iPhone dualSIM gate? Nem működik jól az eSIM! (Telekom)

@RaimMan7 nem tudom, hogy segíthet-e, de ki kell zárni minden lehetőséget. mivel az eSIM kikapcsolása mellett is tapasztalod, ezért a következő lépésként én a fizikai SIM-et cseréltetném ki. aztán kiderül.

@Jadeye, köszönöm! Teszek egy próbát vele.

Megvan a megoldás! Felhívtam az Apple Support-öt és az első tippjük megoldotta a dolgot!
Beállítások—>Általános —>Alaphelyzetbe állítás—>Hálózati beállítások alaphelyzetbe állítása
Kattintás után újraindult a telo, és onnantól jól működik! Azóta már mindkét SIM esetében használom a VoLTE funkciót és nincs semmi probléma!
Próbáld ki, nekem egy kő esett le… bár a napokban talán nem ez a legnagyobb probléma, azért kellemesen érintett, hogy megoldódott

@Pott_R pedig ezt a korábban már linkelt cikkünkben is leírjuk.

Én már azt is próbáltam és nem segített. Sajnos. Lehet majd megpróbálom még egyszer a dolgot. Most csak egy SIM-mel használom, azzal jól működik. Egyik kollégámmal szoktam csak hibát tapasztalni, az más is lehet. Majd ha leül a COVID-19 akkor utána járok a dolognak. De köszönöm az infót :slightly_smiling_face:

Sztornó a múltkori bejegyzesem!
Múlt hét kedd óta Budapest agglomerációban tartózkodtam és úgy tűnt működik!
Ma újra Budapesten és rosszabb mint valaha!
Most egyelőre az Apple Supportot sem érem el!
Te teljesen feladtad a kettős SIM használatot?!
(Én erőltetem a dolgot, pont ezért vásároltam ezt a készüléket… Nem akarok újra két telefonnal élni!:sob::sob:)

Csak úgy tűnt hogy működik! Vagy időszakosan működött! Ma Budapest belvárosában tartózkodásKor rosszabb mint valaha!
Minden egyes fizikai SIM-mel (Telenor) indított hívás az első kicsenges után 5-6 mp csenddel indul… kesobb hallom, ahogy a hívott fel csak hallozik.
Aztán kb 20mp-kent 5-6 mp vonalszakadás…
ugyanez a helyzet a fogadott hívasokkal is.
E-SIM tökéletesen működik, azt leszámítva hogy olykor maximalis térerő mellett nem érnek el és csak egy SMS-t kapok arról hogy volt egy hivasom…

Szoval ezt meg gyakorolni kell az Apple-nel!

@Pott_R de kicseréltetted már a fizikai SIM-et?

Fel nem adtam a dolgot, mert én is két telefon kiváltásához vettem ezt és annyira nem volt olcsó, hogy csak úgy annyiban hagyjam a dolgot. Most a járvány miatt itthonról dolgozom, a fizikai SIM-em céges, amit most nem tudok kicseréltetni, sajnos, de amint lehet cseréltetem és akkor újra megpróbálkozom a fizikai SIM + eSIM kombóval. Ha az sem segít, akkor irány a szerviz. De reménykedem, hogy csak valami FW bug, mert most hogy csak a fizikai SIM van benne, így egészen jól működik. Mindig hallottam eddig minden beszélgetést és nem volt vele gond. Szóval én ebből gondolom, hogy valami FW bug lesz.

Nem, azt meg nem!
Átmenetileg átváltottam 3G-re a fizikai SIM-mel és most jól működik!
(Csak hat ez egy fel megoldás…)

Én egy Xs-t használok dual simben. Nekem a következő volt a probléma: Telenor fizikai simről ha indítok hívást akkor van hogy elmegy a hang 5-6 mp-ig és semmit nem hallok meg sistereg ; nagyon idegesítő. A másik egy telekom e-sim ott nem tapasztaltam problémát.
Hálózat alap beállítás nem segített ; most a Telenort 4g Volte ki-re tettem egyenlőre jónak tűnik.
Update: közben ez sem oldotta meg most 3Gre teszem a Telenort a másik Telekom e sim marad 4g volte, wifibe eddig jónak tűnik

Uj iPhone SE. Telekomos nanoSIM, telekomos eSIM. Nemfogadott hivasok, vonalszakadas, stb… Ma reggel Alma Support javaslatara ‘halozati beallitasok alaphelyzet…’ es Adatroaming ON. Azota kikapcsoltam az adatroamingot. Eddig jo… Valaki tudott meg valamit esetleg?

@flajosf ha ez megoldotta, akkor ez volt a megoldás. vagy mire gondolsz még, pontosan mit kellene még tudni?

Megint megszakadt egy hivas azota. Ismet Apple support, most ott tartunk, hogy uj telefonkent allitottam be - majd latjuk. Ha tudok okosabbat, megirom majd.

Update: na vegre elkuldtek a telo logokat ‘feljebb’. Picit huzom a szam, mert osszesen kb 2 ora telefonalgatasomba, a telefonom ujkent torteno beallitasaba (appok, jelszavak, stb…) es megatonnakban merheto idegbe kerult a nemfogadott es szetkapcsolt hivasokkal. Holnap remelem lehet zarni a topikot…

Update: a problema 13.5 beta3-al is fennall. Semmifele beallitasmodositas nem segit. Telekom szerint naluk minden rendben. Enhanced beta feedback ON. Varom a visszajelzest…

Nekem pontosan ugyanez a gondom, Telenor fizikai, Telekom e-sim XS-ben és hívások közben elnémul állandóan. Hozzáteszem, hogy én már kicseréltettem a telefont, most egy vadonatúj XS-em van egy hete, és legnagyobb döbbenetemre, az első héten hiba nélkül működött 10+ perces hívásoknál is. Most egy hét után ismét jelentkezett a hiba és élvezthetetlen a telefonálás.
Nem értem mi változhatott?
Illetve hozzá kell tenni, hogy mindkét sim-et külön külön teszteltem, és ha nem egy készülékben vannak, akkor a simekkel önmagukban nincs semmi gond. Minden létező beállítást kipróbáltam, hálózati beállításokat visszaállítottam, de semmi.
Döbbenet, hogy ennyi pénzért ez a telefon egy ilyen egyszerű dolgot nem tud kezelni. Csak emiatt vettem XS-t, viszont a telefoncsere kizárta a HW hibát, tekintve hogy kétszer csak nem fog ki az ember hibásat…

A mobilnet automatikus váltása ha megvan adva a két kártya között én arra gyanakszom most ,hogy akkor vannak ezek a problémák. De igaziból nem értem valamikor minden ok máskor nem

Sziasztok,

Olvasom a válaszokat, döbbenettel. Én lassan egy éve szenvedek azzal, hogy a telefonomban lévő Telekom e-sim és Telenor fizikai sim-mel nem boldogulok.

Nem hallanak, zajos a telefon, visszhangos, szétkapcsol váratlanul.

A fő gondom, hogy gyakorlatilag ezért az egyetlen funkcióért váltottam XS-re a 8-ról.

Van olyan közöttünk, aki 11-re váltott és probléma nélkül használja az e-sim funkciót?

Vélhetően nem lesz, mert akinek jól működik az nem lesz itt ebben a fórumban.

Akkor az is elég lenne, ha valaki azt mondaná, hogy a 11-en ugyanezzel a problémával szenved.

Sajnos nem nagyon látok kiutat. Legfeljebb váltás Apple-ről…

iPhone XS-en használok Telekom eSIM-et és Telenor fizikai SIM-et. nem tapasztaltam ilyesmit.

Hát én pár hete vettem Telekom eSimet a Telenor fizikai SIM mellé és a fenti problémák mindegyikét tapasztalom. Lövésem nincs, hogy mi lehet a gond, de azért gyalázat, hogy egy ilyen drága és elvileg prémium telefon képtelen kezelni két SIM kártyát, amikor a SGS6-om ezt simán abszolválta. (iPhone XS)