Kezünkben a HomeKit-képes Nuki okos zár – teszt és vélemény

Eredetileg itt jelent meg: Kezünkben a HomeKit-képes Nuki okos zár – teszt és vélemény - Szifon.com

Idén a Covid miatt elköltöztünk a párommal pozitív értelemben és régóta szerettem volna már egy komolyabb okos zárat itthonra, így a Nukit néztem ki, amiről már volt is egy vendég blogger cikk itt az oldalon. Szerintem közel 5 éve használom a Danalock okos zárat, amivel eddig meg voltam elégedve. Tette a dolgát, szerettem is, őszintén…

Szia .

Nekem olyan a zár az ajtóban hogy kb 8 x kell körbe forgatni , erre is jó ez ?

Köszi

1 kedvelés

Igen, a forgatás unlimited. :slight_smile: Maximum gyorsabban merül ugye, no meg azért eltart egy ideig, tehát jó előre kezd el az unlockot.

1 kedvelés

Örülök, hogy tetszett nektek is, használjátok egészséggel! :blush:
Üdv.: Gergő

1 kedvelés

Ha valakinek belső tekerőgombos zárja van akkor az ne felejtse el hozzá megrendelni külön az adaptert ami amúgy ingyenes a Nuki-nál. 1év használat után ajánlom, mert nagyon megbízhatóan működik. Ránéztem a shopra és láttam, hogy már ujjlenyomat olvasó is van hozzá, ezt be is kell szereznem :slight_smile:

Nekem másfél év után meghibásodott.
Mintha a forgórész elkopott volna.
Megakad nyitáskor és záráskor is.

Nekünk olyan a bejárati ajtónk, hogy a kilincs felhúzásával reteszelődik 3 ponton. Ezután tudom bezárni kulcsal. Ha jól láttam ezzel nem kompatibilis :frowning:

Ha kézzel megcsinálod a reteszelést, akkor gondolom igen. Tehát arra, hogy ne kelljen kulcsot cipeljél magaddal alkalmas, de több kényelmi szolgáltatásra nem. Egyébként szerintem a mai ajtók túlnyomó többsége ilyen, szóval elég zsákutcának hangzik.

Milyen több kényelmi szolgáltatásra gondolsz?

Hát én kizárólag 1 ismerősnél láttam ilyet. Mindenki másnál olyan ajtó van mint a cikkben.

Csak a zárás előtt kell a kilincset felhúznod, ami szerintem egy teljesen automatikus mozdulat. Abban az esetben jelenthet ez problémát, ha mondjuk a csőszerelőnek vagy a futárnak akarod az ajtót nyitni ebben az esetben mindig mondani kell azt is, hogy távozáskor ne felejtse el felhúzni a kilincset.

1 kedvelés

Nálunk előtte még kertkapu is van amit távolról ki tudok nyitni (Hörmann).
Ezután tudom a szakit beengedni. De hülye leszek beengedni ha nem vagyok ott :smiley:

Akkor meg nincs akadálya :slightly_smiling_face: Amúgy ez a kilincs felhúzás megszokás kérdése mint minden. Eleinte én is mindig kulccsal akartam nyitni most meg már az a furcsa, ha valahol kulcsos ajtó van.

1 kedvelés

Mi mélygarázsos házba lakunk, mielőtt behajtunk a garázsba nyitjuk az ajtót, Siri-vel vagy a Home appban. Mikor meg megyünk el automatikusan már megnyomjuk a Nuki-n lévő gombot egymás után kétszer és ez után automatikusan bezár a megadott idő letelte után. De ez csak egy módja a zárásnak. Nekem ki van ragasztva a Keypad is az ajtó mellé amin a háromszöget megnyomva is bezárja az ajtót.

1 kedvelés

Ohh a haromszogre meg sosem nyomtam ra!! :wink: koszi a tippet! Mondjuk en automatikusan zarom.

Sajnos úgy tűnik, hogy a kuponkód nem működik, vagy céges vásárlás esetében nem.

Ezt az üzenetet adja vásárláskor az oldal:

  • Sorry, it seems the coupon “szifon10nuki” is invalid - it has now been removed from your order.

Kedves @SzifonAdmin, lehet esetleg erről tudni valamit?
Hasznos volt a cikk számomra, köszönöm! A többi cikket is köszönöm!

Szia, nagy betűvel írd be. Így: Szifon10nuki .Bár most megnéztem és kis betűvel is működik…

Ezt megkerdezem ma. Egyetlen kitetel van a kupon kodhoz a 269 euro minimum vasarlas = 1db zar. Szoval lehet nem erted el?

Köszönöm a lelkes és gyors segítséget: @83miki83 és @SzifonAdmin!

A €269-s Nuki Combo 2.0-s (Starter Set) csomagot választottam, ha a VAT számot megadod, akkor lemegy az ár €226-ra, így lehet, hogy már a kedvezményből kiesik.
Erre írhatja ezt: “The minimum spend for this coupon is €268,00”.

Ha esetleg erre van valamilyen válaszuk, örömmel veszem, de így is köszönöm az eddigieket, ha nincs folytatás!

Ha vársz egy picit, kérek neked egy kupont, ami erre is alkalmas. Nem 100% hogy adnak, de szivesen teszek egy kört.