Gyakori kérdések: mikor lesz Apple Pay a Budapest Bank, CIB, Erste, Gránit, K&H, MKB, Raiffeisen, UniCredit és más bankok esetén?

Twitteren annyit írt az ErsteGroup tegnap, hogy érdemes várni. Aztán ma megjelent ez a “júli 2” a honlapon, ami kb 1,5-2 órán keresztül lehetett fent. Mivel konkrét infót közöltek, szerintem indulni fog. A szlovák indulást is hasonlóan reklámozták. Nem volt fent állandóan a honlapon. Én nem adom fel a reményt :grinning:

en nem vagyok erste-s (sem) de varom h lejarjon az exkluzivitas, talan a revolut is engedelyezi, addig amig az en bankomnal (unicredit) nem elerheto tudom hasznalni

1 kedvelés

Hátha a két bankkal együtt jön a Revolut is :wink:
A remény hal meg utoljára…

Július 2-ára kaptunk egy sajtó meghívót az Erste banktól, tehát ott több mint valószínű, hogy az Apple Pay fog elindulni, főleg hogy az iSTYLE-ban lesz az esemény. :smiley:

4 kedvelés

Készítettem egy térképet Apple Pay vs. Revolut témában:

(2019.06.28. állapot, ha hiba volna benne szóljatok)

Tehát 4 ország van ahol van Apple Pay, de a Revolut még nem támogatja / nem támogathatja

  • Magyarország (egy bank: OTP)
  • Luxemburg (egy bank: BGL BNP Paribas)
  • Hollandia (egy bank: ING)
  • Lichtenstein (három bank: Cornèrcard, Monese, N26)

Ez azt erősíti, hogy az első három országban több mint valószínűsíthető, hogy az első szereplő kizárolagosságot kért/kapott az Apple-től.

Lehet, hogy nem egyértelmű, de a zöld + piros együtt kiadja az összes országot európában (-Ukrajna*, -Oroszország*), ahol van Apple Pay bármilyen bank számára is.

*Ukrajnában és Oroszországban az Apple Pay nagyon sok bank számára elérhető, de ezek között nincs a Revolut jelenleg, sőt Revolut regisztrációkor az oroszországi nemzetközi előhívószám nem is szerepel a választhatók között.

1 kedvelés

Kiváncsian várom, hogy júli 2-án a Revolut is belép-e itthon.

2 kedvelés

Aznap, nem hiszem, de pár napon belül el tudom hinni.

Tartok tőle, hogy összevárnak pár országot…

Mint végfelhasználó tökre megértem a frusztrációt. Mint szakember: én sem csinálnám másképp.

Az publikus melyik iStyle?

Andrassy lesz majd

Ha összevárás, akkor

  • vagy megvárják amíg lejár a vélhető exkluzívitás Hollandiában és Belgiumban is az még pár hét (feltéve, ha ott is ugyanannyi kértek/kaptak, mint az OTP),
  • vagy csak egy következő körös Apple általi bővítésnél térnek vissza ránk (ez viszont lehet a távoli jövő is, mivel ha jól nézem most már csak EU-n kívüli európai országok maradtak ki az Apple általi bővítésből)

Meglátjuk: pár nap, vagy pár hét, vagy pár… :smile:

Szerintem amint híre megy majd a nemzetközi sajtóban annak, hogy “lehet”, az első adandó alkalommal engedni fogják.

Neki is érdeke, nekünk is, technológiailag pedig már semmit nem kell érte tennie.

Az egyszer biztos, hogy a Revolutnál ez már nem egy technikai kérdés. Logikailag, ha 2-án már már nincs itthon OTP exkluzívitás, akkor ez a Revolutnak már zöld lámpa, de kérdés, hogy egy országért mozdulnak-e.

1 kedvelés

Friss információink alapján az Erste banknál július 2-án 8:00-kor indul az Apple Pay – MasterCard, Maestro és Visa kártyák támogatásával, amiknél 3D SMS (internetes vásárlás ellenőrző kód), vagy Call Centeres aktiválás lesz szükséges. Így akinek nincs beállítva a 3D SMS, annak célszerű azt még ma, a holnapi roham előtt bekapcsolni, hogy az Apple Pay aktiválása már gördülékenyen menjen, és ne kelljen az ügyfélszolgálatos kollégákat terhelni vele feleslegesen.

erste-cover

Vajon ezzel el fog indulni az OTP-nel is a VISA tamogatas?


Holnapi startra készülve?

Erste Appot nem kene/illene frissiteni az Apple Pay supporthoz? Tobbi bank mar korabban kiadta a wallet-supportot az appjukhoz.

nem kell app, hogy mukodjon az apple pay.
az csak egy lehetoseg, hogy appbol add hozza a kartyat, semmi tobb.