iOS 13.5 és iPadOS 13.5 támogatással frissült az unc0ver és a checkra1n jailbreak

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/05/24/ios-13-5-es-ipados-13-5-tamogatassal-frissult-az-unc0ver-es-a-checkra1n-jailbreak/

Az iOS 13.5 és iPadOS 13.5 megjelenését követően frissült az unc0ver és a checkra1n jailbreak is, így nyugodtan frissíthetjük a készülékeinket, mert azokat még a jelenlegi legfrissebb szoftververzión is tudjuk jailbreakelni. Az unc0ver és a checkra1n jailbreak telepítése sokban eltér egymástól, ami az általuk kihasznált hibák különbözőségéből adódik, és így a támogatott készülékekben is van eltérés. Nézzük, mit…

Jól megbonyolította az Apple…
Nagyon régen jailbreakeltem, valaki rutinos leírná a legfontosabb előnyeit ennek?
Miért érdemes ma is ezt még megtenni?
Régen volt azért hiányérzet az iOS-szel kapcsolatban, ma nem tudok ilyenről ami úgy igazán jó lenne.

Nálam sajnos a cydia impactor az unc0ver.ipa telepítése során megakad az alábbi hibaüzenettel:

Error
file:provision.cpp;line:81;what:
ios/listAllDevelopmentCerts =3018
Please update to Xcode 7.3 or later to continue developing with your Apple ID

Nálam is megakad, ugyan azzal a hiba üzenettel

Esetleg tudja valaki,hogyan működik rendesen?
egyáltalán működik valakinél?

@bazooka @msigi és milyen operációs rendszeren tapasztaljátok ezt, macOS vagy Windows? mi a verziója? mi van, ha a Cydia Impactorban rámentek az Xcode menüpontra, és a Revoke Certificates opciót választjátok?

van bármi más olyan app, amit hasonlóan nem az App Store-ból telepítettetek?

nekem simán feltette a Cydia Impactor macOS Catalina esetén, illetve nekem az Xcode is fent van a gépen.

Win10 és MacOs Catalina, mindkettőnél ez a helyzet. Xcode Revoke Certificates-nél adja be ezt az üzit. Szűz az iOS, csak gyári appok. Lehet, hogy az Xcode-ot le kellene szednem…?

@bazooka hát de ha nincs semmi certificate a gépen, miért használod ezt az opciót? a jailbreakhez nem kell használni.

én Win 10-en próbáltam, semmi eredmény, igen és csak gyári app
én próbáltam a revoke certificates de akkor is ugyan ez a hiba üzenet
Error
file:provision.cpp;line:81;what:
ios/listAllDevelopmentCerts =3018
Please update to Xcode 7.3 or later to continue developing with your Apple ID

lövésem se nincs. reddit-en olvastam, hogy érdemes az Xcode-revoke-ra kattintani, én meg merész vagyok és bevállalós XD

@bazooka oké, de akkor most erre az opcióra dobja a fenti üzenetet, vagy az app telepítésekor? illetve akkor nézd meg, hogy Xcode telepítése után mi a helyzet.

@msigi akkor próbáld meg a többi opciót, ami fel van sorolva az unc0ver oldalán, és elérhető Windows-ra.

mindkettőnél ezt dobálja, szóval most Xcode telepítés, aztán meglássuk…

próbáltam már az Altstore-al is de semmi

@bazooka, @msigi: közben még eszembe jutott, hogy a kétlépéses hitelesítés aktív az Apple ID-tokon? létrehoztatok külön alkalmazásjelszót ehhez, és azt használtátok?

én igen

Én is, ugyanaz van.

A kérdésem még mindig ugyanaz: minek? minek? és minek?
Magyarán mi kellhet, ami nincs meg a gyári rendszerben??

@lalamper mondjuk mit szólsz ahhoz, hogy korlátlan mobilnet mellett sem enged csak úgy letölteni nagyobb méretű appokat a rendszer? hogy ugyanígy az iOS frissítéseit sem tudod mobilneten letölteni? hogy a frissítések miatt a Beállítások appon megjelenő 1-est nem tudod elrejteni sehogy, csak ha frissítesz? vagy hogy a frissítések keresését és felajánlását, valamint automatikus letöltődését nem tudod letiltani? nyilván ez csak most pár olyan dolog, amit a hozzászólásokban rendszeresen emlegetnek többen is.

Hívásrögzítő

Köszönöm, nekem végül sikerült az Altstore-al