Hogyan deríthető ki, hogy megfertőzték-e a készülékünket a Pegasus kémszoftverrel?

@Kukori ez az oldal nem a magyar politikai hírek felülete. az ilyen hozzászólásokat töröljük.

Muhaha. :smiley: Az egész cikk politikai hír alapján készült és arra hajaz.

@Kukori akkor sajnos úgy tűnik, gondjaid vannak a szövegértelmezéssel. világosan leírtuk a cikkben, hogy figyelmen kívül hagyjuk a dolog politikai részét, és arról nem is esik egy szó sem benne, a cikk szigorúan a technikai részleteket veszi górcső alá:

Ebben a cikkben a dolog politikai részét teljességgel figyelmen kívül hagyva most végigmennénk azon, hogy a jelenleg rendelkezésre álló információk alapján mit lehet tudni magáról a Pegasus-ról, az Apple készülékei esetén melyikek lehetnek az érintettek, hogyan deríthetjük ki, hogy az adott készülék fertőzött-e, mit tehetünk, ha esetleg belefutottunk, illetve hogyan lehet védekezni ellene.

Muhaha. Akkor sajnos úgy tűnik neked vannak gondjaid a szövegértéssel. Én azt írtam, hogy az egész cikk egy politikai hír alapján készült. Nem azt, hogy itt politizáltok, ami mellesleg egyébként szintén igaz, legalábbis ha a hozzászólásokat nézzük. :smiley:
Nyilván, pont ti, meg a transparency fog rengeteget tudni egy titkos izraeli kémszoftverről. :smiley: Vicces.

csakhogy a cikk nem egy politikai hír alapján készült… nem az alapján készült, hogy esetleg kik használták fel ki ellen, hanem hogy hogyan lehet a nyomaira bukkanni. ha te nem hiszel ebben az egészben, az a saját dolgod, csak sajnos(?) a világosan igazolható tények nem ezt igazolják, a rendszer normál működése ugyanis nem produkál olyan jegyeket, amelyek itt felismerhetők az említett eszközzel.

sehol sem állítottuk azt, hogy mi fogunk rengeteget tudni egy titkos izraeli kémszoftverről, és igazából az is tökmindegy, hogy az Amnesty említésre kerül, vagy sem, ha egyszer világosan igazolhatóak a cikkben említett módszerrel a Pegasus nyomai az érintettek készülékein. és ebben világszerte számtalan biztonsági szakember is ugyanúgy egyetért.

Szerintem nyugodtan zárjuk le ezt a topikot, erre a végtelen adok-kapokra senki nem kiváncsi.