hasznal “dynamic custom long look” notificationt, akkor ha valamit elrontott az alkalmazasaban, akkor nem fog megjelenni a notifikacio. Tehat egy Watchra telepitett alkalmazas siman okozhatja azt, hogy nem erkeznek meg a notifikaciok. https://developer.apple.com/design/human-interface-guidelines/watchos/system-capabilities/notifications/

Tehát vissza tértünk az első kommentemhez. :smiley: Ezért kár volt az egész.

1 kedvelés

@Czo a probléma az ahogy írtam hogy minden értesítés megerkezik ameddig jó a dolog. Aztán semilyen. És ez akkor is igaz ha szűz órát párosítasz a telohoz tehát nem ez a probléma hogy bármilyen alkalmazás okozná a hibát főleg hogy semmit nem installalsz az órára. És a nem fogadott hívás kijelzese az operációs rendszer része és az sem érkezik meg amikor más sem. Szóval inkább ez Telekom függő dolog marcsak azért is mert wifin minden működik gond nélkül.

Oke, hogy WiFi eseteben mukodik. De nem lehet az a problemad forrasa, hogy akkor nem erkezik meg az ertesites az LTE modon, a telefonodtol messze levo oradra, ha a telefonod lecsatlakozik a hasznalt WiFi halozatrol? Az Apple leirasa ertelmeben, ahhoz, hogy minden uzenet tovabbitodjon az oradra, a telefonodnak WiFi halozaton kell lennie. Ha pl. a WiFi routered lecsatlakoztatja a telefont, mert a telefonod pl. tul sok ideig idle, akkor siman eloallhat ez a helyzet. En keptelen vagyok eloidezni olyat, hogy delayen kivul, barmi mas eloalljon. Hiaba hasznalom lassan 4-5 napja kb egesz nap LTE modban az orat.

Tehat, kapcsolj ki minden energiatakarekossagot a routeren, egy masik eszkozzel esetleg pingeld folyamatosan az otthon hagyott telefont.

Technikailag a Telekom ebbe nem tud beleszolni. Semmi kozuk a kommunikacio ezen retegehez.

@Czo ja és a hiba akkor is fent áll ha a telo nem wifin hanem szintén a Telekom -on lóg. Ilyenkor a WiFi idle dolog amit írtál az sem áll. Olyan mintha a push szerver floodolasnak venné ha több üzenet jön rövid idő alatt. Na de akkor wifin miért nem veszi annak és ott mindig minden megjön?? Biztos hogy köze van a mobilhalozathoz. Bár ezt az egészet csak masszív tesztelés alatt jön elő és nem tudni mikor kezdi el a lehalást.

lásd:

Ha a mobilhalozati kommunikacio mukodik, es mukodnek az oran az internetes alkalmazasok (pl Apple Music, iMessage), akkor a Telekom reszerol rendben lesz a dolog. Azt tudom mondani, hogy nalad van valami olyan korulmeny, ami ezt okozza.

@Czo a teszt teljessegehez hozzatartozott az is hogy több routeren több helyen is volt a telefon amikor a hiba fennalt. Illetve az értesítések megjonnek akkor is ha a telefon nem wifin hanem mobilhálózaton van tehát nem kell neki WiFi l. Bármit is ír az Apple. Csak gondold végig. Elmész a strandra ahol nincs WiFi és a telot az öltözőben hagyod a Telekom neten. Az órád is a Telekom hálózatán van. És működik minden. Egy ideig. Aztán néma csend. Itt van a hiba amit nem gondolnám hogy csak nálam van. De hogy nálad nincs az felizgatta az izlelo bimboimat főleg úgy hogy azt mondod majdnem egész nap lte -n vagy és nem tapasztalod a hibát. Szívesen at beszélnem veled ezt mert szerintem nem sokan tesztelik ezt ilyen mélységben. Leirod a számod email ben hogy ne itt kelljen? A email: zsozsobasa2 és gmailes. Köszi

Én fogom tesztelni minden nem fejlesztő számára elérhető módon amint végre lesz MultiSIM-em, főleg mert én sokféle voip klienst használok, de ahogy eddig tapasztaltam néha vannak kommunikációs gondok az óra és a teló között ha vándorol a hálózatok között, értem arra ha a kettő közt változik az összekötő “kapocs” összetétele (Bt, WIFI, LTE) az utóbbival még nem tudom, de az első kettőnél nem mindig megy zökkenőmentesen a váltás ahogy több esetben is tapasztaltam. Lehet ott is az elásott kutya, hogy Czo nem váltja a hálózatot órán, hanem szinte csak LTE-n nyomul vele és így ne mkel a kapcsolatnak másik irányban felépülnie időközönként változva. Persze ez csak egy félig laikus tipp.

@gunar kíváncsi vagyok majd a te teszedre is mert a hiba ha csak lte -n vagy válogatás nélkül akkor is fenall. Az hogy ha visszerkezik Bluetoothra az óra az tuti jól muxik ha lte -ről wifire ott már tapasztaltam én is hibát de sokat nem foglalkoztam vele mert kiverte a biztosítékot nálam a csak lte hiba hogy egy Apple nem tudja normálisan megcsinálni ezt amikor egy Samsung esetén teljesen gond nélkül működik minden ebben a szituban

Azért mint írtam ott sem fenékig a tejfel, a samu páros több dolgot nem tud ami nálunk alap.
Az meg külön érdekes, hogy az órák és telók keresztben tudnak olyant amit a sajátjaikkal meg nem :roll_eyes:
Pl amit néztem, hogy az iphone+samu óra minden voip hívást valós időben jelez (viber, whatsapp, signal, skype, threema, wire, stb) a saját cégen belüli párosban meg egyik sem. Érdekes nem?

Ezt mar leirtam, hogy ha megirjak a fejlesztok, akkor jelezni fog. A fejleszto meg tudja irni. Most, igy watchOS 6 ota, mar azt is meg tudna irni a fejleszto, hogy az orara telepitett VoIP app, LTE-n at, a telefon tavolleteben is tudjon mukodni. Minden csak akarat kerdese.

Most voltam oda egy 2 es fel oras setan, csak az orat vittem magammal. Kozben folyamatosan jottek a notifikaciok.

@Czo neked 5-os a watch od egyébként?

Egy 2018-as vasarlasu Series 4-em van, a vele hasznalt telefon pedig egy Xs Max.

Szerk: A kornyezethez hozzatartozik, hogy dedikalt, fix ip cimmel rendelkezo internetszolgaltatasom van itthon, amelyet egy OpenWrt-t futtato router “kormanyoz”. Az Xs Max-ban ketto SIM van, ebbol az egyik egy telekom eSIM, amely az elofizetes “fo” kartyaja, az oraban ugye egy eSIM-es MultiSIM es van egy fizikai MultiSIM kartyam is, amely egy Huawei LTE routerben van hasznalva (ezt a Huawei routert evek ota hasznalom ilyen masodlagos kartyaval). Az Xs Max masodik SIM-je, jelen pillanatban egy britt O2 SIM, de ezt cserelgetni szoktam egy ausztral Lebara SIM karyaval. A mobilinternet csak az elsodlegesnek hasznalt Telekom SIM kartyan van engedelyezve. Minden egyes esetben, amikor LTE-vel hasznalom az orat, akkor a telefon itthon marad, ahol stabil WiFi lefedettseg van.

1 kedvelés

Tudom, hogy ezt már kitárgyaltuk mi, csak zsozsonak írtam lle mint érdekesség.

Na ezért meg az összes app fejlesztő akinél ez nincsen rendesen megírva tehetne egy szívességet!
Még fizetnék is érte ha úgy is lehetne használni a voip appok telefonálás részét hogy csak óra van rajtam. Pl a Groundwire app ami legalább kijelzi ha hívnak az is volt több éve 10€ és azóta is kb elégedetten használom, de most ebből amit írtál kiindulva lehet írok nekik, nincs-e tervben a változtatás náluk ezen irányban.

@Czo akkor idáig ez az egyetlen különbség mert én ezeket a hibákat series 5el tesztelem. Nincs kedved egy pár nap cserére? Én odaadom neked a vadiúj 5-öst teszteld én meg játszok a tieddel :grinning: addig. Aztán lehet megfejtjuk a problémát egyből

@gunar a groundwire nekem nem jelzi ki az oran ha jon hivas.

Csak mert a beállítások között van egy kapcsoló amit be kell kapcsolni hozzá az appban, beállítások - továbbiak - hangbeállítások és Callkit alatt lesznek
én is a fejlesztőt kérdeztem mert nem találtam rá :grinning: