Használ-e valaki iBlue Immobilzer-t?

Csak annyit szeretnék tudni, hogy van-e valami vezérelhetősége watch-ról és mennyire megbízható?

nem vezérelhető Apple Watch-ról. a megbízhatóság kapcsán nem tudom, mire gondolsz.

Használat közben mennyire megbízhatóan teszi a dolgát, értem alatta hogy volt-e olyan amikor nem lehetett kikapcsolni vmiért stb és pl automata módban mennyire jól?
A watch vezérlés csak nekem lenne logikus? Hiszen a testvére a Smart Gate az tudja és nem is értem ebből miért is maradt ki a lehetősége.

maximum szerviz módba akarod betenni, de azzal meg nem szokott gond lenni. az app nincs nagy kijelzőre optimalizálva, és néha elsőre összeomlik, de olyan még sosem volt, hogy ne működött volna. a Watch vezérlés felesleges, ha egyszer automatikusan képes feloldani a zárolást a telefon, semmit nem kell nyomni hozzá. évekkel ezelőtt megkérdeztem őket a Watch-ról, de akkor még nem volt automatikus feloldás sem az appban.

de vedd fel velük a kapcsolatot, és kérdezd meg tőlük.

Köszönöm a választ!
Próbáltam nekik írni de hetek óta semmi választ nem adtak és ahogy olvasgattam itt-ott másokat sem kényeztetnek.
Ha jól tudom az app-nak futnia kell mindig ahhoz hogy feloldjon? Amugy kb 2 hete néztem az oldalukat és többször átolvastam az immo-t is és a smart gate-t is, a svájci oldalon is fordítóval, mikor 1x visszakatintottam az immora és ott is bedobta az ismertetőnél a watch vezérlést képpel, de előtte nem volt, még csodálkoztam is, majd kis idővel később mintha frissült volna az oldal és eltűnt újra. Azóta azon filózok, hogy csak már nagyon éjjel volt és benéztem :crazy_face:, vagy ők tolták ki tesztnek és később levették, még színe is olyan zöldes volt mint az immo többi bemutató képénél és nem sárgás mint a smart gate esetében. Az kint van viszont hogy nagy frissítés várható.

A svájci anyacég vagy mi volt az 2 éve csődbe ment, svájci oldaluk nincs, csak .eu-s. Mivel magyar cég, biztos hogy tőlük kapsz leggyorsabban és leghitelesebben választ és nyelvi akadályok nélkül.

Igen .eu -s volt, csak olvastam hogy svájciak azért is gondoltam rájuk, de lehet akkor azért nem jött semmi mert lehet ott írtam? Ha emlékeznék rá akkor jó lenne, de már a bánat emlékszik melyiken volt. Max írok a .hu -ra nekik. Azt sem tudtam olyanok mint az ephone, hogy az adók miatt csináltak kinti vállalkozást valószinűleg.

@gunar végül ezzel mi lett a részedről?

Igazából semmi, ott megállt anno és sehova tovább. Az iBlue immo azóta sem kapott watch vezérlést sajnos, így kiesett nálam a körből egyelőre. Gondolom amit írt Miki amiatt nem igazán lett fejlesztve már. Tudom tud automatikusan működni amikor a teló csatlakozik és stb. de az ilyen dolgokat amik a biztonsággal kapcsolatosak én jobban szeretem kézzel vezérelni a feloldást az élesítés mehetne automatán, de ilyent nem tud együtt. Ismerem a “lótolvajok” oldalát is mert az éjszakába jártam sok évig és ott mindenki is megfordul, szeretnek story-zgatni az emberek, hát én meg szeretek beszélgetni és minden infó jól jön. Hiszen csak akkor tudsz valamit védeni, ha ismered hogyan lehet vinni. Na de ez már másik történet és nem is ide való.
Hogyan került ez most elő? Csak nem volt lezárva azért?

amikor ráadod a gyújtást, 60 másodpercig képes csak csatlakozni hozzá a készüléked, és csak közeli hatótávon belül, tehát ha messzebb vagy a kocsitól, akkor semennyire, pont azért, hogy biztonságos legyen. Watch támogatása csak a kapunyitónak van, ahogy láttam. az Immobilizer app legalább 5 éve nem frissült, csak az Apple frissítette automatikusan benne az aláíró tanúsítványt 2021. április 16-án.

azért került elő, mert ma végre sikerült egy választ kapni tőlük az újraéledt magyar weboldaluk kapcsolati űrlapján keresztül, noha az évek során már jó pár alkalommal írtam nekik emailt is, de sosem reagált senki.

KAptál választ? Éljen! Akkor lehet én is feltennék nekik pár kérdést, de melyik linken? iblue.hu ?

itt, de a válaszuk egyébként az info@iblue.eu címről érkezett: iblue.hu/kapcsolat

az immobilizer most egyébként már nevetségesen olcsón, 8.900-ért van fent épp a magyar oldalon, mert valamikor jön belőle 2.0-s verzió, és új app is, de egyelőre nem biztos, hogy az itthon elérhető lesz: iblue.eu/pre-order-products/

illetve ugyanitt láthatsz egy keyfobot is, ami szintén előrendelhető, és akkor telefon helyett használhatod azt, van hozzá karkötő vagy kulcstartó opció.

Na ez még jó is lehet, bár ahogy látom a 2.0-s verzió már tud GPS-t és élő követést is, gondolom akkor GSM kapcsolat is lesz benne, másként nehéz lesz. Köszi szépen az infót! Így akár még érdekes is lehet.

mondjuk kiindulva abból, hogy mennyire nehézkesen lehetett utolérni őket, nekem azért most vannak fenntartásaim, én kivárnék a tényleges megjelenésig. de meglátjuk, hátha nyitottak az újabb együttműködésre, és ki tudjuk próbálni az újabb termékeiket is.

Na igen én sem rendeltem meg azonnal. :grinning:
Csak először megnézem majd mit tud, pl a kényelmi dolgaik mert nekem a kényelmi funkciók ott kezdődnek igazán, ha lehet az óráról is irányítani, szvsz ez alap kellene hogy legyen olyan dolgoknál mint: okos TV, klíma, sok otthoni okos eszköz, stb. Ezek szinte mind, már 100 éve telóról simán irányíthatóak, de az nincsen mindig kézügyben és a kényelmi funkcióknak kényelmesnek is kellene lenniük és nem kellene a használatukért odamenni a lakásban v bárhol a telőért v a távirányítóért. Az óra mindig a kezemen van, kivéve ha alszom, de akkor nem akarok semmit vezérelni semmivel éppen. :grinning:

Tényleg csak nagyon óvatosan, a .eu-s honlapon még mindig a svájci cégadatok vannak megadva.


Na igen köszi! Majd kiderül mikor eljön az ideje az újabb cuccoknak és lesznek-e hozzájuk új app-ok, stb.
Hogyan lehet vásárolni tőlük és miegymás. Nem kerget a tatár, én mindig kivárok mielőtt veszek valamit, főleg új dolgokat, hogy kinek mi a véleménye róla és stb.

hát kíváncsi leszek, egyelőre még nem válaszoltak újból.

elérhetővé vált fizetősen (6325 Ft) a firmware-frissítés az 1.0-s (eredeti) Immobilizer és Smart Gate esetén, viszont a magyar App Store-ból eltűnt az iBlue app. a vásárlások alól szerencsére még le lehet tölteni, de azért ez így több szempontból is nyugtalanító. írtam nekik újból emailt.

@83miki83 megnézed, hogy nálad a svájci Apple ID-dal elérhető-e?

https://twitter.com/ibluesmarthome/status/1636058212892852229

+1: közben válaszolt valaki tőlük angolul, a magyar support a jelek szerint teljesen kuka. leírtam neki mindent angolul, meglátjuk, mi sül ki belőle.

+2: sajnos eddig semmi pozitív… írtam nekik megint.

+3: mégis feldobja a magyar App Store, így az áthúzott mondat már nem állja meg a helyét.

Amitt linkeltél anno a 2.0-s verziót, előrendelési állapotnál, 2023. májust írnak most kiszállításhoz