Kezünkben az Oculus Quest 2 VR szemüveg: ez a jövő! – teszt és vélemény

“Legutóbb egy igen rasszista barátomnak előző év novemberében tiltották a gmail fiókját, mert rosszat írt egy google maps koncentrációs tábor véleményezős könyvébe”

Tehát a google accountjához közvetlenül köthető szabálysértést követett el, így bukta az összes olyan adatát, amit a google accountja tárolt.
Ha csak ennyi lenne a facebook regisztráció kockázata, senki sem hirigelne rajta.
Csakhogy a facebook egy hardver használati jogát köti egy nyíltan adatlopásra szakosodott szolgáltatáshoz úgy, hogy ha megszeged a szolgáltatást felhasználói szabályait, akkor bukod a hardvert is. Mert igenis bukod a hardvert, hiszen a facebook accountnál kötelező megadni a valós adataidat, tehát fake accounttal nem tudod tovább használni, mert azt is kapásból törlik.

" A Steam,google,facebook felhasználói szerződés ugyanaz"

Azzal a különbséggel, hogy csak a facebooknál törölnek accountot arra hivatkozva, hogy nem a valós adataidat adtad meg.

“Mi a fenét csinálsz 2 év múlva a vr headseteddel, ha a facebook nem lépi meg ezt a “veszítek az üzleten” témát?”

Pontosan azt, mint most: leírom veszteségnek. Mivel nem volt és soha az életben nem lesz facebook accountom, el kell fogadnom, hogy 2023 után az oculus hardvereim használhatatlanok lesznek. Így 2023-ban vagy eladom, vagy kidobom.
Tudomásul vettem, hogy rossz lóra tettem, mert az intelmek ellenére bíztam a Facebookban, ezen buktam némi pénzt, így most időben kiszállok, mielőtt a következő gennyes húzásaikkal még több kárt okoznának nekem. Mert ne legyenek kétségeid, nem fognak itt megállni.

Egyébként ha Facebook adatlopás nélkül nem életképes a VR, akkor el kell fogadni, hogy egyáltalán nem életképes, azaz pénzt, időt és energiát sem érdemes rá szánni. Nem hinném amúgy, hogy ez lenne a helyzet (szerencsére), itt mindössze arról van szó, hogy az olcsóbb hardverért cserébe be kell álnod a facebook kondájába hízósertésnek. Van akinek ez elfogadható kompromisszum, másnak nem. Nekem nem.

“Te meg úgy hogy fenét sem tudsz az egészről, inkább maradj csendben”

Ezt hívják “személyeskedés” érvelési hibának.
Honnan veszed egyáltalán, hogy fenét sem tudok az egészről? Hogy te több pénzt költöttél vr headsetekre mint én? Hát gratulálok.
Amúgy meg ha képtelen vagy elviselni az álláspontodtól eltérő véleményeket, akkor inkább neked kellene csendben maradnod, bár aki facebook buborékban szocializálódott, attól nyilván naivitás ilyesmit elvárni, mert eleve alkalmatlan a civilizált beszélgetésre.

“Kit érdekel egy facebook login?”

Pl. engem meg még sokan másokat. De eljön majd az idő, amikor a Facebook elkezdi felszámolni a számára holt terhet jelentő accountokat, amiket csak az oculus miatt hoztak létre, na majd akkor térjünk vissza rá, hogy kit érdekel még.

“most ott van a sony…elkezdi bannolni a toxikus játékosokat, de úgy hogy mindent elveszíthetnek”

Ezért ez egy kritikus érv a PS5-el szemben. Amúgy pl. Braziliában már pert is vesztettek emiatt és idővel ugyanez lesz máshol is. Egyébként meg az, hogy más is ugyanazt a szemét gyakorlatot űzi még nem teszi a Facebook megoldását elfogadhatóvá.

" és ezért jó a facebook login is…mert megtanulsz viselkedni"

Jah hogy szerinted teljesen rendben van embereket politikai ideológiai alapon megfosztani nem csak a szólás szabadságától, de konkrétan anyagi kárt is okozni nekik azáltal, hogy az általuk vásárolt hardvert működésképtelenné teszed. Jól van, nincs több kérdésem.

csak akkor törölnek, ha valaki jelentette a profilodat. ha azt csinálod, amit fentebb már leírtam, tehát létrehozol egy tucatnévvel ellátott profilt, Kiss István, Nagy Zoltán, Kovács András, stb., és senkit nem jelölsz be, semmi másra nem használod, akkor elenyésző az esélye annak, hogy bármi történjen azzal a fiókkal.

ilyen eddig még nem történt, csak a hoaxok riogattak azzal, hogy küldd tovább ezt vagy azt, mert ha nem, akkor törlik a profilodat, mert terheli a rendszert.

Ez nem akart átmenni személyeskedésbe, de úgy nyomod az ipart mint gyakorlott laposföldes, akinek semmi bizonyíték nincs a kezében a tapasztaltabb emberekkel szemben, de nyomja a marhaságát. Nem hozzászólás elemzést vártam tőled, hanem választ arra hogy miféleképpen tudod bizonyítani azt hogy a facebook csak úgy hasra ütve törölget profilokat vagy ez a facebook login annyira káros hogy 8 hónapja, mióta a quest 2 megjelent bárkinek bárminemű problémája származott abból hogy egy facebook accountot hozzá kellett csatolni…a facebook account és az hogy az adatokat fel tudják használni reklámoknál egy közös megegyezési pont azért hogy a terméket olcsóbban kapd meg. Szerintem neked fogalmad sincs milyen adatokat használnak fel arra hogy a megfelelő reklámokat tegyék az orrod elé, te az a tipikus kisember lehetsz aki még azért is sikít ha a macska nem engedte át az útkereszteződésen:D És még mindig írom, de mintha a falnak beszélnék:D Ha tiltják az accountodat mert valami idióta f*sz vagy és már kezdem érteni a félelmedet:D, attól bizony még tudod tovább használni a cuccot, csak nem tudsz menni online terekbe:D

Azt még azért hozzátenném hogy egy lassan 1500 fős magyar vr csoportot vezetek, amiből több száz a quest felhasználó, ezek mellett pedig külföldi vr csoportoknál vagyok ismert személy az eredményeim miatt és abszolút semmi jelét nem tapasztaljuk a leírt dolgaidnak sem itthoni ,sem külföldi viszonylatban. Mióta világ a világ, vészmadarak vannak és lesznek akik minden évben jönnek a világvégével, különböző összeesküvés elméletekkel, különböző cégek hatalmi visszaélésével és semmi különbséget nem látok az agyszüleményed és a többi már-már idiótaszámba menő konteó között, mert soha nem történik semmi! Mindegyik nagyobb céget, a Google-t,az apple-t és stb már megrótták hibás adatkezelés miatt, a valve is ott van a felhasználói monitorozás ügyében, de mint kispolgár sokat nem fogsz tudni tenni ellene, márpedig ha a facebook dolgai zavarnak, akkor nem hiszem el hogy képes vagy bármilyen eszközt használni, amihez bármiféle accountot kell párosítani…márpedig ha ez így van és használsz ,akkor személyes sértődés is lehet az ügy hátterében amivel mondjuk megpróbálsz más személyeket becsapni! Ez is teljesen normális a mai világban…A viselkedésed hasonló mint a 4 éve HTC Vive-ot használó user, akinek még mindig az a legjobb és hiába mondja neki az ember hogy elavult, mindenféle tapasztalat nélkül szarozza le a másik termékeket úgy hogy még a kezébe sem fogott egyet…tehát mielőtt ostobát csinálsz magadból, legyen a kezedben bizonyíték, amit fel tudsz mutatni az mellett amit állítasz! Mert elmélet és gyakorlat között bizony nagy ám a különbség…Cikkekkel sokra nem mész, mert sok a clickbait, de ha van valami kézzelfogható bizonyítékod arra hogy a “facebook a sátán”, már dobom is ki a headsetemet:D

Linkeld be kérlek azt a VR csoportot :slight_smile: Érdekelne.

“tehát létrehozol egy tucatnévvel ellátott profilt”

Azaz tudatosan szegjem meg a felhasználói szerződést? Majd reménykedek benne, hogy hátha nem veszik észre?
Tudok jobbat: eleve messze ívben elkerülök mindent, aminek a Facebook-hoz a leghalványabb köze is van.

“ilyen eddig még nem történt”

Még. Amikor a Facebook felvásárolta az Oculust, akkor is sokan riogattak azzal, hogy idővel kötelező lesz a Facebook regisztráció, és akkor is sokan mondogatták, hogy ez csak hoax. Aki egy ilyen sztoriból nem vonja le a tanultságot, az majd kénytelen lesz a következőből.

"miféleképpen tudod bizonyítani azt hogy a facebook csak úgy hasra ütve törölget profilokat "

Sajnos a fórum motor nem engedi a hivatkozásokat, de elég egy gyors google keresés és tucatjával ugranak fel a sztorik.

“Szerintem neked fogalmad sincs milyen adatokat használnak fel arra hogy a megfelelő reklámokat tegyék az orrod elé,”

A Signal reklámja, ami csak annyit tett, hogy kirakta mi alapján talált meg a hirdetés ad némi fogalmat arról, hogy milyen adatokat használnak fel.
Jah amúgy a reklámot azonnal letiltotta a Facebook.

“az adatokat fel tudják használni reklámoknál egy közös megegyezési pont azért hogy a terméket olcsóbban kapd meg.”

Közös megegyezéshez mindkét fél beleegyezése szükséges. Az enyém hiányzik.

“Ez nem akart átmenni személyeskedésbe”

Ehhez képest:

“te az a tipikus kisember lehetsz aki még azért is sikít ha a macska nem engedte át az útkereszteződésen”
“Ha tiltják az accountodat mert valami idióta f*sz vagy és már kezdem érteni a félelmedet”

“Azt még azért hozzátenném hogy egy lassan 1500 fős magyar vr csoportot vezetek”

Látván a vita stílusodat ezúton is szeretném a részvétemet tolmácsolni annak a szerencsétlen 1500 embernek.

"Mióta világ a világ, vészmadarak vannak és lesznek akik minden évben jönnek a világvégével, különböző összeesküvés elméletekkel, különböző cégek hatalmi visszaélésével és semmi különbséget nem látok az agyszüleményed és a többi már-már idiótaszámba menő konteó között, mert soha nem történik semmi! "

Keress rá a wikipédián a “cambridge analytica scandal” kulcsszavakra.

"személyes sértődés is lehet az ügy hátterében amivel mondjuk megpróbálsz más személyeket becsapni! "

Minden információ nélkül hajlandó vagy feltételezni rólam a legrosszabbat, míg a Facebookról, ami már kismillió alkalommal lebukott még mindig nem vagy hajlandó elfogadni a nyilvánvalót.

“de ha van valami kézzelfogható bizonyítékod arra hogy a “facebook a sátán”, már dobom is ki a headsetemet”

Hogy neked mi az elegendő bizonyíték azt majd eldöntöd magad. Nekem onnantól vége az Oculusnak, hogy az ígéreteik ellenére kötelezővé tették a Facebook regisztrációt. Én úgy vagyok vele, hogy ha egyszer az arcomba hazudnak, akkor nem adok rá még egy esélyt. Mindenki a maga kárából tanul, Te is abból fogsz.

ez meg a discord: https://discord.gg/rySKUUfNSm

A neten az is fent van hogy a föld lapos és szíriuszi magyar királyok élnek a földön! Tényleg szemedbe hazudtak? Arany szíve… Akkor most azért ne vegyek többet htc terméket, mert 2017-ben azt írták magukról hogy a legjobb, miközben a cv1 ugyanazon a szinten volt fele annyiért sem? ne vegyek többet valve terméket mert azt mondják hogy a legjobb kontroller az övék, miközben mindenkinél állandóan tönkremegy, az enyém konkrétan hatodik alkalommal máig!? Ne vegyek HP Reverb terméket ,mert 115-nek írják a látószöget ,közben kisebb mint a quest 2 110-es fovja?:smiley: Ember…nem erőltetem rád a hitemet, de hagyj békén engem meg másokat a hülyeségeddel:D Elhiszem neked hogy van félnivalód az ilyen cégektől, de legközelebb akkor gyere ha kézzelfogható bizonyítékod van az állításaidra, mert ez eddig eléggé laposföldes szint…

" Akkor most azért ne vegyek többet htc terméket, mert 2017-ben azt írták magukról hogy a legjobb, miközben a cv1 ugyanazon a szinten volt fele annyiért sem? "

Hogy mi a legjobb, az egy vélemény, amivel vagy egyetértesz vagy nem, de nem nevezheted hazugságnak ha neki - értelem szerűen - a saját terméke a legjobb.
Ugyanakkor hogy kell-e facebook regisztráció az oculus termékekhez az nem vélemény kérdése, mert vagy kell, vagy nem.
Ha azt ígérik, hogy nem kell, majd később mégis kötelezővé teszik, na azt hívják úgy, hogy az arcodba hazudtak.

“Ember…nem erőltetem rád a hitemet, de hagyj békén engem meg másokat a hülyeségeddel”

Ha zavar, hogy mások mit gondolnak, akkor ne olvass fórumokat. Maradj meg a magad kis facebook buborékjában, ott azt ignorálsz akit akarsz, de ne írd már elő másoknak, hogy egy nyilvános fórumon miről beszélhetnek és miről nem.

" Elhiszem neked hogy van félnivalód az ilyen cégektől, de legközelebb akkor gyere ha kézzelfogható bizonyítékod van az állításaidra, mert ez eddig eléggé laposföldes szint…"

Kell facebook regisztráció az oculus termékekre a korábbi ígéretek ellenére vagy sem?
Kell.
Bizonyítékot akarsz? Töröltesd a facebook accountodat és meglátod.
A nyilvánvaló tagadása, na az a laposföldes szint.

Ami meg a félnivalót illeti: mindenkinek joggal lenne félnivalója a személyes adataival nyíltan visszaélő cégek miatt, de attól, hogy te önként és dalolva bepucsítasz a facebooknak még nem következik, hogy aki nem teszi, az fél.

Te tényleg reménytelen eset vagy szövegértelmezési képesség nélkül…eddig 4 embernek segítettem tiltás miatt kommunikálni a supporttal:D mindegyik tudta tovább használni az eszközét, csak bizonyos online dolgok voltak letiltva, mint minden más eszköz esetében. Egy tiltott gmail esetén a telefon tovább használható mint az oculus eszköze is:D Egyszerűen képtelen vagyok felfogni hogy egy embernek tapasztalatok nélkül hogyan mondhat véleményt:D Majdnem minden cég hazudik,sőt…az összes:D Ha te ki vagy borulva ezen, te dolgod , sírd tele a párnádat arany szíve! Ezzel nincs is gond…nekem viszont az alapvető butaságból származó informálatlan véleménnyel van problémám, nem azzal hogy van “véleményed”! Elhiszem hogy szereted ha tiéd az utolsó szó meg szeretsz leírt dolgokat analizálva válaszolni, mert nem vagy képes egy konkrét fogalmazást összeállítani, de nekem van időm :smiley: Egyszer biztos megtörténik:D

“eddig 4 embernek segítettem tiltás miatt kommunikálni a supporttal:D”’

Tehát mégis csak tiltogat a Facebook? Tőlem követeled a bizonyítékot, erre tessék, magad szállítod.

" mindegyik tudta tovább használni az eszközét, csak bizonyos online dolgok voltak letiltva, mint minden más eszköz esetében"

Nem az a gond, ha egy adott online accountot az azon elkövetett szabálysértés miatt letiltanak, hanem az, hogy egy olyan szolgáltatás használatára köteleznek, aminek semmi köze a termékhez és ha arról a szolgáltatásról vélt vagy valós indokok alapján (amiről 100%-ban ők dönthetnek) letiltanak, akkor az eszközödet sem tudod rendesen használni, hiszen a store-ban vásárolt szoftvereid sem fognak futni.

Hogy egyébként mások is hasonló gyakorlatot folytatnak, az engem hidegen hagy, mert mint mondtam, más accountok esetében nem törölnek csak azért, mert nem a valós neveden regisztráltál.

Ami a hazudozást illeti: hogy mindenki hazudik-e az egy feltételezés, hogy a Facebook hazudik-e az tény. Állítottak valamit és az ellenkezője történt. Innentől kezdve azzal mentegetni, hogy mások is hazudnak, az a klasszikus felszarvazott papucs férj esete, hogy hát rajta kapta az asszonyt valaki mással az ágyban, de ez még nem válóok, mert biztosan csak aludtak, de ha mégsem, akkor úgyis eleve minden nő k…rva.

" Ezzel nincs is gond…nekem viszont az alapvető butaságból származó informálatlan véleménnyel van problémám"

Nem, neked azzal van problémád, hogy görcsösen próbálod feloldani a kognitív disszonanciát, hogy hát egyik részről itt ez a jó és olcsó hardver, másrészt viszont itt a Facebook a sorozatos vállalhatatlan húzásaival, ezért megpróbálod meggyőzni magadat, hogy alapvetően jó dolog ez a Facebook és amit lenyomnak a torkodon, az igazából finom és tápláló, erre jön valaki, aki kilóg a sorból és rombolja az illúziót. Így aztán indulati alapon minősítgeted a másikat, mert ettől egyfajta érzelmi elégtételt remélsz.

A probléma hogy amiről beszélsz ,arról semmi dunsztod nincsen! Ez a 4 ember ilyen vírustagadó idiótaságok miatt került tiltásra a facebooknál, amelyet bármelyik platformnál ugyanígy kezeltek volna…viszont az eszközüket ugyanúgy tudták használni tovább, csak bizonyos szolgáltatásokat nem. Azzal nekem semmi bajom ha van véleményed, de legyél informáltabb a dolgokról és ne kreálj köré valótlan állításokat ,amivel másokat informálsz félre, csak azért mert egy cég megsértette az érzékeny lelkedet…

Éppen ezért nem szabadna egy eszköz használhatóságát kötelezően egy közösségi platform regisztrációjához kötni. Ha valaki ökörségeket beszél a Facebookon és ezért letiltják, az rendben van. Ha viszont bukja a megvásárolt szoftvereit, az nagyon nincs rendben, mert a szoftverek vagy a hardver felhasználói feltételeit nem szegte meg.
Ez olyan, mintha kikapcsolnák az otthonodban az áramot, mert áthajtottál a piroson. Jogos büntetni a piroson áthajtást? Igen, amennyiben azt a tevékenységet érinti, amiben a szabálysértést elkövetted. Ugyanígy abszurd lenne, ha azért vennék el a jogsidat, mert nem fizeted be a villanyszámlát. Márpedig a Facebook pontosan ezt csinálja: a megvásárolt javaidat korlátozza olyan tevékenység miatt, aminek még csak érintőlegesen sincs köze magához a vásárláshoz.

Ami az informáltságot illeti, egy szimpla google keresés eredménye:

“Facebook doesn’t offer a true “offline mode” for the Oculus Quest 2 in the case of an account ban. While it’s true that the Quest 2 does not require an Internet connection to work (and therefore can be played anywhere), it does require a Facebook account to operate. If your account isn’t in good standing for any reason, it’s possible that you can’t to play games or access media on the Oculus Quest 2.”

Ez nekem bőven elég, hogy messze ívben elkerüljem ezt a terméket.

de hát azt írta, hogy “az eszközüket ugyanúgy tudták használni tovább, csak bizonyos szolgáltatásokat nem”. ezek alapján nekem nem úgy tűnik, hogy bukták volna a megvásárolt szoftvereiket.

de továbbra is csak azt tudom erre mondani, hogy ha ez ennyire problémás kérdés, akkor hozz létre egy teljesen új profilt, amit csak erre használsz. ezt létrehozhatod a saját neveddel is, de tucatnévvel is, igazából lényegtelen, a kulcs annyi, hogy ezzel az adott profillal utána ne csinálj semmi mást, csak és kizárólag ehhez az eszközhöz használd. és akkor elhanyagolható az esélye annak, hogy bármi történhessen.

A bizonyos szolgáltatások konkrétan a megvásárolt szoftvereket jelenti, mivel azok a Facebook accountodhoz kötődnek.
Facebook hivatalos közleményből:
"If your account is fully disabled as a result of this violation you may also lose access to your [games and content]. "
És itt jön a másik probléma. Létrehozol egy profilt tucatnév alatt, a bot kiszúrja és már arra fel joguk van törölni, hogy nem a valódi nevedet használtad. Innentől buktad az összes szoftvert, amit azon az accounton vásároltál.
Azt mindenki döntse el maga, hogy mennyire komolynak értékeli a kamu profil törlésével járó kockázatot. A magam részéről az, hogy egy olyan cégnél költsek akár egy fillért is, ami képes az ígéreteivel ellentétben a felhasználói feltételeket egyoldalúan a homlokegyenest ellenkezőjére változtatni, az nem kockázat, hanem hazardírozás.

a “you may lose” az nem egyenlő azzal, hogy “you will lose”.

nincsen olyan, hogy valami bot kiszúrja. hiszen mégis honnan tudná, hogy a tucatneved nem az igazi neved? de akkor használd az igazi nevedet. ha semmi másra nem használod az adott profilt, csak az Oculusra, akkor gyakorlatilag semmi esély nincs arra, hogy azzal bármi is történjen.

az automatika maximum az olyan neveket tudná kiszúrni, ami teljesen világos bárki számára, hogy kamu, mint mondjuk “Nemmondom Meg” vagy ilyesmi, de ezt is legfeljebb csak az angol nyelv esetén, magyarban szinte kizárt.

a facebook egyébként még akkor is csak nagyon ritkán csinál bármit egy kamu névvel rendelkező profillal, ha azt jelenti valaki, hogy kamu név.

A Facebook gyakorlatilag semmit nem csinál a magyar profilokkal, még akkor sem, ha egetrengető kihágást vagy alázást művel. Tapasztalat. Nekem egy ismerősöm rendszeresen jelentgetett egy profilt aki szemet szúrt neki, hogy rendszeresen megszeg mindenféle erkölcsi és etikai szabályokat, letojta a Facebook… az angol nyelven kommunikálókra vannak szinte kizárólagosan ráállva és azokat figyelik, mert azokkal tudnak érdemben mit kezdeni az emberi dolgozók és a botok is.

Ha százezreket költök egy eszközre, a “you may lose” nekem bőven elég visszatartó tényező. Ezért mondtam, hogy mindenki maga döntse el, hogy hajlandó-e az olcsóbb hardverért a termék használhatóságát egy a gátlástalanságáról és hazugságairól közismert cégre bízni.

százezreket költesz az Apple készülékeidre is, és azoknál is előfordulhat, hogy “you may lose”.

én nem akarlak meggyőzni arról, hogy mit vegyél, de az általad vázolt helyzetre van áthidaló megoldás. ha az adott profilt (ami, mint írtam, lehet a valós neveddel is!) SEMMIRE nem használod az eszközön kívül, gyakorlatilag semmi esélye nincs annak, hogy random elbuknád a fiókot. konkrétan semmi.