Így újítsd meg, vagy köss új AppleCare+ előfizetést! (2021)

Hát azt hogy mit írnak és hol javítják az két különböző dolog. :slight_smile: De lehet hogy tényleg így van. Én nem bízom az ilyen biztosításokban.

Eljutok addig, hogy mindent elfogad és már csak fizetnem kéne, de a végén azt írja, ha jól értem nem egyezik a számlázási cím… Revoluttal próbálok fizetni. Lehet ez a gond?

Ez a gond, sajnos nem jó a kártya.

Jah a kártyának abból az országból kell származnia ahol meg akarja az ügyfél vásárolni az AC±t. Régen a Curve még angol kártyát adott, nekem is az van még, simán lehet vele AC-t vásárolni.

De ha ez nincs, akkor sem kell nagy varázslat, elég egy paypal, bármilyen kártyával, csak ott címként egy angol címet kell megadni.

1 kedvelés

Szia!
Paypal opciot hol tudod kivalasztani?

@kopemagus @sultan szerintem a PayPal csak olyan országhoz tartozó Apple ID esetén opció, ahol ez elérhető, Magyarországnál / magyar Apple ID-val nem.

Én a saját magyar ID-met használtam, csak vásárláskor az angol Apple oldalon kell intézkedni, és ott opció volt a PayPal, ahol már bármilyen címet megadhattam. Angolt is… és már ment is tovább minden ahogy kell.

Neked új készülékhez lett AC+ kötve vagy most járt le a 2 éves AC+ és most újítottad meg az AC+ -t havi előfizetésként?

1 kedvelés

Sikerült a megújítás, de…

Támogatás app / Saját készülékek / … készülék / Készülék adatok / Jótállás adatainál ez jelenik meg:

A beállítás befejezésére nyomva pedig elvisz az előfizetések oldalra (ami nem teljesen azonos az Beállítások / Apple ID / Előfizetések oldallal) és itt nem kerül felsorolásra az AC+ előfizetés, itt pedig csak a jobb felső sarokban a készre lehet kattintani ami után vissza jutunk az előző oldalra, ahol továbbra is ott marad a beállítás befejezése kéken. Tehát láthatólag nincs a beállítás befejezve

Alapvetően a cikkben leírtakat követtem:

  • Az Apple ID-m-hoz alapban egy magyar kártya van hozzákötve, de
  • Németországot beállítottam régiónak
  • Fizetésnél Német - EUR-os bankkártya és cím lett megadva
  • E-mail-es visszaigazolások megjöttek
  • Az első hónap díját le is szedte

A fő problémám, hogy erről a készülékről már félig átköltöztem egy újabbra és ezt e régebbit más fogja a családból használni a saját Apple ID-javal és még mielőtt teljesen töröltem a tartalmát még amíg felajánlotta lehettőségkéntt az AC+ megújítását megkötöttem.
De most tartok tőle, hogy ha beszántom és az új használó bejelentkezik a saját AID-jával mi lesz most vagy a következő hófordulóval?

Levonja a kártyádról. Pont. Ameddig le tudja vonni, addig le fogja és élni fog az AppleCare+ megújítás. A cikkben sehol sem említem hogy nem törölhető az Apple ID vagy nem telepíthető újra a készülék. Nyilván azért mert meg lehet tenni. :slight_smile: Picit overkillbe tolod. :smiley: Ennyit ne aggódj ezen, megkötötted, le tudja vonni, levonja és menni fog. Ennyi.

Köszi a gyors reakciót. Szeretem, ha minden szál tisztán el van varva :see_no_evil:
Jövőre le fog járni a kártya, akkor mi fog történni, hogyan és főként hol fogom tudni helyette megadni az új kártya adatait?
Egy másik topikban @Czo írta, hogy Ő külön létrehozott egy AID2-t ezekre az AC+ előfizetésekre, (odáig el is jutottam, hogy csináltam erre egy külön AID2-t, de aztán elakadtam abban, hol lehet ezt behivatkozni majd a fizetésnél) kérdeztem is Tőle ezt, hogy csinálta a gyakorlatban, de Karácsony lévén még nem válaszolt, nekem pedig már lépnem kellett és végül a Te általad leírtak szerint jártam el :sunglasses:
@Czo módszerének előnye lehet, hogy hozza az AC+ -t az előfizetések között és onnan menedzselhető is, de nem világos, ha AID1-gyel van bent milyen felületen látja az AID2-hez tartozó előfizetéseket, illetve hogy tudta az AC+ -t megvenni AID2-vel. Az is lehet persze, hogy én értettem valamit nagyon félre…

Nem tudom :slight_smile: én megkötöttem és fizetem. Egyelőre nem kellett sem kártyát cserélni és valamikor pár év múlva jár le a kártya.

Nekem orszagonkent van kulon AppleID (ugye brit vagy ausztral regiora lockolt tartalmat is csak ugy ersz el, ha van az adott orszaghoz tartozo AppleID-d). Ezert van nekem kulon US vagy AU vagy akar UK AppleID. Amikor mar lejart az AC+, akkor az adott orszaghoz tartozo checkcoverage irja, hogy meg lehet hosszabbitani (mivel a brit kartyaval hosszabbitok, ezert nem neztem meg meg soha, hogy masik orszag checkcoverage oldala mit ir). Weben be vagyok lepve, amikor ez a folyamat zajlik, ezert semmi para, vagy meglepodes nincs. Tehat belepek weben a brit kartyahoz tartozo AppleID-vel, majd igy nezem meg a checkcoverage-t es siman vegigkattingatom a folyamatot. Mivel a brit AppleID-nek fizetesi modnak fel van veve a brit kartya, igy ennek az adatait sem kell beirogatni.

Ha én lennék az Apple :slight_smile:
akkor amikor nem tudnám levonni (bármely okból) a kártyáról a pénzt küldenék e-mail-t (az AC+ előfizetésnél meg kellett adni egy e-mail címet ami lehetett bármi) és abban adnék lehetőséget a fizetési mód (pl. új kártya megadására) változtatására.
Nos annyit tudok ígérni, hogy jövőre amikor lejár a kártyám visszajelzek itt, hogy adott-e ilyen lehetőséget az Apple vagy sem.

Köszi a részletezést. Kezd tisztulni a kép. A mai tudásom szerint tisztán weben kezdeném a folyamatot egy másik készüléken (a fejben való szétválasztás kedvéért is) az érintett készüléken csak az e-mail-en érkező teszteléshez való linket kell tudni fogadni. Engem alapvetően az zavart meg, hogy egy készüléken (pl telefonon) már eleve bent vagyunk egy és csak egy AID-vel.
Most az esetemben egy kicsit a senki földjén vagyok az AC+ kötődik az alap AID-hoz is meg nem is. Egy következő készüléknél teszek egy próbát majd a korrigált módszerrel :wink:
Ha lesz tapasztalat visszajelzek majd.

En hozza sem nyultam kozben a keszulekhez. Marmint, azon tul, hogy a levelben rakattintva a gombra el kell inditani a diagnosztikat.

az AppleCare a sorozatszámhoz kötődik.

A megujjitott az hozza van kotve az Apple ID-hez. A tobbi Apple subscriptionhoz hasonloan tudod kezelni es lemondani.

a havidíjas nyilván, hiszen ott havonta le kell vonja. az előre kifizetett esetén meg ugye ez mindegy. az Apple viszont sorozatszám alapján ellenőrzi, van-e AppleCare/+ rajta, erre értve gondoltam.

Igen ez logikus, de még sem látom az AC+ előfizetést az előfizetések között. Esetleg ezt is meglehet nézni weben valahol?