Gyakori kérdések: mikor lesz Apple Pay a Budapest Bank, CIB, Erste, Gránit, K&H, MKB, Raiffeisen, UniCredit és más bankok esetén?

legjobb tudomásom szerint az Apple Pay működéséhez semmit nem kell frissíteni a terminálon, azt ugyanis ugyanolyan érintős kártyaként érzékeli, mint ha a rendes kártyád lenne.

az OTP nem mondott olyasmit, hogy azért ne menne a VISA, mert a terminálok frissítése kell hozzá, és még a VISA oldalán sem írnak ilyesmit, hanem csak annyit, hogy az érintéses fizetést támogató terminál kell hozzá: https://www.visa.hu/fizessen-visa-val/kiemelt-technologiak/visa-contactless.html

A gplayen a Erste MobilPay hozzászólásoknál írják a fejlesztők a felhasználói észrevételekre válaszolva, hogy az elfogadói oldal egy része nem tudja kezelni a VISA NFC tranzakciókat. Megnéztem több nagyobb bank honlapját, ahol van NFC fizetés, de VISA sehol nem szerepel Magyarországon, azt írják, hogy Master/Maestro kártyával működik.

Az OTP es a KH Visa kartyak contactless fizetese biztos, hogy mukodik itthon.

A kártyával működik az ERSTE-nél is a VISA érintéses fizetés. Napi szinten használom. Ahogy a banki tájékoztatókat olvastam, az derült ki számomra, hogy digitalizálni nem lehet. Szóval csak a Master/Maestro kártyákkal lehet “telefonnal” fizetni más banknál is. Meglátjuk mi lesz, lassan júni 30 :slightly_smiling_face:.

Van britt Apple Pay kompatibilis kartyam. Tehat technikailag ez is megy.

Elviekben Szlovákiában is elindult az Apple Pay az Erste-nél. Nálunk akkor ennek mi akadálya van??? :rage::face_with_symbols_over_mouth:

Két dolog:

  1. Valószínű a hazai ERSTE informatikai rendszere még nem áll készen a kártyák digitalizálására illetve a clearing rendszer sem.

  2. Apple és OTP exkluzivitás.

2 kedvelés

Nagyon úgy néz ki, hogy nem indul júniusban. Akkor minek hírleveleztek, hogy heteken belül elindul. :frowning: . Tegnap válaszoltak az Erstenel, hogy folyamatos fejlesztések vannak és nem tud időpontot mondani. Az indulás előtt jelezni fogják.

a “heteken belül” nem egyenlő azzal, hogy “júniusban”.

1 kedvelés

Persze, hogy nem egyenlő azzal májusban írták, hogy heteken belül tehát az kevesebb mint hónapokon belül tehát akkor nem heteken belül kellett volna írniuk hanem hónapokon belül. :slight_smile:

Nekem a heteken belülre mint fogalom belefér a 6-8 hét is… Az még technológiai szemmel szerintem belefér…

nem lesz itt indulas sehol, se revolut, se masik banknal amig az otp exkluzivitas a nyakunkon van. addig lehet szepen beballagni az otp-be ha akarsz valamit.

most mar csak azt szeretnem tudni hogy ez az exkluzivitas mennyi ido. hetek, honapok?

Ez szerintem uzleti titok, igy nem fog kiderulni.

Magnet banknál egyből elindul a reklám, de olyan magyarosch… kicsit savanyú és kicsit sárga…

Nem, egyelőre nics tervben, de tök jó, hogy itt vagy, mert ha nálunk bankolsz, véded a fákat… és hallottad már, hogy felajánlást tehetsz ide meg oda? NA! Ezzel is ki vagyunk segítve a vízből…

végre frissítette a HWSW a cikkét:

Végül is az exkluzivitás mindkét félnek jól jöhetett. Azt mondja az OTP, hogy vannak kis bankok, ahonnan az ügyfelek átmennek hozzájuk, mert szeretnék az Apple Pay-t használni. Ez ugye jó az Apple-nek is. Aki meg olyan banknál vezeti a számláját, ahol esélyes a szolgáltatás bevezetése (mondjuk eleve működik már a szomszédos országokban pl.: Erste) azok meg kivárnak. Az Apple-nek ez mindegy, mert így is, úgy is használni fogod a szolgáltatását, max kicsit később. Szóval ezen az OTP nyerheti a legtöbbet, az Apple meg kb. nem veszít semmit.

Most voltam Erste bankfiokban es erdeklodtem az Apple Pay felol: Valoszinuleg kedden (07.02) indul a tortenet, a marketing szerkezet kezd beindulni (lasd Erste nyitolap).

ha minden jol megy akkor ezek szerint 2-an lejar az otp exkluzivitas

@kdev, @kicsihuszar: már nincs fent ez az Erste oldalán.