Gyakori kérdések: mit tehetünk, ha iOS 13-mal eldobálja a hálózatot az iPhone-unk?

Az eddigi tapasztalatok alapján csak a 4G-s időszak képezhet összehasonlítási alapot. Továbbra is tartom, hogy szerintem több tényező együttes hatása az eldobás, amiben a hálózat is játszik, de nem tartom valószínűnek, hogy ez ország specifikus (legfeljebb vminek a következményeként)

Rossz hír számomra kb. 2 hét szűnet után az imént újra eldobta a hálózatot (X, vodafone HU 38.0, 4G VoLTE bekapcsolva)
Talán érdekes, hogy földrajzilag ugyanott, ahol már korábban is, de önmagában nem csak ezen múlhat mert itt többször is voltam sokáig a két hét alatt amikor meg nem dobta el…

Pedig ez valamiért ország specifikus. Tavaly más országokat érintett a probléma, Majd figyeljétek meg, hogy a következő frissítés (ha javítják) után a Szolgáltatói beállítások is frissülni fognak. Tavaly október végére javult meg. De amúgy azt én is megfigyeltem, hogy voltak olyan helyek ahol folyamatosan eldobálta a hálózatot, és voltak helyek ahol semmi gond nem volt.

Az iOS 13 megjelenésekor még vodafone HU 37.0 volt (ez volt már a béta alatt is) aztán egyszer csak valamelyik iOS 13…-nál véletlenül észre vettem, hogy már 38.0 lett, de nem tudom, hogy pontosan mikor váltott, elvileg nem is kell iOS frissítés hozzá. (valaki tud vmi pontosabbat esetleg?)
De a 38.0-nak sok oka lehet nem csak az eldobási gond.