Frissült az Apple Térképek itthon – részletesebb térkép, jobb navigáció, látványosságok 3D-ben és egyebek

Eredetileg itt jelent meg: Frissült az Apple Térképek itthon – részletesebb térkép, jobb navigáció, látványosságok 3D-ben és egyebek - Szifon.com

Az Apple végre hazánkban is elérhetővé tette a Térképek frissítését, amely nem csak pontosabb és részletesebb lefedettséget jelent, hanem elérhetővé váltak többek között például az egyes tájékozódási pontok vagy látványosságok 3D-s nézetei, a körbenézés, a jobb navigáció, amelyhez természetesebb beszéd is társul, illetve egyéb újdonságok is. Ezeket az újdonságokat a mai napon pedig nem csak…

1 kedvelés

Az egyik leggázabb dolgot viszont képtelenek javítani a Maps-ban.

Miután megjelent az új kiadás, kipróbáltam ismét. A 3D ment szépen, de amikor megszólalt, a nejem is jót nevetett:

Forduljon a Fasor út útra,
Kanyarodjon a Thököly út útra,
Forduljon a Ferenc körút útra.

Párszor már lejelentettem hibának, de láthatóan semmi értelme az ilyesminek.

Az jó! Pedig már kezdtem örülni, hogy lesz egy waze alternatíva végre, bár ezt még el lehet viselni talán, igaz hosszabb távon idegesítő is lehet és ugye ameddig nem használják elegen hiába is várjuk tőle a trafipaxokat, ha nem tudja az nem a program hibája lesz, hanem mint a waze esetében is a kevesebb felhasználói jelentésé, de az csak este és éjjel nem jelez rendesen, érthető módon.

A képernyő képeken pl. mutatja autós navi közben, hogy mennyi a sebesség korlát, de nekem nem. Lehet itthon nem elérhető a funkció. Ugyanakkor itt-ott meg mutatja (pl. M3, mogyoródi S-kanyarnál 120-as tábla).

Pedig én is tökre örültem volna egy Waze alternatívának. Ma megyek hosszabb útra, majd még nézegetem. A hang narráció nem érdekel, ki is van kapcsolva, elég ha látom CarPlay-en.

Úgy tapasztaltam, hogy csak a főbb útvonalakon mutatja a sebességkorlátokat (most még?), ott viszont az adott szakaszra érvényes korlátozásokat is, pl. vasúti átjárónál a 30/40-es táblákat. És a telepített trafiknal is írja. Ez viszont jól jön néhány trükkös helyen.

Dunakeszirol eljottem ma Erdre, Budapesten keresztul es Budapesten es Erden is kivetel nelkul mindenhol mutatta. Dunakeszin pedig sehol.

Ebbol en arra kovetkeztetek, hogy nincs mindenhol rogzitve a sebesseg adat. Ami jo, majd megcsinalgatjak.

Csak ne olyan tempóval mint a magyar Siri-t. Bár lehet azt Luca-nak akarják nevezni. :crazy_face:

Sárinak egyszerűbb lenne.

Ezt átvitt értelemben gondoltam, mert annyi ideig készül mint a Luca széke, ja nem, sokszor annyi ideig. :grinning:

Nálam mutatja, de a Waze alatti megszokás miatt hiányzik az, hogy jelezze ha túlléptem a megengedett sebességhatárt.

Próbáltam már kikapcsolt hanggal, de akkor meg állandóan le kell tekintenem az útról a készülékre.

Eszre vettetek, hogy a lokator is frissult? Most mar a hazak korvanalai is vannak es nem csak az ures terulet es 3D-ben is latjuk. Igaz csak a korvonalat.
Igaz, tenyleg csak nagyjabol a korvonalak mert eleg bena. :smiley:

Mivel az is elvileg azt a térképet tolja ki amit a térképek app.

@farkas63 @gunar rendszer szinten bármely beépített Apple app értelemszerűen az Apple Térképek adatait használja.

Tudom. Azt nem, hogy mennyire 1xűsíti, ha teszi egyáltalán bármelyik is.

Viszont eltűnt a hiba jelentése opció. Igaz, mindegy is, úgysem foglalkoztak vele. Így legalább látja a felhasználó, hogy az Apple sz@rik a véleményére.

nem tűnt el. lásd: