Hasznos újdonságok érkeztek a macOS Big Sur 11.3 bétájában

Ha ennyire nem áll kézre és minden mozdulatodban a Windows logikáját keresed, minek veszel Macet? :man_shrugging:t2:
Más logika szerint működik az egész ablakkezelés és kész. Ha nem tetszik/nem tudod megszokni ott a Windows. Ugyanazért az árért már ott is teljesen korrekt gépeket kapsz.

A Mac vásárlásnak több oka volt. Egyrészt van itthon 5 iPhone-nunk, 4 iPad-ünk 2 Macbook Pro-nk, 3 Watch-unk és egy Apple TV 4K-nk. Az okosotthon vezérlése is Apple Home alatt megy. Az egyik Macbook Pro a hi-fimet szolgálja ki, a másik pedig notebook-ként működik, azaz ha el kellett menni (pl fotózni), akkor azt vittem magammal. Tehát nagyon kényelmes, hogy ha csöng a telefonom vagy kapok egy üzit, akkor a számítógépemen tudok rá reagálni. Kényelmes, hogy a gépemen tudom kapcsolgatni a lámpákat, mert a telefonom általában fogalmam sincs, hogy hol van. A PC-m egy baromi nagy dög volt, ez egy pici gép és kényelmes és esztétikusan elfér az asztalomon.
Nem mondtam, hogy nem tudom megszokni (21 éve házas vagyok :slight_smile: ), az kétségtelenül zavar, hogy nem színhelyesen megy a monitorom, a többivel pedig együtt tudok élni. Attól még zavarhat és szóvá tehetem, főleg hogy ha valaki rutinból egy perc alatt megoldja és már nem is probléma.

Engem a MacOs-ben az zavar, ha pl.: wdb exel tábla van nyitva akkor cmd+tab-al nem tudok a kettő között váltani, míg windows esetén igen.

Mert nem Windows :smiley: macOS-nél fn+control+ fel és le nyíl. :wink: