iPhone dualSIM gate? Nem működik jól az eSIM! (Telekom)

Segítsetek!
Ha egy vodafonos fizikai simem van,és egy telekomos esim. A vodafonnal csak beszélek,a telekommossal csak a netet használom. Ez így működne rendesen?

igen, csak be kell állítani.

Helló!

Sajnos én is ezt tapasztalom, Apple support a Telekomhoz küld…
Jobbára a eSim-s kapcsolatot dobja el, ma reggelt mindent leírtam, hogy mit csináltam és mit nem… de pl. a telefont nem tudom a kikapcsolni csak menüből. :flushed:
Mióta két Sim-t használok a “nem fogadott hívások”-ról az SMS-k száma iszonyatosan megnövekedett.
Nem igazán vagyok elragadtatva ettől … :grimacing:
Üdv. Csilla

Ez tipikusan felhasználói probléma, nem technikai. Ha két SIM-et használsz a készülékedben, akkor világosan le van írva az Apple dokumentációban is, hogy amíg telefonálsz az egyik SIM-et használva, addig a másik elérhetetlen. Részletesen lásd itt:

Kikapcsolni úgy tudod a készüléket, hogy röviden megnyomod a hangerő fel, hangerő le és a ki- bepakcsoló gombot egymás után. Ezután meg fog jelenni az elhúzható csík a kikapcsoláshoz.

Az a baj nem akkor nem müködik mikor a másik vonal foglalt. Ez tapasztalat

Sikerült erre a kérdésre már valakinek értelmes választ adni arra, hogy mi a hiba? Nekem többször tapasztalható volt az hogy nem elérhető a telefonom úgyhogy nem használom egyik simet sem.
Ma viszont annyira offolta az esimemet a telefon vagy a szolgáltató. Hogy egèsz nap nem voltam elérhető rajta. Többször akartam hívni róla. De inkább használtam a másik vonalat. Majd este egy ki be kapcsolást csináltam. És sorra jöttek az üzenetek. Reggeli időponttól kezdve. Tehát egész nap nem voltam elérhető. Ez telekom vagy apple hiba? Jelzem hogy a térerő sáv nem jelezné hogy gond van

első körben érdemes lenne a szolgáltatód felé jelezni, hátha kiderül, hogy az ő rendszerükben volt a hiba, ami miatt ez megesett.

Sajnos nem egyszeri alkalomról van szó.
Esimet is “cseréltünk” hátha azzal van a baj.
A szolgáltató azt mondja ilyen panasz nem volt. Pedig ahogy olvasom nem egyedi a problémám. Ha én is így dolgoznék ahogy a telekomnál…

akkor ezeket kéne végigzongorázni, és ha semmi sem oldja meg, akkor Apple Support:

Sziasztok!
Nekem olyan problémám van, hogy a kimenő és bejövő hívások egy részénél vagy a hívás elején nincs hang egy pár másodpercig vagy a hívás közepén megy el, majd vissza is jön egy idő után.
A fizikai SIM Telenor-os, míg az eSIM Telekom-os.
Próbáltam a hálózati beállításokat vissza állítani vagy factory resetet adni a telefonnak, de egyik sem oldotta meg a problémát. Próbáltam újra konfigurálni az eSIM-et, de sajnos az sem használt. Viszont ha SW-ből kikapcsolom az eSIM-et, akkor nincs semmi baj, a hívások tökéletesek lesznek.
Szerintetek ez SW hiba vagy HW?
Előre is köszönöm!

@RaimMan7 pontosan mit értesz az alatt, hogy “ha SW-ből kikapcsolom az eSIM-et”? melyik kártyára érkező hívások esetén tapasztalod ezt a hibát?

@Jadeye Ha az eSIM-nél a “A vonal bekapcsolása” opciót kikapcsolom, akkor a telefon úgy tekinti, mintha csak egy fizikai SIM lenne benne. Ekkor nincs probléma a hívásokkal.
A hibát egyébként a fizikai SIM-ről indított és fogadott hívások esetén tapasztaltam. (Az eSIM esetén nem próbáltam ki a telefonálást.)

@RaimMan7 érdemes lenne elsőként az ebben a cikkünkben leírtakat végigzongorázni: https://szifon.com/2012/12/21/gyakori-kerdesek-mit-tehetunk-ha-furcsa-dolgokat-produkal-a-keszulekunk/

Kedves RaimMan7!
Pontosan ugyanez a problémám! Fizikai SIM: Telenor, esim:Telekom.

Furcsa mód nem az esim-és hívással vannak problémáin, hanem a telenorossal. És ott sem minden hívott fél…
Ahol viszont probléma ott teljesen élvezhetetlen a beszélgetés.
5-6 masodpercekre esnek ki a hívások, gyakran szétkapcsolás is megtörténik.

Viszont a telekomos esimre gyakran kapok “nem fogadott hívás” SMS-t pedig nem használom a telefont a bejövő hívás idejében!

Ezért vettem iPhone 11-et, de sokkal nagyobb bosszúság ez mint a két telefon…

Van a bejegyzés óta valami változás?!
Esetleg bárki fórumot olvasónak ötlete a megoldásra?!

Előre is köszönöm !

Amikor nem fogadott hivas uzeneted erkezik, zenet sem hallgatsz a telefonon? Tehat pl. Spotify? Nem lehet, hogy eppen akkor valamilyen mobilnetes forgalmat vegez a telefon? Melyik SIM-et hasznalod mobilinternetre?

Kedves @Pott_R,
Én ott tartok, hogy elviszem szervizbe.
Most már napok óta ki van kapcsolva az eSIM, ergo csak a fizikait használja a telefon, de így is vannak problémák. Többször fordult elő, hogy a hívás elején vagy közepén másodpercekre elment a hang. Utána vissza jött. Vagy mondjuk engem nem hallottak másodpercekig.
Úgy gondolom hogy ez már gyanúsan HW hiba lehet.
A 11 esetén semmi ilyen problémát nem tapasztaltàl?
Köszi!

@RaimMan7 és a fizikai SIM-et kicseréltetted már? melyik kártyáról használod a mobilinternetet?

WoLTE vagy a WiWiFi nem aktiv esetleg? Ha aktiv, akkor ezek a halozatok ebben az idoben megfelelo “allapotban” vannak?

@Jadeye, a fizikai SIM csere segíthet? Ha a kapcsolat kialakul és úgy megy el a hang, akkor a SIM csere hogy tud segíteni? A mobilnetet a fizikai SIM-ről használom.
@Czo, a VoLTE funkció ki van kapcsolva, ugyanis a Telenor ennél a telefonnál azt valamilyen oknál fogva nem támogatja. A másik funkciót nem ismerem vagy hogy annak állapotát hol lehetne ellenőrizni.