iPhone dualSIM gate? Nem működik jól az eSIM! (Telekom)

Ha rám hallgatsz, veszel hozzá órát és azzal együtt használod (eSIM-eset v anélkülit ez fh.igény dolga) mert sokszor feledteti az IOS általi korlátokat hogy sok funkciót kényelmesebbé tesz. (válaszok szöveges üzikre, apróbb dolgok) persze eze megint az én meglátásom, de látom ahogyan a haver évek óta használja a samu teló +óra kombót és kb felére mint én az enyémet , s nem mert nem ért hozzá, csak kevésbé jól tud dolgokat.

Ma beleszaladtam megint 2szer egy olyanba hogy a telekom e-simel telefonáltam és nem hallottam semmit és engem sem hallottak baromira nem értem, hogy ez mitől lehet. Néha csinálja de máskor meg normálisan működik. A fizikai kártya vodafone mindegyiken van mobilcet de az alapértelmezett net a Vodafone mert az a céges 10GB.

Most vettem egy Huawei Watch GT2 Prót.
Nekem fontos az üzemidő, nem akarom naponta/2 naponta tölteni.
Volt Gear S3 Frontier órám az S9-hez.
Tökéletes volt az üzemidőt nem nézve.
Nézd nekem a Dual sim annyira kell, hogy T-mobile e-sim, az az elsődleges kártya, azon mennek a beszélgetések, a net.
Második egy fizikai kártya ( Voda ) flottás, mert anyám szeret hívogatni, és így ingyen teszi.
Ja, és mostanság szoktunk rá, hogy az asszonnyal, és agyerk tabletével megosztottuk a lokációinkat, így azt mindíg látom merre vannak, és vica verza.

Ezért is írtam, hogy ez már felhasználó függő dolog sokban. Nálam az üzemidő nem lényeg bármikor tudhatom tölteni ha netán kell, de eddig még nem kellett az évek alatt, este meg nincs a kezemen, akkor tölt.
A hívogatás ismerős, nekem a nővérem ilyen de 1xűbb volt korlátlanba tenni a számát és olcsóbb mint áthozni :grinning:
Arra azért kíváncsi leszek a dual-sim megoldás nálad mennyire lesz ok hosszabb távon.

1 kedvelés

Na látod erre én is…

12 posts were merged into an existing topic: Több évnyi Androidozás után váltottam iPhone-ra / iOS-re, ezzel kapcsolatos kérdések topikja

Ma volt egy érdekes eset.
4G-n próbáltam messenger videóhívást indítani vidékről. A kapcsolat nehezen, de összejött. De a videó lefagyott kb 1 mp után. Amint átváltottam WIFI-re ( egy dlink 4G-s router T-s simmel benne, onnantól működött, de a telefon 4G-jén egyáltalán nem.

Verifikáltam. Lekapcsoltam a fizikai simet, kikapcsoltam a wifit, és simán átment a messengeren a videóhívás.

Az nem lehet hogy próbál váltani arra amelyik a legjobbat tudná adni és ezt a videóhívás alatt ilyen hibába torkollik? Gondolom mindkét sim-en van net?

Igen sajnos van, de kikapcsoltam a váltást.

És akkor is azt csinálta amit leírtál?

A váltást kikapcsolva nem nem ment át 4G-n, se 4G-s wifiosztóra felcsatlakozva a hívás, se messenger videó, se sima messenger hívás.

Sziasztok!

2 telefont használok jelenleg és már unom nagyon.
12PRO vásárláson gondolkozom. voda fizikai és telekom esim lenne.

mi a véleményetek? merjem megpróbálni?
telekom a céges, azon telefonálok többet

450k egy ilyen telefonért elég sok, de hajlandó vagyok egyszer kifizetni de ha nem műxik a dual sim, akkor eret vágok

12pro esetén van malamilyen vátoztatás (hárdver :slight_smile: ) a korábbi készülékekhez képest?

Vedd meg a MM webshopjában és lesz 60 napod tesztelni, ha nem jó és karcmentes akkor visszaviszed és nézel mást. Jobb ötletem nincsen. Azért kérdezz rá miért is “single sim” csak mert nem tud minden szolgáltató eSIM-et adni vagy valóban nem jó bennük az eSIM ?

Ótvar Apple. Kidobja a piacra a félmilliós telefont és nem működik rajta az a funkció, ami miatt megvette az ember. A szolgáltató mutogat a gyártóra, a gyártó a szolgáltatóra.

Most cserélek vissza egy eSim-et hagyományos SIM-re és járhatok két telefonnal, mert azt hittem, hogy ez a majom két cég meg tudja oldani a problémát.

Ne tedd! Ótvar, nem működik, kifagy, eldobja a hívást, megszakad fél perc után, döbbenetesen szar és idegesítő.

Szerintem már egy vagyont elköltöttem a megszakadt hívások miatti visszahívásokra, hiszen külföldi partnereket, ügyfeleket, mindenkit hívhatok vissza.

Hányinger ez a cég.

végigolvastad a fenti hozzászólásokat? ellenőrizted, hogy a mobilnet melyik kártyára van állítva? kipróbáltad úgy is, ahogy fentebb már többször is le lett írva, és amire írtad is, hogy átállítod és kipróbálod?

De azt lássuk be hogy ez nem más mint mókolás, nekem az e-sim telekom csak 4GB net van rajta a céges fizikai vodafone ami n 10GB net van had használjam a fizikai kártya netet ha azon van a több. Oldják meg a problémát ne én találjam ki ez olyan mint anno hogy rosszul fogod vicc egy fél millás telefontól szerintem. Nekem is tele a hócipőm mostanában ha az e-simmel kezdeményezek hívást és megszakad hiába hívom ujra felépül a hívás és nem hallom a másik felet és ő sem hall majd megszakad majd megunom és ha tudom hogy iphonet használ hívom facetime audion az megy legalább

én ezt nem vitatom, viszont a fenti beállításokkal nem tapasztalom ezeket a hibákat.

Ezt megértem, csak bizonyos esetekben nem tud működni és életszerűtlen…