Kezünkben az új, 2020-as iPhone SE – teszt és vélemény

Sima prohoz sem érzed akkor szükségét ? Nekem X volt két évig , de eladtam mert akartam egy airpods prot így az X árából kijött egy sima 8-as és az airpods. Viszont az Xhez képest is jóval gyengébb a 8as akksija. Az X nekem kibírt egy napot az én felhasználási szokásaim mellett. Sok minden más is hiányzik wgyébként az X után de túl élhető.

Viszont a következő telom szerintem 11 pro lesz, úgy érzem hogy a 12es széria drágább nyitó árral fog indulni idén… Engem egyáltalán nem zavar a notch, és nem hat meg ha ezt kisebbre veszik az új szerianal.

A 2020-as SE szerintem jó készülék lett, több ismerősöm is erre fog váltani a korábbi SE-rol. Telekomnal már most 140ert el lehet hozni ha már náluk valami csomagod. Ennyiért szerintem baráti .

iPhone 11 Pro hibátlan akkumulátor idővel rendelkezik. Nekem az bőven elég, tényleg nem kell külön akkumulátor.

Én 6S-ről fogok váltani rá. A legnehezebb szerintem a jack csatlakozó hiányát lesz megszoknom. Van esetleg valamilyen elosztó, hogy egyszerre lehessen tölteni és fülhallgatót használni?

Vezetek nélküli padra rá teszed.
Közben mehet a füles

Minden elismerésem az Apple-é. Új készüléket kell vegyek , fontos az áfás számla, és igazából elérték az árazással hogy megvegyem ezt a készüléket és ne pl. az XR-t, de nem kapok faceIDt és teljes kijelzőt, így 2-3évig vágyakozom majd egyre erősebben egy X-szerűre majd .

Azért a helyedben ránéznék kicsit a hardverapróra, mert többen adnak számlát is ha kell és lehet XS-t is tudsz kb ennyiért venni, de XR-t szinte biztosan. Javaslom nézz szét ha olyant szeretnél és csak a számla miatt SE2020. Ami érdekes, hogy a T-nél az XR most drágább mint az XS, nem is értem miért!

Az a fekete keret nem látszik a kijelzőnél, ugyanis a pirosnak és a fehérnek is fekete az előlapja.

A 3. kategóriába sorolom magam:
Azok, akik 3-4 évente váltanak, ők minden szempontból a költséghatékonyságot keresik.

De nem költséghatékonyság miatt nem váltok évente, hanem azért, mert semmi értelme, nincs annyi ujdonság számomra, hogy évente 200k-t bedobjak a kalapba…
X-et nyüstölöm lassan 2,5 éve, 1 napot 4 óra használat mellett simán kibír, ami applikációt használok látszólag mindegyik fut/szalad (lehet a 11Pro-n gyorsabb lenne), és mivel a Face ID van annyira kényelmes, hogy a jövőben szóba se jöhet olyan telefon ami nem ezzel van felszerelve ezért még nem érzem azt, hogy eljött volna az idő :slight_smile:
A piros színben viszont nagyon szép :slight_smile:

1 kedvelés

Én X-ről váltottam Pro-ra. Nem volt kötelező, sőt. Nekem is elegendő volt a sebesség, de azért már észrevettem, hogy nem olyan, mint fénykorában. Csak azt méregettem, hogy vagy az X (rossz akkumulátorát) használom még X évig, vagy elgondolkozom mikor akarok váltani. 11 Pro számomra az ultrawide kamerájával, gyors processzorrával és +5 órás akkumulátor idejével elég jó dealnek számít.

Mivel az X-et 2 évig használtam, logikusan a 11 Pro-t is 2 évig fogom, legalább. Ha pedig 2 évig használom akkor belefér a 2 év telekom hűség, így megkaptam több mint 100.000Ft-tal olcsóbban havi XY-ért. Ezen kívül az X-et még akkor 185.000Ft-ért adtam el, tehát:

459k (256GB) - 100k kedvezmény a Telekomnál - 185k mert eladtam az X-et = 174.000Ft, jóformán ezt fizetem 2 évig, ami 15.000Ft / hó :smiley:

Ezért cserébe a legjobb telefon van a kezemben, és a már fentiekkel nekem megérte.

Én csak egyet nem értek! Miért kell még minnnnndig beletenni azt az undorító mechanikus kapcsolót minden egyes iphoneba? Miért nem lehet megoldani 2 másodperc alatt szoftveresen a némítást, miért kell erőltetni azt a szerencsétlen kis kapcsolócskát???

@peter84 esetleg mert átkattintani egy kapcsolót nincs 1 másodperc sem, de feloldani a készülék zárolását, és szoftveresen némítgatni meg sokkal több idő?

2 kedvelés

Butaság szerintem. Nem némítom egy nap ezerszer. De a vezérlőközpontban is lehetne egyetlen némítógomb és el lenne intézve…dehát nem vagyunk egyformák

@peter84 nem kell egy nap ezerszer némítani. viszont a szoftveres esetben a vakok és gyengénlátók sokkal nehezebben találhatnák meg, hogy valóban némítva van-e, míg egy érezhető gomb átkattintása egyszerűbb.

mindenesetre az Apple-nek ezek alapján tudsz erről visszajelzést küldeni:

Szerintem ez a legnagyobb talalmany, amit anno a Handspring Treoinal lattam eloszor. Benyulok a zsebbe es diszkreten, az eszkoz elovetele nelkul at tudom kattintani. Ezt semmilyen mas megoldasnal nem tudja.

2 kedvelés

Ez így is van! Az egyik GSM telóm is ilyen volt a Panasonic G500 1997-ben, tán előtte nem is volt itthon “vibrátoros” másik. :slightly_smiling_face:

Be kellene látni, hogy egy ekkora kávával, gagyi 1334 x 750-es felbontással, 3 éves kamera technológiával kijönni, 180ezer forintért meglehetősen szégyenletes. Nyilván nem fogjátok belátni, ahogyan sosem. Ez egy 100ezer forintos telefon. Maximum.

HiperXXL csomaggal :smiley: most őszintén, ki az aki még normál GSM rendszerben végzi a hívásait és nem internet alapon? Elképzelni nem tudom miért akarna bárki korlátlan beszéd csomagot 16ezerért havonta. Vagy ez is ilyen felvágós cucc? “Mert megtehetem”? Csíra akinek nincs korlátlan csomagja? :smiley:

Jelentkezek, én úgy intézem, de eszembe nem jutott még ilyen hülyeség, hogy én megtehetem aki meg nem az csira.

@onderon ez a készülék változatlanul azoknak készült, akik ragaszkodnak a Touch ID-hoz. nem azoknak, akiknek mindenből a legújabb kell. nem azoknak, akik mobilkijelzőn néznek Bluray ripeket, amiknél hihetetlenül fontos a megfelelő felbontás, másképp kilátni belőle, hogy kicsi a felbontás. annak idején is szégyenletes volt az iPhone SE első kiadása? persze nem, pedig ugyanúgy több éves kamera és kijelző volt benne. ha számodra nem felel meg, amit tud, vagy nem ennyiért, akkor egyszerűen nem kell megvenni. igazán nem rakétatudomány.

1 kedvelés

Nagy lett, de meg igy is ez a legkisebb. Akik arra miatt vettek, annak jo lesz, tobbiek meg vagy rakenyszerulnek, vagy vesznek egy felokos nokiat. Lehet nalam inkabb az lesz, ha az original se meghal. Es ne gyertek a gyartosorral, mert ipod touch ugyan abban a hazban meg forgalomban van, nem is olyan reg frissitettek…