Gyakori kérdések: mikor lesz Apple Pay a Budapest Bank, CIB, Erste, Gránit, K&H, MKB, Raiffeisen, UniCredit és más bankok esetén?

10 perc ügyintézés a kártyacsere, 3 nap múlva hozzá lehet adni a wallethoz az OTP appjából…

A PR-os szempontjából exkluzív ez tény. De ők azt mondják ami marketing szempontból jól hangzik. Van a bankok közt “digitális bank”, meg “Európa digitális bajnoka” is. Kettőből az egyik sorra nyitja a nem digitális bankfiókokat, a másiknak meg droidon sincs mobilfizetése.

A PR-os meg igen?

Nem tudom, ettől még írtak nekünk, kiraktuk. Ennyi. OFF TOPIC engedjük el. :slight_smile:

visszahallgattam a hangfelvételemet a sajtótájékoztatóról, és nem azt mondta a Csányi, amit a HWSW cikke ír: nem mondta, hogy ne lenne exkluzivitásuk, de valójában azt sem, hogy lenne. a HWSW cikke tehát hibás, mert olyan következtetést vont le, és írt tényként, ami igazából nem hangzott el.

ez hangzott el pontosan – HWSW kérdése, Csányi válasza:
– Engem az érdekelne, hogy valamilyen szinten exkluzív ez a szerződés, tehát mondjuk most más bank egy bizonyos ideig nem vezetheti ezt be, vagy ugye erről szó nincs is?
– Annyit tudunk, hogy most jelen pillanatban mi vagyunk az egyetlenek.

a PR-tól kértünk ezzel kapcsolatban egy újabb választ, amiben ismét csak azt írták: “Az információ változatlan: van exluzivitása az OTP Banknak.”.

de igazából mindez tök lényegtelen, az ezen való pörgéstől nem lesz hamarabb másik banknál.

1 kedvelés

Persze, azok most össze-vissza fúzionálnak egymással ebben az évben és “a nagy takarékbank” lesz, valszeg most a legkisebb bajuk is nagyobb annál, minthogy ezzel foglalkozzanak, sajnos :frowning:

ha exkluziv, ha nem, a szomoru az, hogy csak naluk elerheto es van olyan bank, akiknel honapok fognak eltelni, mire bevezetik ha egyaltalan. sajna egy bankvaltas nem annyira egyszeru mint egy mobilszolgaltato valtas, ezert nem biztos h sokan valtanak hirtelen.
igy a megjelenes utan 5 evvel, tetulassan elerhetove teve nagyon gaz, hogy legalabb azok a bankok nem tudnak viszonylag gyorsan kijonni vele, akiknel az anyabanknal mar megvannak a feltetelek. kozben meg kodositenek, semmi konkretumot elarulva.

2 kedvelés

Számlanyitás az OTP-nèl kemény 25 percembe került.
A jelenlegi szamlarol minden átutalása 1 perc.
A régi számla megszüntetése mondjuk legyen szintén 25 perc.
Ja, és a melóhelyen leadni az új számlaszámot egy email megírásnyi idő.
Mi ezen a bonyolult?

mondjuk ha nincs nagy összeg, amit át kell mozgatni, nem akkora tragédia, de nagyobb összeg esetén már az átutalás költsége is izmos tud lenni. plusz a számlavezetési és egyéb díjak is kérdéses lehet adott esetben.

Nagyobb összegű megtakarítások esetén prémium csomagok vannak, én pl olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy napi max 20millat belföldön ingyen utalok.
Persze ezt bankja válogatja.
De meghagytam a régi számlámat, kártyámat és nyitottam egy új számlát az OTP-nél, egy évig csak a havi zárási díj a többlet költség. Ennyi idő alatt sokminden történhet, addig kivárok, és kihasználom az ingyen utalás előnyeit :). Ha megtetszik az OTP akkor meg átcuccolok :).

Ha használjátok a bankváltási procedúrát, akkor a két bank elintézi egymás között és mindent átvisznek: összeg, csoportos beszedési megbízásokat ill. a rendszeres utalásokat is.

https://www.mnb.hu/fogyasztovedelem/bankszamlak/bankszamlavalasztas-es-bankszamlanyitas/egyszerusitett-bankvaltas

Csak azért írom le, hogy tudjátok ilyen is van.

Nyugat Takaréknak írtam emailt múltkor és ezt a választ kaptam:
“Az Apple Pay szolgáltatás indulása 2019 év végéig nem várható.”
Sőt hamarosan új mobilapp is várható tőlük.

Pl az, hogy KATA-s vallalkozokent nem csak egy helyen kell megvaltoztatnod a szamlaszamod. Szinten ilyen vallalkozokent orulhetsz, ha egyaltalan nyithatsz szamlat, hiszen nem erkezik havi rendszeres munkaber a szamladra. En pl emaitt nem tudok Visa-rol Mastercardra sem valtani. Mivel tizenX eves szamlam van, ha az ujakra valtanek sokkal rosszabb konstrukciot kapnek havi rendszeres munkber hianyaban, mint amilyen szamlam most van. Igy marad a Visa es a varakozas. A Visa honlapjan a mobilfizetesnel szerepel mar par napja de a link egy Oops…hibaoldra vezet.

KATA-s egyéni vállalkozóként (gondolom az áfa mentesség miatt válassztottad, mint mindenki) nyiss lakossági számlát. Azt pedig boldog-boldogtalan nyithat a legtöbb banknál már online is…

ez mondjuk nem sokat könnyít azon, hogy hány helyen kell megváltoztatnod a számlaszámod (bár amikor megszűnt a céges számla kötelezősége, én meg is szüntettem a cégeset, mert csak szükségtelenül vitte a pénzt).

A bankkartya tipusanak/markajanak megvaltoztatasahoz, miert kell masik szamlat valtanod?

lehet, hogy az adott bank az adott számlacsomaghoz csak adott típusú kártyát kínál X okból?

A kimondott hitelkartya kontstrukciokon tul (tehat, pl Mastercard Gold csomagnak megfelelo konstrukciot es szolgaltatascsomagot nem kaphatsz VISA/Amex kartyaval), nem lehetne ilyen korlatozas. En mindenkeppen elbeszelgetnek az ugyintezovel.

Ha valaki úgy érzi, hogy ez az utánjárás többe kerül, mint egy vállalati számlacsomagot fenntartartani… :smiley:

Azért az a pár hét már elmúlt az Erste bank-nál. Tud valaki valami infót róla?

Én voltam pár napja Erste-nél személyesen. Hallgatnak az Apple Pay-ről. Android vonalon azt ígérték, hogy lesz Visa is, júniusban. Ők készen állnak a fejlesztéssel, a “pos terminálokat” kell frissíteni elmondásuk szerint, ez a banktól kívül álló probléma. Lehetséges, hogy ez a gond, mivel ez még mindig nem működik, úgy tudom az OTP-nél sem.