Hogyan deríthető ki, hogy megfertőzték-e a készülékünket a Pegasus kémszoftverrel?

Bár nem akartam, mégis leírom, mégha törölve is lesz. Legyen is, a tieddel együtt. Ezt fáj olvasni, mert személyes sértésnek veszem. Nagyjából agymosásról beszélsz, anélkül, hogy tükörbe néznél. (Javaslom, hogy szüntessék meg a hozzászolásokat mielőtt teljesen káoszba fullad a topic. Sajnálom azokat, akik valóban tájékozódni szeretnének a helyzettel kapcsolatban.)

2 kedvelés

“Isten hozott a való világban!”
El ne sírd magad plíz azért, mert valakinek más a véleménye mint neked és ezt le is merte írni.
Már hogy mit is veszel személyes sértésnek??? Nem emlékszem rá, hogy bárkit is sértegettem volna. Engem viszont valóban sértegettek itt többen, de az meg lepereg már rólam elég régen. Javaslom, hogy kerülj tisztába a saját értékeiddel, értékrendeddel és akkor Téged sem fog zavarni más, tőled eltérő véleménye, vagy az, ha esetleg bárki bármilyen jelzővel illet, bár ez esetben részemről - ismétlem - nem történt ilyesmi.

“Javaslom, hogy kerülj tisztába a saját értékeiddel” ha már itt tartunk akkor kerülj tisztába saját informatikai tudásoddal…

1 kedvelés

Kukori!

Mint médiaszakember mondom, a félreértések elkerülése miatt:

  1. Az MTVA 2021-es, majdnem 118(!) milliárdos költségvetése NEM töredéke a holland és osztrák közmédiáénak, hidd el. Világviszonylatban is kiemelkedő!

  2. Az általad említett, holland újságíró nem az ellenzékisége miatt került bajba, hanem nagyon sötét bűnözői csoportok ügyeiben kutakodott… Ő is tudta, hogy a tűzzel játszik. Meggyilkolása egyébként számomra is felháborító.

  3. Hidd el, (sajnos) annyira már mi sem vagyunk fiatalok itt a szifon.com-on!

  4. “műsorvezetők sem halnak meg nálunk gyanús körülmények között, mint Németországban, lásd Ulfkotte.”
    Feltételezem a német újságíróra, Udo Ulfkotte-ra gondolsz, aki halála előtt már több szívrohamon keresztül is átesett, és egy rákos megbetegedést is túlélt. 12 éven keresztül (1986-1998) többnyire a Közel-Keleten élt, ahol felvette az iszlám vallást, majd Európába visszatérve újra keresztény lett…

  5. “Olyan, hogy valami “teljesen elszeparált” szerintem az informatikában egy hálózati kapcsolatokra képes készülék esetében nem létezik.”
    Teljes jószívvel ajánlom, mélyítsd el az informatikai ismereteidet.

  6. “Isten hozott a való világban!”
    Ne vedd sértésnek, de a világ mindenki számára mást jelent. Az emberek eltérő mélységben és síkokon képesek érzékelni a körülöttük zajló folyamatokat. Egyszerűbben: a 2 és 3 dimenzió viszonya.

2 kedvelés

Én kevés dolgon csodálkozom már, viszont mindig csodálom azokat az embereket, akik nulla érdemi információkkal rendelkeznek dolgokról, ám mégis, teljes bizonyossággal állítanak azzal kapcsolatban valamit.

  1. Rosszul tudod. Ezek az adatok nyilvánosak. Persze nem az ellenzéki sajtó “adataiból” kell kiindulni.
  2. A holland újságíró az ottani politikai vezetés és az alvilág közti szövevényről próbált cikket vagy cikkeket írni. Valószínűsíthető, hogy “ebbe halt bele”, de ugye ezt még senki sem tudhatja teljes bizonyossággal, mivel a nyomozás még tart és ugye folyamatban lévő ügyekről meg nincs érdemi információ. Ha média szakember vagy, akkor pl. ezzel tisztában kellene lenned. De ha már itt tartunk, ha a meggyilkolása nem politikai okok miatt történt, akkor is erős mínusz pont a nálunk lévő viszonyokhoz képest, hiszen nálunk a bűnügyi szakújságírókat sem gyilkolásszák, míg a nagy és demokratikus Hollandiában igen, ráadásul nem is először történik arrafelé ilyesmi.
  3. Nézőpont kérdése mit nevezel “fiatalnak”. Számomra aki 40 alatti az fiatal, bár hozzám képest egy 45 éves is az, míg egy huszonévesnek aki 40 feletti az “öreg ember”. De, ha valóban így van és tényleg nem vagytok már “annyira fiatalok”, az akkor még szomorúbb.
  4. Volt más Ulfkotte is? Sejtettem, hogy valami lényegtelent fogsz írni ezzel kapcsolatban. Ez csak tanács; Ne a Wikiről tájékozódj! Ulfkotte egyetemistaként már be lett szervezve a német titkosszolgálatba. A Frankfurter Allgemeine Zeitung főszerkesztője volt hosszú éveken át, de a német közmédiának is vezető szerkesztője és “sztárriportere” volt. Óriásit csattant, amikor kilépve az egész mókuskerékből, leleplezte, hogy lényegében a német közsajtót a Merkel időszak óta folyamatosan cenzúrázza a német titkosszolgálat által a politika, sőt, egy idő óta már kifejezetten megmondják mit lehet leadni és mit nem és amit le lehet adni, azt hogyan kell az emberek előtt tálalni. Ezt persze súlyosbította még az a botrány is, ami akkor tört ki, mikor kikerült egy véletlenül bekapcsolva maradt kamera felvétele egy vacsoráról, amikor Merkel éppen arról beszélget “Cukorheggyel”, hogy cenzúrázni kellene bizonyos hozzászólásokat a “fészbúkon”, “Cukorhegy” pedig bólintott rá és érdekes, azóta ez így is történik, a németeknél tripla olyan erősen, mint nálunk.
    A betegségeiből felgyógyult Ulfkotte. Nyilván nem tudom azt egyértelműen kijelenteni, hogy biztosan meggyilkolták, de legalábbis a halálának a körülményei mondjuk úgy furcsák. De ha nem a halálával foglalkozunk, hanem csak a munkásságaival, leleplező tevékenységeivel, könyveivel, ami szálka volt a német köz és baloldali média, de a német politikai vezetés szemében is nyilvánvalóan, már akkor is furcsán néz ki. Dupla bukás, mégsem indult Németország ellen hetes eljárás. Hazánk ellen, ahol viszont semmiféle ilyesmi nincsen, igen. Ez is amolyan kettős mérce. “Quod licet Jovi non licet bovi”, magyarul; “Amit szabad Jupiternek, azt nem szabad az ökörnek”, vagyis annak, akit annak néznek. Ez esetben úgy tűnik minket néznek annak. Hát nem, nem vagyunk azok!
  5. Mérnök vagyok. Más kérdés, hogy nem csak ez az egy szakmám van és pont nem ebben dolgozom, így bocsásd meg, ha nem vagyok naprakész. De azt hiszem a szóban forgó dologban nem történtek túl nagy változások vagy 20 év óta, vagy ha mégis, akkor inkább csak a rosszabb irányba. De nyugodtan javíts ki, ha szerinted ez nem így van és kijátszhatatlan tűzfalak, vagy rendszerek vannak immáron. (Bár ez kissé vis maior lenne, hiszen ez az egész cikk lényegében amiatt született, mert állítólag kijátszottak egy egyébként általam agyon szapult, viszont még általam is elismerten biztonságosnak tartott rendszert.)
  6. Kevés ember tud engem megsérteni. Azok is a barátaim, kollégáim közül kerülnek ki inkább, akik egyfelől ismernek, másfelől számít a véleményük számomra. Egy általam sosem látott, nem is ismert internetes “választ írogató” rólam alkotott véleménye miért kellene érdekeljen? Ezért is tartom a személyeskedéseket feleslegesnek az ilyen vitákban.
    Mindenki mindent másképp érzékel, hiszen az emberek különbözőek. És pont ez a jó! De azért vannak törvényszerű és egyértelmű dolgok is, mint pl. a fizika, vagy matematika. A politika persze erőteljesen képlékeny dolog, ez igaz, de azért, virágnyelven; ha csak azt vesszük alapul, hogy végigtekintesz a 2004-2010 közti időszakon és a 2010-mostanáig tartó időszakon, már akkor eléggé egyértelműek a dolgok. Ha még hozzáveszel “egyebeket” is, akkor meg még inkább!
  7. Én még akkor sem lepődnék meg, ha valóban megfigyeltek volna bizonyos embereket jogszerűen. (Mondjuk nem azokat akikről most szó van - és esélyesen nem így -, hiszen ők csak a saját fejükben gondolják magukat fontosnak vagy jelentőségteljesnek.)

Előző hozzászólásom 5. pontja.

En varom hogy mikor jelez,hogy elfogyott a mobilnet,de korlatlan😱.

Hát hacsak nem az, hogy a virtualizáció megjelent és olyan szintre fejlődött, hogy virtuális gépeken hatékonyan lehet dolgozni, mind amellett amit fentebb leírtak, hogyan lehet nagy biztonsággal egy izolált virtuális gépen lefuttatni az ellenőrzést majd egy mozdulattal leállítani a virtualizációt.
De mondhatnám a Raspberry Pi-t mint olyan környezetet amire felmásolva a mentést és a forrást (vagy oda egyből installálhatod is) az ellenőrzés után nincs más dolgod mint eldönteni, hogy az SD kártyát amiről a teljes rendszer futott (és “filléres”) azt megsemmisíted vagy simán újra formázod.
Amúgy a “Mérnök” nem egy szakma…

Pont ezt csinálod!

Muhaha… A “virtualizáció” az 1960-as évek óta létezik. Rengeteg dologra használták már a kezdetek kezdetétől. Lehet, hogy ennyire nem volt fejlett mint most (sőt biztos), de a fejlődése akkor sem változtatott meg egetverően dolgokat, legalábbis ami a kártékony dolgok elleni védekezéseket illeti. Szóval de!
Egen a raspberry pi, amit kivált lényegében egy tök ócska régi asztali gép is, ha eldobsz belőle minden háttértárat, plusz kiszeded a hálózati kapcsolatokhoz kellő dolgokat és ugyanott vagy. Szóval megint csak de!
A mérnők egy szakma: " A szó magyar értelmezése szerint a mérnök a mérnöki tudományokban dolgozó olyan egyén, aki megfelelő szakirányú egyetemi vagy főiskolai képzettséggel (diplomával) rendelkezik és egy megfelelő szakmai szervezet elismerten magas képzettségű tagjai által felállított vizsga letételével (a diploma megvédése) vagy egy megfelelő színvonalú tartalmas munkával gyakorlati tudását bebizonyítva a szakmai szervezet elismerését elnyerte, tehát aki ezt a hivatást, pályát, illetve szakmát választotta munkájára." /forrás: bár én ki nem állhatom, de a Wikipedia/

Nem is tudom ki csinálja “ezt”… :smiley:

Amugy az MVT siman felrakhato Homebrew nelkul is, ha van normalis Python mar fent.

Egy Homebrew gyulolo.

Szövegértelmezés 1-es…
Azért mert a szócikkben szerepel a szakma szó még nem jelenti azt!

Te!

Ehhez se értesz, ne vergődj…

Öööö… De. Azt jelenti.

Nem vergődök. Igazából rólam lepereg minden személyeskedés, mivel nem érdekel a rólam alkotott véleményed (ahogyan másé sem aki itt írogat). Mivel nem ismerlek, így lényegtelen mit gondolsz rólam. Rám csak érdemi válasszal tudsz hatni.
Másrészt érdemeben viszont nem cáfoltál, tehát egyelőre 1:0 nekem.

Azért mert egy valamiről nem tudtam mire gondolsz? :smile: Vicces vagy.
Ismétlem magamat; Rám csak az érdemi válaszok hatnak. A többitől csak még jobban nyeregben érzem magamat, lévén rendszerint csak az személyeskedik, akinek elfogytak a valódi érvei. Vagy az, aki lusta, de ezt persze nem feltételezném rólad. :smiley: :smiley:

a korábbi hozzászólásaid alapján viszont ez nem így tűnik. egy csomó pontatlan vagy konkrétan téves felvetésedre kaptál pontos, érdemi válaszokat, amelyek a további hozzászólásaidat nézve semmi hatással nem voltak rád.

1 kedvelés

Kár, hogy fordítva ülsz abban a nyeregben… kár rád az időt pazarolni.

És volt amire meg is írtam, hogy az hasznos volt. De ez ritka eset volt itt. Bocsi. Többnyire csak a szokásosat hajtogatjátok.

Jajjj, mindjárt sírok, hogy ezt gondolod. :smiley: Adnál zsebit? :smiley: