Kezünkben az új, 2020-as iPhone SE – teszt és vélemény

Jó hát nem mindenki végzi neten ingyéé a hívásait, stb a normál hívásnak is van helye, igaz aki 16e.ért csinálja az körül is nézhetne alternatíváért, én 5e ért kotlátlan és plusz benne a 2Gb net ami bőven elég a telón, mert van még pár eszközöm ami neten lóg 0-24-ben. Az meg aki nem spúr és kiadja a pénzt a hívásokért nem feltétlenül csíra és nem is biztos hogy gazdag azért teszi, csak 1xűen szüksége van arra is. Válogathatnád a jelzőket, mert kultúremberek közé tévedtél és itt nem bejövős.

1 kedvelés

5 ev után váltottam 5S-rol erre, azonnal megrendelve, múlt hét pénteken érkezett meg. Az igazsághoz hozza tartozik, hogy számlával, cégnél költségelve 142k-ra jött ki a történet.

Ritkán nézek videót telefonon, nem is játszok rajta (ezekre ott van az otthoni PC-m 27 colon 2K-ban 8GB VGA-val), nagyon ritkán fényképezek barmit, ennél is ritkábban rögzítek videót (OK boomer…)

Hagyományos telefonalas, safari, messenger, podcast-zene hallgatás, ritkábban face-time, amire telefont használok és sajna nagyon kismeretu kezem van, mar ennél is nyújtózkodni kell :slight_smile:, szóval a tepsi telefonok előnyei számomra nem szempontok.

Nekem egy IOS-es, esszeru választásos, több évig frissíthető telefon kellett. Sztem, aki ilyet keres, annak a 2020-as SE jó választás.

ui.: g*ci jó pirosban.

1 kedvelés

iPhone 7 tulaj vagyok, annyira érdekelne, hogy a hétköznapokban mennyit éreznék egy váltás után. A sebességgel nincs bajom, a kamera nem érdekel, az akksi kibírja estig. Szívesen váltanék egy ideje, de nem látom értelmét számomra.

Nem sokat fogsz érezni. Ma volt a kezemben egy példány huzamosabb ideig. Nekem i8 van de szinte semmi különbséget nem éreztem talán egy nagyon kicsivel volt gyorsabb az SE. Bár majd ha jönnek a frissítések akkor nagyobb lesz a sebesség különbség. De most sikerült eltántorítani engem a megvásárlásától. Csak 6s-ről vagy attól régebbi készülékről érdemes váltani.

Miért nem váltasz akkor egy Xs-re kb ennyiért azt is árulnak garisokat a hardveraprón és gariban cserélteket is ami ugye új bontatlan. Kicsi a valószinűsége hogy egy éven belül elszáll, bár Murphy él. Ott látványos lesz a különbség és méretben nem sok a novekedés, mint nálam volt amikor az SE-ről lett az Xs.

@gunar például vannak emberek, akik ragaszkodnak a Touch ID-hoz, számukra egy Face ID-s készülék nem opció.

Tudom, de sehol nem írja sőt nem is céloz erre, ezért is dobtam föl neki amit. Szvsz aki nem az X F-ID-jával kezd elsőre annak inkább bejövős a T-ID helyett. Csak hát ez megint a user napi felhasználási körülményeinek a függvénye ahogy látom. Na meg azzal ha vki csak kipróbálja párszor a F-ID-t és nem a napi használat közben derül ki, hogy számára nem opció, az nem tárgyilagos ebben a kérdésben, hogy melyik is a használhatóbb.

Nem is az anyagi oldal, inkább a valós felhasználói élmény érdekel. A számokon túli élet a mindennapokban. Mi az a látványos különbség?

Pont erre gondoltam, hogy a hétköznapi használat közben vajmi keveset éreznék. Köszi!

A megjelenése, a kijelzője, gyorsabb és az egész más mint az elődei. Neked már nem is kellene megszoknod a lekerekített oldalát, mint nekem az SE után. Ki kellene próbálnod és azután tudod csak eldönteni kell-e v mégsem. Nekem van erre jó módszerem, de csak leírom hogyan szoktam tesztelni ha olyan van amit nem tudok. MM és ott van 60 nap webáruházi visszavét ha mégis meggondolnám magam.
Volt már rá precedens és simán szó nélkül állták a szavukat, egy 280e-s tv esetében, amiből végül a 3.-at vittem el végleg, igaz az már 400 felé tendált, de azóta is elégedetten használom, nem vettem zsákba cicót. De mással is jártam már így és valóban simán ment a visszavét majd másik elhozása máskor, tehát nem közvetlen csere volt. Csak persze vigyázni kell a kütyüre és akkor mint az új, de hát 1-2 hét után milyen is lenne, ha odafigyelek rá.