iPhone dualSIM gate? Nem működik jól az eSIM! (Telekom)

nálam az elsődleges kártya a hívásokra a fizikai Telenor, de a mobilnet az a Telekom eSIM-ről van, a Telenoron le is van mondva a mobilnet. VoLTE mindkettő szolgáltató esetén aktív, a Telekomon meg még a Wi-Fi-hívások is. ki kéne próbálnod, hogy akkor is tapasztalod-e ezt a hibát, ha a net nem a Telenor kártyára van beállítva, hanem a Telekomra.

Szuper. Átállítom és várom a “csodát”… :slight_smile: Referálok róla.

én az említett beállításokkal az iPhone XS-em esetén sosem tapasztaltam ezt a hibát. ez nem jelenti azt, hogy más készülék esetén is ugyanez lesz a helyzet, de szerintem a készüléktípusnak ebből a szempontból mindegynek kellene lennie.

Sziasztok!
Egy ideje nem követtem az eseményeket, egyszerűen nem használtam az eSIM-et, de az ugye nem megoldás.
Aztán ahogy olvastam az XS felépítését, azt a megoldást találtam, hogy a mobilnet elsődlegesen az eSIM-ről menjen. Így már egy jó ideje nincs semmi probléma egyik vonallal sem.
Ennek oka az lehet, hogy az iPhone úgy van megalkotva, hogy ha az egyik vonalon éppen telefonálsz, akkor is elérhetővé akarja tenni a másik vonalat, de azt net használatával. Itt lehet kompatibilitási probléma. Viszont ha a mobilnet nem elérhető a Telenor hálózat használata közben, akkor ez a hiba nem tud előjönni.
Ha jól láttam, akkor az előttem szóló is pont ugyan így járt el :slightly_smiling_face:
Próbáljátok ki.
Ez amúgy nem telefon hiba, szimplán az itthoni hálózatok ezt nem tudják úgy kezelni, ahogy azt az Apple elképzelte :grinning:

Tehát ha jól értem.
Ha az elsődleges kártyán használom a mobilnetet, akkor a fent említett probléma nem fog előjönni?

nem. akkor nem fog előjönni, ha az eSIM-en van a mobilnet.

Igen, köszönöm, így gondoltam.
Ha az e-simen van a mobilnet, akkor nem jelentkezik a probléma.
Ne haragudjatok, sok hülye kérdéssel fogok jönni 2009-óta Android felhasználó, és párti vagyok, de a jelenlegi kínálat úgy hozta, hogy Iphone-ra váltok.
Valakinek tippe/ötlete, hogy kezdő almásként mit olvassak, nézzek meg?

ez attól függ, hogy mire vagy pontosan kíváncsi. de első körben talán érdemes végignézni a Gyakran Ismételt Kérdések cikkünket:

Hát esetleg leírhatnád miért is konkrétan.
Amugy meg gondolom azért előtte tájékozódtál az IOS-ről és tudod hogy nincsen annyira szabad felhasználhatósága mint a droidnak, de cserébe kapsz egy mindig biztosan és biztonságosan működő rendszert, mondom ezt sok én iphone és droidos tabletek felhasználója ként. Amugy dolgozós tabletben már szemezek a 12.9"-os PRO-val, mert nincsen igazi alternatívája a másik fronton.

Nagyon egyszerű. Egy S9+ tulaja vagyok jelenleg.
Évekóta kacérkodok a gondolottal, hogy IOS, de sosem léptem meg, mert egyszer próbáltam, de nem bírtam pár hétnél tovább ( 4S ).
Jelenleg amik szóba jöttek telefonok:
Note 20 ( ez volt a vágyálmom, de az exynos - snapdragon proci különbségeivel nem akartam megbarátkozni )
Fold 2: 700K, nem, ennyit telefonért…
Huawei, tudjuk miért esett ki a pixixsből ( GMS hiánya )
Xiaomi Mi 10 Ultra ( nem jön EU-ba)
Ez a négy készülék volt amiket néztem, a Note lett volna az ami, de nem vagyok ebben az árkategóriában lenyelni a közel 20% teljesítmény különbséget.
Maradt az IOS, és bevállaltam, hogy akkor veszek egy 11 Pro Maxot, nézzük, hogy meg tudok-e barátkozni mostanra vele.
Tisztában vagyok vele mit nyújt az IOS, de vatta új készülékem még nem volt.

Na ja. Így már kezdem kapisgálni, de pl a Fold amennyibe kerül és amit ad az szvsz nem arányos főleg mert ott virít a hajtáscsík és most nem azért, de nagy ló telónak, tabletnek meg kicsi az én olvasatomban. De ha már váltasz akkor miért nem az újra, mikor azért az több szempontból is jobb lett ha nincsen eleve a 11-ből az egyik, talán jobban megéri. De Te tudod.

Jogos a 12 pro / Pro Max-al szemeztem, őszintén nem tudom megmagyarázni miért nem az lett. Mindegy is. egyelőre jó lesz most ez ( remélem ), aztán a többit meglátom.

Ha rám hallgatsz, veszel hozzá órát és azzal együtt használod (eSIM-eset v anélkülit ez fh.igény dolga) mert sokszor feledteti az IOS általi korlátokat hogy sok funkciót kényelmesebbé tesz. (válaszok szöveges üzikre, apróbb dolgok) persze eze megint az én meglátásom, de látom ahogyan a haver évek óta használja a samu teló +óra kombót és kb felére mint én az enyémet , s nem mert nem ért hozzá, csak kevésbé jól tud dolgokat.

Ma beleszaladtam megint 2szer egy olyanba hogy a telekom e-simel telefonáltam és nem hallottam semmit és engem sem hallottak baromira nem értem, hogy ez mitől lehet. Néha csinálja de máskor meg normálisan működik. A fizikai kártya vodafone mindegyiken van mobilcet de az alapértelmezett net a Vodafone mert az a céges 10GB.

Most vettem egy Huawei Watch GT2 Prót.
Nekem fontos az üzemidő, nem akarom naponta/2 naponta tölteni.
Volt Gear S3 Frontier órám az S9-hez.
Tökéletes volt az üzemidőt nem nézve.
Nézd nekem a Dual sim annyira kell, hogy T-mobile e-sim, az az elsődleges kártya, azon mennek a beszélgetések, a net.
Második egy fizikai kártya ( Voda ) flottás, mert anyám szeret hívogatni, és így ingyen teszi.
Ja, és mostanság szoktunk rá, hogy az asszonnyal, és agyerk tabletével megosztottuk a lokációinkat, így azt mindíg látom merre vannak, és vica verza.

Ezért is írtam, hogy ez már felhasználó függő dolog sokban. Nálam az üzemidő nem lényeg bármikor tudhatom tölteni ha netán kell, de eddig még nem kellett az évek alatt, este meg nincs a kezemen, akkor tölt.
A hívogatás ismerős, nekem a nővérem ilyen de 1xűbb volt korlátlanba tenni a számát és olcsóbb mint áthozni :grinning:
Arra azért kíváncsi leszek a dual-sim megoldás nálad mennyire lesz ok hosszabb távon.

1 kedvelés

Na látod erre én is…

12 posts were merged into an existing topic: Több évnyi Androidozás után váltottam iPhone-ra / iOS-re, ezzel kapcsolatos kérdések topikja

Ma volt egy érdekes eset.
4G-n próbáltam messenger videóhívást indítani vidékről. A kapcsolat nehezen, de összejött. De a videó lefagyott kb 1 mp után. Amint átváltottam WIFI-re ( egy dlink 4G-s router T-s simmel benne, onnantól működött, de a telefon 4G-jén egyáltalán nem.

Verifikáltam. Lekapcsoltam a fizikai simet, kikapcsoltam a wifit, és simán átment a messengeren a videóhívás.