iOS 14: miért nem működik az Erste app?

Picit elterelődtünk talán… :flushed:

Jaja és lesz némi igaza, de ez már megszokott, ilynekor lesz megosztva rendszerint a topik

de, teljesen egyértelműen az Erste hibája: több hónapja volt rá a fejlesztőgárdának, hogy az iOS 14 hivatalos megjelenésére készen álljon az alkalmazásuk frissített verziója, hiszen erre szolgál a béta időszak. nem frissítették hozzá. a felhasználótól nem várhatja el egy bank, hogy ne frissítse a készüléke szoftverét egy alkalmazás miatt.

ugyanez igaz bármi olyan alkalmazásra, amivel ugyanígy probléma van az iOS 14 esetén, csak mert a fejlesztőjüknek a több hónap alatt nem jutott ideje arra, hogy frissítse az alkalmazását.

külön mondat szól a 4000-es hibáról a cikkben (jelkóddal zárolt készüléket akarsz frissíteni feloldás nélkül – miközben még a Szoftverfrissítés menüpont használata esetén is meg kell adnod a jelkódot a frissítéshez), tehát csak végig kell olvasni, ahogyan a cikk elején írjuk is.

az meg teljesen mindegy, hogy más platformon működik-e az alkalmazásuk, hiszen más platform.

Hát ez az amit írtam is, hogy mitől is van, hogy az OTP app simán futott a beta időszaka alatt is, amikor még nem is lett volna elvárható. Talán mert jól van megírva és nem vmi minimál bérért dolgozik nekik vki?

tökmindegy. változik bármi is attól, hogy itt gyártva vannak sorra az elméletek? nem. ha az Erstének nem volt fontos, hogy időben frissítsenek, akkor vállalják vele az ügyfeleik elégedettségének kockáztatását. az ő bankjuk, az ő dolguk. ha nekik ennyit ér az időben való fejlesztés, akkor ennyit ér. lehet másik bankot is választani. akkor lenne baj, ha nem lenne más opció.

Lehet, hogy talán nem kellene a rendszerükbe olyan mélyen belegányolni, hogy azután az app fejlesztőknek ilyen gondokat okozzanak. Mert ugye ez is mindig csak iOS-en fordul elő. Érdekes módon droidon időre készen tudnak lenni, illetve ha nem fejlesztenek, akkor is tök jól működnek a régi verziók, egyik sem akad le. Az LG TV Remote pl. már évek óta nem frissült, lehet a gyártója sincs már meg, mégis, droidon teljesen jól megy, míg iOS-en már akkor hibásan működött, mikor még javában ment a fejlesztése. És persze nyilván a Spendee is azért működött rosszul, meg a Viber is, mert szarok a fejlesztők. Aha… A télapó meg létezik. :smiley:

Izé… nem 4000-es, hanem 400-as. Egy nullával kevesebb. Nem volt jelkóddal zárolva, fel volt oldva. Ne nézz már ennyire lámának. :rofl:

Szerintem picit olyan lehet az Erste (és a többi hasonlóan nem frissített alkalmazás fejlesztőjének) hozzáállása, hogy a béta időszak alatt nem törődnek vele mondván, majd gyorsan összedobják ha kijött a végleges. :smiley: Addig meg elviselik, hogy szidják őket. :smiley:

de hát erről szól egy új főverzió: egy csomó dolog változik, és éppen ezért van hónapokig a fejlesztők számára a béta. nem egyik napról a másikra, nulla háttérinfóval. ott volt rá több hónap. aki ez idő alatt nem képes rá reagálni, annak nem fontosak eléggé az ügyfelei vagy felhasználói.

a 400-as hibát az iTunes Store-hoz való hozzáférés közben kaphatod, nem pedig frissítéskor vagy visszaállításkor. én más 400-as hibával még sosem találkoztam.

We could not complete your iTunes Store request. An unknown error occurred (400).

szinte az összes, a készülékek frissítése vagy visszaállítása során kapható hibaüzenetet felsoroltuk az erről szóló cikkünkben a lehetséges megoldásukkal együtt:

Sajna kevés ami pl nekem jó, mert sok esetben kell befizetnem saját szla-ra kp-t és ezt sokkal gyorsabban 0-24-ben lehet ATM-nél tolni, de erre csak kettő tud adni alternatívát, mert a harmadik csak cégeknek teszi ezt elérhetővé. Így kerültem az Erste-vel kapcsolatba, de hát az OTP -t használva ez egy nagyon erős visszalépés, amit hamar fogok korrigálni és elhagyni őket, mert az én idegeimet nem fogja borzolni a hasznavehetetlen ATM-jük és a beta-n használhatatlan app-juk. Az OTP ATM-ek ha befizetsz nincsen sok bibi mert ha vmi nem jó kidja és kész vs Erste ha bement és pl a zsebedből kivéve kicsit hajlik a papír ki sem jön többet, aki utána a javításig jön lyukra fut, a kevés ilyen ATM-ről nem is beszélve, pedig helye adott mindben, csak nekik nem fontos. A minap csak gondolt egyet és “nem felismerhető”-nek titulálta a 20e-eket amit éjjel odavittem (10-ből 10x kidobta), pedig a pénzszámolónk elfogadta (optikai azonosítós drága vacak :roll_eyes: )

Na igen azok meg utána vmiért “biztosan az Apple hibájából, mert direkt csinálják, vagy nem értenek hozzá” nem fog rendesen működni.
De ott egy másik banki példa is a raif. aminél végre nagynehezen bevezették az Apple Pay-t de a mai napig a céges kártyákat nem lehet hozzáadni, míg az OTP ezt is azonnal meglépte az indulásnál.

OK, nyilván egy fejlesztés arról szól, hogy egy rendszer jobb legyen és valamennyire bele kell nyúlni. De ha egy teljesen új rendszer esetében olyan hibák jönnek elő, hogy lehal egy régebbi verzión jól futó alkalmazás, akkor ott vagy nagyon komolyan belenyúltak olyasmibe, amibe nem biztos, hogy kellett volna, vagy pedig bajok lehettek az előző verziókkal. Sok alkalmazásom egyébként frissítés nélkül is teljesen jól működik. Persze nyilván ez sok tényezőtől függ. Ugye az Erste alkalmazása Face ID-t használ és akkor akad le, szóval esélyesen valami azzal összefüggésben lehet. Az azonosítás módján, vagy a rá adott válasz módján változtathattak valami komolyabbat szerintem.

Ezért is írtam, hogy sehol sem találtam a választ arra, hogy mi lehetett a gond.

ez mondjuk szerintem pont nem az Apple-ön múlik. ahogyan a Visa / Mastercard támogatási tengely sem.

hát de éppen ezért adják ki a bétákat a fejlesztőknek, hogy ezeket a változásokat le tudják követni. és adnak nekik rá több hónapot. aki ennyi idő alatt sem képes frissíteni az alkalmazását, miközben rögtön kiderülne számára, hogy gond lesz vele, akkor azzal az alkalmazással nem is érdemes felhasználóként foglalkozni. az adott fejlesztőnek még csak a készülékét sem kell ehhez frissítenie a bétára, mert ott a béta Xcode-ban a Simulator. tehát egyszerűen folyamatosan reszelgetni kell az appot minden egyes új béta megjelenésekor, így amikor az Apple azt mondja, hogy na itt a GM, és a hivatalos meg ekkor és ekkor, addigra akkor már készen van, és csak be kell küldje.

Pontosan!
Sok olyan app van IOS-re amikhez nem az IOS frissítése miatt kell nyúlni, mivel azt simán veszik évek óta (tapasztalat) csak mert jól vannak megírva, nem csak működjön vmeddig módon. Pont az egyiket ma ecseteltem vkinek, hogy nem is emléxem mikor jött arra frissítés és már évek óta használom hiba nélkül, igaz csak az időt mondja be a beállított intervallumban, stb. De vmiért nem kell frissíteniük szinte sosem, ha kell akkor időben történik és mégis hibátlanul fut.
UI: Az OTP is használja a FID-t és mégsem hibázik az első beta óta, az erste a TID-nál is eldob

Nem is azt írtam, hogy az Apple az oka, hanem a bank hozzáállása.

OK. Ha szerinted ez így van, akkor magyarázd el, hogyan lehet az, hogy droidon sosincsenek ilyen gondok. Olyan meg, hogy frissítés nélkül is lehalnak programok - mint pl. anno a Viber -, pláne nincsenek.

nem tudom neked megmondani, hogy az Androidon ez miért megy így vagy úgy, nem fejlesztettem arra a platformra sosem.

de azt például simán elképzelhetőnek tartom, hogy az Erste betett valami olyat az appba, ami ellenőrzi az iOS verzióját, vagy mondjuk a bankok által nagyon kedvelt jailbreaket, és bár iOS 14-re nincs jailbreak, az ezt ilyen-olyan módon valahogy ellenőrizni próbáló kód hibára fut, az app meg összeomlásra. de ez megint a fejlesztő sara, hogy nem ellenőrizte az appot az új rendszeren időben, vagy hogy más, külső modulok frissítésétől függ a működése.

Az elmúlt évek alatt kb 100 VOIP appot teszteltem mindkét rendszeren és a felét el kellett dobni mert IOS-en remek volt de pár droidos miatt ahol tesztelve nem lehetett normálisan használni, mert pl a push-t nem csinálták meg normálisan a fejlesztők, stb .

Viber problema alatt a Facebook problemara gondolsz? Konkretan arra, amikor a Facebook hivatalos, a fejlesztok szamara keszult moduljaban a Facebook fejlesztok hibat vetettek, ami azon alkalmazasok osszeomlasat okozta, amelyek ezt a modult hasznaljak? Az elkovetett hiba nem fugg a platformtol, az Androidos modulban a hiba le volt kezelve, az a Facebook fejleszto, aki az iOS-t keszitette az pedig erre a hibalehetosegre nem gondolt, igy nem kezelte le.

Nem tudom, hogy az ERSTE alkalmazas konkretan mit produkal, azaz nem tudom, hogy kiirja-e, hogy itt nem mukodik vagy esetlegesen hibasan mukodik. Viszont rengeteg olyat lattam, hogy a megirt kodban explicite meg van fogalmazva, hogy milyen rendszer verzio eseten mit kell csinalni. Uj verzio megjelenesekor, elkepzelheto, hogy hianyzik a kod azon resze, ami arra a verziora dolgozna. Ezt a fejleszto beleteheti azert, mert valami valtozott de beleteheti azert is, mert korlatozni szeretne, hogy milyen verzion fusson el az alkalmazasa. Pl. ugy vedekeznek a beta verzion torteno futas ellen (ezt pl sok banki app szokta csinalni), hogy egyszeruen benne van az alkalmazasban a stabil iOS verziok pontos verzioszama. En egyebkent fejlesztokent arra tippelek, hogy itt ez az utobbi eset all fenn, azaz az alkalmzas direkt nem mukodik.

Na én viszont ismerek olyant aki erre is meg arra is fejleszt és váltig azt állítja, hogy iOS-re összehasonlíthatatlanul egyszerűbb fejleszteni. Ez pedig elsősorban abból adódik, hogy amiket beküldenek, jóformán csak a rendszerre káros dolgok szempontjából szűrik. Semmi más nem érdekli őket.
Jaj ez a jailbreak… Na tudod, ez is egy olyan dolog, ami nem kéne, ha az iOS-ekbe nem lennének értelmetlen megkötések. És persze nem adna az Alma - valszeg szándékosan - lehetőséget a megkerülésükre.