Hamarosan akár alkalmazással is igazolhatod a COVID-19 elleni védettséged

Témához kapcsólodik.

Én csak azt nem értem hogy miért csak arról van szó hogy akit leoltottak kap ilyen papírt. Mi van azokkal akik önerőből leküzdötték a vírust? Páran már most kaphatnának igazolást. Ők nem a rész fehérje vagy az előtt vírus ellen védettek hanem a tényleges ellen.

Sokan azért mégegyszer megfertözödtek.

Azt nem értem, hogy miért nem jó a WHO-s sárga oltáskönyv? Most miért kell külön Covidnak egy? Ezek után hordhatja magával még ezt is az ember. A legnagyobb értelme egy WHO applikációnak lenne amiben benne van minden oltás és nem csak a Covid elleni. Na de ez legyen a legkevesebb, ha ez kell hozzá az se a világvége.

Ne legyen senkinek illúziója. Ha a valódi vírustól újra fertőződik az ember akkor az oltás után is “újra” fog fertőződni. Valoszinu akkor már a valódi vírussal. Kb ugyanaz lesz a hatása mindkét esetben a második fertőződesnek. Egyén függő ez is.

Meg fogsz lepődni - de lehet hogy nem. Angliában élek és nyilván beregisztráltam az orvoshoz.
Itt minden - ugye - app vagy online szóval amikor beléptem az “SZTK” -m oldalára hogy szét nézzek - milyen adatok vannak és miket kell esetleg korrigálni - azt láttam hogy NAPRA pontosan megvan milyen oltást kaptam és hányszor.
Én ennek örültem mert ezeket nem igazán követtem de minden naprakész volt.
Szóval itt az NHS Number (taj szám) alatt minden rögzítve van. ( mondjuk okos órát is használok és az adatokat az “SZTK” app tölti fel a dokinak szóval ha mennem kell vagy bármi történik lát mindent.
Ez nekem nagyon tetszik. (Cukrosok inzulin szintjét is lehet így küldeni és a doki 10 mp alatt tud reagálni :relaxed::relaxed:, pont tegnap segített egy barátomnak így a dokija )
Természetesen mindez lehetőség, a saját számomra mentve és csak azok az adatok amiket én engedek. ( Apple és NHS köszönjük.)

Akik “önerőből leküzdötték a vírust”, vagy akik szervezete termel antitestet az is megkapja az igazolást.

Nem miattad aggodok, hanem magam miatt. Ezert kell teged is beoltani. Nem magadert. Hanem a tobbiekert.
Ha nem oltatsz akkor rohadhatsz otthon meg evekig. Ha neked az jo… de akkor ne gyere boltba, moziba, koncertre, ugy egyaltalan kozossegbe. Majd az ablakon dobnak be neked kajat, ha lesz mibol megvenni, mert munkahelyed sem lesz hamarosan, ha nem leszel beoltva. Es ne ketelkedj benne, hogy hamarosan nem lesz eros hatranyban az “oltatlan”…

Igen olvastam én is. Már rajta vagyok hogy hogy lehet erről igazolást szerezni. Csak remélni tudom hogy meg lesz mielőtt az összes antitest kikopik belőlem. :slight_smile:

Azért ez még mindig Magyar ország és mindent megvehetsz (máshol is), ezt sose felejtsük el. Ergo senki nem tudhatja ki vette az igazolást és ki nem, ahogyan azt sem a génpiszkált vakcinának mi lehet a távolabbi jövőben a mellékhatása ha lesz. Mielőtt oltásellenesre bélyegezne bárki, csak mondom, hogy nem vagyok, de nekem mikor először hallottam a génpiszkált vakcináról (nem vagyok szakember azért írom így) valamiért az első gondolatom egy régi horror film ugrott be, amikor valami hasonló génmanipulált cucctól zombi lett mindenki a világon vagy valami hasonlót dolgoztak fel mint ötletet. Remélem nem a hetedik érzékem súgta :crazy_face:

Génbázisú lesz annak megnevezése :slightly_smiling_face: Persze van egy hátránya a legyengített vírus oltóanyaggal szemben, hogy ilyen vakcinát még nem engedélyeztek emberi használatra, de hogy érthető legyen ezt is a vírusból állítják elő, annak a genetikai anyagát tartalmazza és “motiválja” a szervezeted antitest előállítására. Tehát a végeredmény ugyanaz csak olcsóbb a gyártása. Amúgy mivel jobb az évtizedek óta használt legyengített vírus oltóanyagok? Engem pár évvel ezelőtt egy ázsiai nyaraláson megharapott/karmolt (ezt nem tudom biztosra) egy vadon élő majom :slightly_smiling_face: 5 oltást kaptam ami egy legyengített veszettség vírus vakcina, azért izgulsz ott is még meg nem kapod az antitest eredményed, hogy menni kell-e további oltásra, tehát ezzel azt akarom mondani, hogy a régi módszer egyáltalán nem annyira jó, mert mi a bizonyíték arra, hogy a 2 oltást követően szervezeted már megtermelte az elegendő antitestet, mert pl mint írtam a veszettségnél csinálnak egy tesztet, hogy elegendő anyagot kaptál már vagy kell-e még a vírusból a testedbe. Nekem személy szerint nagyon szimpatikus az “új” ( mint tudjuk már azért elég régóta tesztelik) oltóanyag és most jött el az ideje, hogy végre hadrendbe álljon.

U.i: nem olyan rég láttam egy dokumentációt és abban az volt a téma, hogy a volt kommunista blokk országaiban sokkal jobban elterjednek és jobban elhiszik az emberek az összesküvés elméleteket. /ezt csak úgy ideírtam/

Persze mert abban éltek/-tünk sajnos.
Én is csak leírtam mi jutott először az eszembe mikor hallottam az új oltóanyagról és a genetikájáról.
Amugy meg persze kell valami új a vírusok ellen mert a régi módszerek ugyan beváltak és hatékonyak, de nem eléggé mert egy mutáció és kuka, míg az újabb talán végre a “gyökerénél kezeli a problémát”

1 kedvelés

Igen, pont ez a lényeg benne, hogy hatékonyabb a mutációkkal szemben. :+1:

Na igen, csak mi ne mutálódjunk tőle :crazy_face: :crazy_face: :crazy_face:

Igazad lehetne, de sajnos az alapbetegségükbe haltak bele, amit semmilyen oltással nem lehetett kezelni. :frowning:

Nem igazán van összefüggés a lezárás és a fertőzöttség között. A fertőzöttségi adatok jellemzően a tesztelések számával egyenes arányban nőnek vagy csökkenek, függetlenül attól, hogy lezárás van-e vagy sincs. Ugyanakkor az tény, hogy a szezonális influenzák penetrációja a lezárások miatt jelentősen visszaesett, és mivel a szezonális influenzák esetében a tünetek a fertőzöttek 90 %-nál jelentkeznek (a covid esetében kb 30-40 %), így a korlátozások hatása a szezonális influenza által veszélyeztetettekre mindenképpen jó volt. Más kérdés, hogy a gazdaságot és a társadalmat úgy vágta tönkre, hogy a coviddal kapcsolatban egyelőre nincs bizonyíthatóan érdemi előrelépés.

Így van.
De ha tünetmentesen úsztad meg (ez a többség), akkor fizetni kell az igazolásért.

ez nem feltétlen igaz, ez nem Kína, ahol a halál oka az alapbetegség lesz, ha volt alapbetegség, hogy ezzel is javuljon a statisztika. egy csomó alapbetegség nem vezet halálhoz, mert kezelhető. és egy csomó elhunytnak nem volt alapbetegsége sem.

de a lényeg ugyanaz: az a 13000 ember, aki itthon belehalt, biztosan értékeli az ilyen hozzászólásokat, amiben valaki azt írja, hogy 10 nap alatt magától elmúlik, mert esetükben nem a vírus múlt el, hanem ők maguk…

A tesztek jelenlegi állása szerint kb. félévente kell újraoltatnod magad.

Az is tény viszont, hogy jelenleg semmit nem tudunk a vakcinák hatékonyságáról, védettségi időszakról és esetleg mellékhatásokról. a legelső ilyen irányú teszteredmények leghamarabb egy - másfél év múlva várhatóak (értelemszerűen, hiszen nincs még megfelelő méretű és rétegződésű teszt-csoport, így ugyanilyen de placebo-csoport sincs). Az eddig vizsgálatok a többségnél (80 %) egy legalább 3 hónapig tartó védettséget feltételeznek,

Na igen és itt jön a jelenlegi gond az egészségügyben, hogy sokat nem látnak el ahogyan kellene mert nincsen rá lehetőség sajnos különböző korlátozások és szabályozások következményeképp, ezért simán lehet őket a covid számlájára írni, mivel ha nem is közvetlenül hanem közvetve az okozta a halálukat. Sokat pletykálnak mindenféléket és szinte már senki nem tudhatja mi is az igazság valójában, amit ez vagy az preferál.