Kezünkben az új, 2020-as iPhone SE – teszt és vélemény

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/04/25/kezunkben-az-uj-2020-as-iphone-se-teszt-es-velemeny/

Korábban már írtam egy vélemény cikket az új iPhone SE-ről, azóta néhány napja már tesztelem is a készüléket. Az iPhone SE tulajdonképpen egy iPhone 9, ami iPhone 8 és iPhone 11 belsőt kapott, úgymond hibrid készülék lett. Jó-e nekünk ez? Az új iPhone SE lett az Apple belépő készüléke, ami ár/érték arányban szerintem a legjobb…

szerintem totál gáz.
más gyártók hasonló kategóriás telefonja max 80000
ennyi pénzért eladták újra az iPhone 8 at

1 kedvelés

Hát ezt így nem tudod sajnos összehasonlítani. Mivel más gyártók telefonján nem fut az iOS, engem pedig nem érdekel az Android.

2 kedvelés

Na igen az a baj hogy a “normál” SE méretet kilőtték és ha már nagyobbat kell helyette használni, de olcsóbb is legyen mint a többi, én jelenleg akkor inkább egy XR-t vennék ami persze jóval nagyobb mint ez, de ha már - akkor már és ott kapunk egy ennél lényegesen jobb kijelzőt ha jól tudom, ami sokkal nagyobb is és igaz régebbi a hardver, de vmit-vmiért, az ára kb azonos, tudásban is nagyjából.
Arról nem is beszélve, hogy teli kijelzős, ergo nem éktelenkedik a színeseknél ez az elcseszett fekete kerete, ami persze ízlés dolga és ha nem ragaszkodik vki a T-ID -hoz, akkor ugye egy jó kis F-ID-t kap helyette. Persze mindkettőnél van pro és kontra, de hol nincsen?

" 2 év hűség? Ide vele! A Telenor konkrétan 1800Ft/hó áron dobálja a “Pro” iPhone SE-t."

Forrás? Nem találok erre semmi infót.

Itt megtalálod az SE árakat.

Szerintem is gáz, de nem az androidos gyártók miatt.
Hanem azért, mert ha ennyi pénzért megnézi valaki a linkelt HardverAprós árakat, akkor már iPhone XS is megvehető.

Az meg ugyanakkora telefon mérettel, nagyobb és minőségibb kijelzővel, több RAM-mal és mérföldekkel jobb kamerával még csak nem is egy liga ezzel a kis Frankenstein telefonnal.
:sweat_smile:

1 kedvelés

Nem mindenkinek jön be a használt készülék.

én már vettem ott párat és eddig egyikkel sem volt baj, persze nem árt megnézni kitől veszed, max kell bele egy akku csere és mint az új

1 kedvelés

Főleg ha akku cserével kell kezdeni. Tavaly előtti készülékről van szó. De ez csak az én véleményem. Ez azoknak való akiknek fontos a touch-id illetve nem akar 3-4 akár 500 ezerért telefont venni

Hát az árakról csak annyit, hogy a haverom most vett egy új samu akármit ami most az legújabb és a nagyobbat abból is kb annyiért mint egy új 12.9"-os LTE-s ipad pro, hát akkor inkább az ipad pro mint egy telefon

nem akarlak elkeseriteni, de az xs nagyobb es nehezebb telefon.

nekem pont ez az egyik bajom. 6-os utan az x-es meretek nagyok, minden tekintetben. ami nagyon szembe szokott tunni, az a suly, amit sajnalok.

Le vagy gyengülve, hogy az pár gramm számít? :crazy_face:
Azért nem azonos liga amiben játszanak
UI: most nézte és azért közel egy év garikkal is adnak párat kb új SE2020 árban XS-eket a H-aprón, hát szvsz nem kell sokat filózni aki jó telót akar venni. Abban nem hinném hogy akkut kellene cserélni mostanában.

Ha jó telót akar venni valaki akkor 11 pro/pro max-ot vesz. Vagy vár 6 hónapot és 12 pro-t vesz. Ha meg szolgáltatónál veszi előfizura akkor meg az ár se annyira vészes

Na ja csak azt nem kapod meg még az új SE árában használtan sem és ugye itt ezen megy az agyalás, hogy mivel ez az SE nem lett olyan mint a legtöbben várták-tuk ezért nem is olyan bejövős, tehát ebben az árban mi lehet jobb alternatíva és igen az XS már elérhető itt-ott garival (gyárival) is ennyi pénzért kb.
Amugy én most XS-t használok, de ha olyan lesz a 12 mint ahogy azt mutatták az eddigi képek róla akkor tutira váltok, hacsak vmit még nem szúrnak el a nagy tervezésben :roll_eyes:

most komolyan én vagyok túl öreg hogy ha nem lehet egész nap folyamatosan használni a telefont akkor annak már szar az aksi ja??? MCs valami 5 órás SoT-ot mondott azért egy napra az nehogy már ne legyen elég…

1 kedvelés

Sajnos nekem ez kevés. Én mindig megvettem a Smart Battery Case-t hozzá. 2020-ban ez már nem elég számomra.

Az iPhone 8-at eddig is árulták, csak drágábban. Micsoda pofátlanság frissíteni és olcsóbban adni :roll_eyes:

Kicsit amúgy le vagy maradva pár évvel. 80-ért szemetet kapsz.

és most miért kevés neked a smart battery tokkal?

Nem kevés. De most iPhone 11 Pro-t használok, oda nem kell Smart Battery Case