iOS 13.5 és iPadOS 13.5 támogatással frissült az unc0ver és a checkra1n jailbreak

@lalamper én sem látom ezeket problémának, de ez lényegtelen, mert a hozzászólások alapján sokan vannak, akiknek ilyesmire van szükségük, és az iOS ezeket jelenleg nem teszi lehetővé.

Arról nem is beszélve, hogy a jailbreakkel nem tudod mit telepítesz, gyakorlatilag egy warez alkalmazás, nincs alapvető garancia sem arra, hogy nincs benne rosszindulatú kód…

a jailbreak nem egy warez alkalmazás. a warezolásnak évek óta nem feltétele a jailbreak. de egyébként szerinted a rakás biztonsági szakértőnek nem tűnt volna fel az évek során, ha valaki valami olyasmit tesz a jailbreakbe, amivel visszaélhet? meg szerinted az Apple nem lobogtatná boldogan, véres rongyként, hogy “na tessék, ezért ellenezzük a jailbreaket, láthatják, csúnyarossz!”?

egy készüléken, amin bankolsz, fizetsz, jelszavakat tárolsz, kicsit öngyilkosság az ilyen, pláne hogy a kockázat nagyobb, mint amit az egésszel nyersz…

azzal mindenkinek tisztában kell lennie, hogy a nagy szabadsággal nagy felelősség is jár. a jailbreaktől önmagában nem lesz szükségszerűen sebezhetőbb a készüléked. sőt, nem egyszer volt már épp arra példa, hogy a jailbreakes közösség hamarabb elkészített egy, az iOS-ben lévő, súlyos hibára egy patchet, mint mire az Apple kiadott egy frissítést ugyanarra. (bankolni amúgy jellemzően nem fogsz, mert a banki appok előszeretettel intenek be jailbreakelt készülékeken.)

A banki alkalmazások és minden más (app store), ami kényes a jailbreak-re, átverhető több alkalmazással is, nekem az UnSub működött a leghatékonyabban, a többivel lassan nyíltak meg az appok.
Hatalmas pacsi, hogy a szifon repo még mindig él, a magyar bill. fix iPhone XS-el hibátlan! :slight_smile:

1 kedvelés

Na csak sikerült AltStore-al. A HideJb nevű tweak orvosság a banki alkalmazásokra :wink: Az xs-t melyik módszerrel lehet jailbreakelni?

Az OTP Smart bank nekem nem akar elindulni egyik tweakkel sem. Minden más alkalmazással sikerült pl: telekom. iPhone Xs Max iOS 13.5. Van konkrétan olyan akinek a Smart Bankot sikerült elindítania JB mellett?

Arról van már infó hogy 15.x hogy áll jailbreak ügyileg ?

checkra1n esetleg tudja már?

még mindig nincs az iOS 15-re jailbreak.

https://www.theiphonewiki.com/wiki/Jailbreak/15.x

Szomorúan hallom, tudom senki se jós, de mikor lehet valóság egy 15.x jailbreak ?

erről egyáltalán semmi információ nincs jelenleg. mire kellene pontosan a jailbreak?

Cercube, bill fix, adblock, home screen tweak. hirtelen ennyi jutott eszembe de nem ástam bele jobban magam.

Meg hát na… viszket nyilván a kezem. sose volt olyan telefonom ami ne lett volna root-olva :smiley:

Majd kinősz belőle :smiley:

AdGuard az App Store-ból. a többire nincs jelenleg opció.