Gyakori kérdések: LTE-s Apple Watch vásárlása külföldről

Így van, a kérdés arra irányult, hogy B20 hiányában van-e valakinek tapasztalata az órával. Működik, nem működik, részlegesen működik stb.

Nyilvan, ha csak B20 van a kornyekeden, akkor nem mukodik :smiley: Most lattam, hogy van olyan, hogy https://www.cellmapper.net, ahol elegge jol lathatoak, hogy hol vannak a tornyok, illetve azokon milyen frekvencia van.

Köszi ez hasznos. Ez alapján egy Telekomos SIM egy USA órában is egészen jól tudna üzemelni, pláne Budapesten belül.

1 kedvelés

Na igen de azt ugye tudjuk már, hogy Murphy mindig ólálkodik és ha sosem volt még valamire szüksége az embernek, de vesz vmit és az nem adja rá a lehetőséget, tutira kelleni fog és nem is akármilyen esetben. De ne legyen igazam. :slightly_smiling_face:

tényleges tapasztalatunk nincs ezzel. elképzelhető, hogy most, hogy majd a roaming is lehetséges lesz egy későbbi frissítéssel, így már nincs ezzel kapcsolatos korlátozás sem, de ez teljesen egyértelműen akkor fog kiderülni, ha valaki ténylegesen kipróbálja, hogy egy amerikai óra mit szól itthon a Telekom eSIM-jéhez.

Sziasztok,

Nekem van 1 amerikai Ultra-m A2622. Sikerült beaktiválni a T-Mobilnál az előfizetést az órán. A A roaming opciót azért nem kínálja fel az óra mert amerikai modell, vagy egyáltalán nem működik az európai sem külföldön?

Nagyon köszönöm a válaszokat.

na most akkor nem értem. amerikai az órád, ami nem támogatja az összes európai sávot. ha itthon olyan szolgáltató hálózatán akarsz vele roamingolni, amelyik a 20-as sávot használja, akkor azzal az amerikai óra nem fog tudni szóba állni. a T-Mobile az amerikai T-Mobile, vagy az itthoni Telekom?

Nemzetközi roaming az Apple Watchon

A watchOS 9.1-es és újabb verzióival az Apple Watch Series 5 és újabb, az Apple Watch SE és újabb, valamint az Apple Watch Ultra mobilhálózatos modelljein elérhetővé vált a nemzetközi roaming.

Az Apple Watch nemzetközi roaming funkciójának használatához forduljon az iPhone-on használt előfizetés szolgáltatójához, és adja hozzá az órát az iPhone roamingcsomagjához. Ahhoz, hogy az Apple Watchon használható legyen a nemzetközi roaming, a mobilszolgáltatónak támogatnia kell a VoLTE technológiát és a roamingot. Nem minden mobilszolgáltató támogatja a nemzetközi roamingot az Apple Watchon, és a más országokban elérhető lefedettség mindig a szolgáltatótól függ.

A nemzetközi roaming bekapcsolásához nyissa meg a Beállítások menüt az Apple Watchon. Koppintson a Mobilhálózat, majd az Adatroaming lehetőségre.

A világszerte használt LTE- és UMTS-sávok különböző, (mobilhálózati kapcsolatot támogató) regionális Apple Watch-modellekkel érhetők el Amerikában, a kontinentális Kínában, Európában, valamint Ázsiában és a csendes-óceáni térségben. Az iPhone-tól eltérően az Apple Watch esetén nincs olyan modell, amellyel a világ összes mobilhálózati sávja használható. Nézze meg, hogy országában vagy régiójában mely mobilszolgáltatók kínálnak mobilszolgáltatást Apple Watchhoz.

Ha vettel valahol egy orat, majd aktivaltad egy masik orszag SIM-jevel, akkor az az ora nem roamingol.

Elemzést nem volt egyértelmű. Ez 1 amerikai ultra amin a magyar Telekom van aktiválva. Hibátlanul működik.

Én azonban gyakran vagyok Ausztriában és ott szeretném használni az órát a telefon nélkül. Elvileg kellene lennie egy roaming az órában ami viszont nálam nem jelenik meg.

az óra roamingolását a szolgáltatódnak is támogatnia kell, ezzel kapcsolatban akkor a Telekommal kell egyezkedned, én nem tudom, a roamingot már támogatják-e az órával.

Azt mondták hogy a multiSIM-hez nem tudnak beállítani semmilyen roaming opciót elvileg tényleg ugyanazt használja az óra, amit a telefon.

Elvileg kellene lennie egy beállítás fülnek az óra menüben, nem a telefonban:

Mobilszolgáltás
Mobil adat
Roaming

Nekem a roaming nem jelenik meg mint opció.

Annak aki szinten a Telekomnál aktiválta a multiSIM-et annak működik külföldön, illetve az órán megjelenik a roaming opció?

hát ha ezt mondták, akkor még nem támogatják, tehát nem fog sehogyan sem roamingolni.

1 kedvelés

Szerintem, nalunk nincs roaming. Ha megnezzuk ezt a listat, akkor az 1-es labjegyzetnel ir olyat, hogy a “a nemzetkoi roamingnal a lefedettseg fugg a szolgaltatodtol, toluk erdeklodj roaming ugyben”. No, pl a nemet telekomnal, vagy az amerikai attnel van 1-es, viszont a magyar telekomnal nincs. Ebbol en arra kovetkeztetek, hogy a magyar telekom ezt nem tamogatja.

Ha tamogatna, akkor olyan konfiguracios profilt hasznalna a keszulek, amiben engedelyezve van ez a menupont.

1 kedvelés

és hogy sikerült? :slight_smile: , mert van nálam egy amerikai Ultra van, amin nem lehet Telekom-ot aktiválni kiírja hogy nem támogatott ország. :slight_smile: Nem tudom honnan lehet az Ultra-d vagy hogyan tudtad aktiválni, mert nálam nem engedi a szoftver.

Nekem flottás előfizetésem van a Telekomnál, és azt hittem, hogy azért nem tudom rendesen a menüből aktiválni. Azt mondták menjek be egy Telekom boltba, melyet meg is tettem Siófokon és ott egy kedves kolléga hosszas bíbelődés után betudta valahogyan úgy állítani, hogy az E-SIM-et ő aktiválta be, amihez manuálisan hozzá rendelte az óra EID számát. Nem kellett semmit csináljak, rögtön megjelent rajta a konfigurációs fájl és azóta működik. Sajnos a roaming opció nem jelent meg amit nem tudom, hogy azért van-e mert amerikai modell vagy egyáltalán a Telekom ezt nem is kínálja fel.

2 kedvelés

Tudnivalók a nemzetközi roamingról

  • Nincs lehetőség mobilhálózati roamingra a mobilszolgáltatói hálózat lefedettségi területén kívül.
1 kedvelés

Találtam a Mac rumors oldalon egy Jailbreak- hez kötött Carrier cserét. Sajnos a linket nem tudom feltenni mert valamiért nem vagyok rá jogosult.

Továbbra is azt gondolom hogy egy ilyen óránál megéri ez a küzdelem, mert közel 300 €-val olcsóbb lesz így. Az enyém Best buy-ról van és 680 €-ra jött így ki.

Elvileg most már megy a linkelés, de sztem jailbreak nem fog menni, mert újabb lesz a készülék és szoftver mint amit az óra támogat.

Viszont a Telekom-os dolgot szerintem ma kipróbálom. Bemegyek, remélem egy hozzáértő kollégát kapok!

A Jailbreak állítólag 8 vagy X-el IOS 16 alatt megy. Ezzel kell megcsinálni a Carrier módosítást, utána: “Unpair watch from secondary jailbroken device while keeping cellular plan (be sure to unpair from the watch itself, not via Watch app on the phone)”

Ha nem tudom itt Ausztriában hasonló módon megcsinálni, akkor kénytelen leszek ezen a tortúrán keresztül menni.

Remélem sikerül neked a T-nél!


Sziasztok sikerült ezzel a módszerrel felrakni.

Ráment vagy 1 napom de azért sem adtam fel és sikerült!!!

Itt Ausztriában megengedi a roamingot kiválasztani, de kérdéses, hogy ténylegesen működik-e otthon.