Kiszivárgott képeken az iPhone 11, iPhone 11 Pro és iPhone 11 Pro Max és néhány eredeti iPhone 11 tok!

ugy ertettem hogy az ember nem annyira a hátulját nézegeti :).

A méretek érdekelnének. Én már csak annak a gyártónak adok 3-500 ezer Ft-ot amelyik képes egy telikijelzős ~13cm x ~6cm-es készüléket gyártani.

De már inkább lehet belekezdek én egy ilyen gyártásába és forgalmazni fogom :stuck_out_tongue:
Csak az iOS-t sajnálnám.

KendiPeti

meglattam en is a fotokat es ugy fel huzodtam…
es mit latok az utoslo hozzaszolas ,amit hozza szoltal pont nekem is ez a bajom

13x6cm telefot varok en is! igy vagyok az arukkal is!
minden honapba vehetek ilyen legujabb felteglat barmelyik verziojat,de buntetes lenne ha nem birnam olyan modon zsebbe rakni mint az SE-t, egy ez egybe se cserelnem el az SE-mre ha hordani kellene egy ekkora monstrumot!
De sajnos nem gyartanak normal meretu telefont! :frowning: igy maradok tovabbra is az iphone se /128gbnel

Valóban nagyon nem mindegy, hogy egy ilyen árú készüléknek milyen a külső megjelenése! Így elcseszni a hátulját nem is tudom, mimtha valami noname Kínai olcsó mobil lenne! A másik iszónyúan idegesítő dolog, hogy ezt a 4:3-as fotó formátumot miért nem lehet már megoldani? Hatalmas kijelzőn közepén díszeleg egy picsányi méretű kép!

Nem hülye az elöl, nem véletlenül csinálja/ta ilyenre. Mekkora reklám már, mindenki az új ájfonokról beszél, szokás szerint. Az ok mindegy, a lényeg, hogy meghallja a világ. Ez kérlek az igazi marketing, akár tetszik valakinek akár nem :slight_smile:

Nem a maketingből, hanem az eladásokból van pénz. Ha rusnya a telefon azzal tudják ellensúlyozni csak, hogy tudásban hozzon valamit

vagd ki a 30:1 aranyu kepet ha olyat szeretnel, egyelore (es talan nem veletlenul) a fotozas nem allt at ezekre a mar idegesitoen szelesvasznu keparanyokra…

1 kedvelés

mondjuk a Pro Max igy egymasmellett mintha vmi olajmarka, vagy polirozo vagy barmi tvshopban reklamozott gagyi sz@r lenne… Tegyek hozza meg hogy Turbo es akkor teljes lenne a dolog :grin:.

Az majd jövőre lesz az S helyett :slight_smile:

Ebben az a legszebb, hogy a kiálló részből is kiáll a kamera! :love_you_gesture::ok_hand::astonished:

Engem az zavar, hogy választási leghetőség sincs!

Szerintem is az ár egy fontos tényező. Bár a műszaki paraméterekről még nem tudunk sokat, de gondolom az ár 1-2-3 száz euróval magasabb lesz, mint az iPhone Xs ára. Mindezért mit kap a vásárló? Három kamerát, kettő helyett? Kérdés, hogy ezzel mennyivel jobb képet tudok majd készíteni és ez megéri-e a jóval magasabb árat. Szerintem az lenne a korrekt, ha egy műszaklag (kicsivel) jobb, fejlettebb, tökéletesebb készüléket ugyanabban az árkategóriában kínálnának, ezzel ösztönözve a felhasználókat, hogy továbbra is ezt a márkát használják vagy inkább ezt vegyék meg. Zárójelben jegyzem meg, hogy a többi márka is egyre jobban felzárkózik ebben az árversenyben az Apple mögé.
Egyébként meg (a fejlesztőket is kicsit védve) nem igazán tudom, hogy 3 kamerát hogyan lehetne design, ergonómia, funkció stb. szempontjából jobban elhelyezni, mint egy háromszögben. Nem igazán láttam más, építő jellegű javaslatokat, csak azt láttam, hogy ez ronda.

A sima X és Xs re is azt mondtuk, hogy csúnya a kamera és megszoktuk, szerintem ezt is meg lehet szokni az hogy hosszában vagy kereszben van a 3 lencse az se sokkal szebb sőt. Én abban bízom, hogy ugyan az lesz a belépő ár mint az xs jelenleg.

“nem igazán tudom, hogy 3 kamerát hogyan lehetne design, ergonómia, funkció stb. szempontjából jobban elhelyezni, mint egy háromszögben. Nem igazán láttam más, építő jellegű javaslatokat, csak azt láttam, hogy ez ronda.”

Hát ha Te ezt nem tudod hogyan lehetne, akkor ez csak azt bizonyítja, hogy nem vagy “fejlesztőnek” való. De gondolom a tetris nevű játékban se lehetsz valami jó. :smiley: Hogy nem is láttál még más megoldást, az meg azt, hogy gondolom kizárólag az alma telefonokra vagy kíváncsi, a többit meg se nézed.
Csak szólok, pl. a Samsung Galaxy S10 pont ilyen telefon. Három kamerát helyeztek el a hátlapján teljesen normálisan és úgy, hogy az szép. Vízszintesen, a készülék tetejétől úgy kb. 1 cm-re, középre igazítva, szépen egymás mellé. Sőt! Még két érzékelő és egy led vaku is elfért mellette ugyanazon a blokkon. De az új Note 10 illetve Note 10+ is három kamerával rendelkezik a hátulján, ami pedig függőlegesen a bal szélén lett elhelyezve, viszont hosszában. Ha nem is mondom rá azt, hogy szép, de legalábbis összehasonlíthatatlanul jobban néz ki, mint az i11 ezzel a borzalommal.

A többiben egyetértek Veled. Valszeg jóval drágább lesz és valszeg minimálisan lesz csak több a tudása, plusz még ronda is lett a hátulja, a csomag sem bővül a magasabb árért valószínűleg, ezek miatt pedig abszolúte nem éri meg megvásárolni. Ettől függetlenül a fanok esélyesen meg fogják.

Szerintem meg ronda mint a dög! A havernak van és pont a napokban jegyeztem meg neki, hogy ezt a samuéknak is újra kellene gondolni. De ugye ez ízlés dolga. Azonban ez a 11-es is viselhetetlenül csúf lesz szvsz így.
Amúgy meg nem tudom milyen iphonet használsz, de ha ennyire fikázod őket akkor váltani kellene már vmi csoda droidra és mennyivel nyugodtabbá válhatna az élet.

“Bezzeg a Nokia megoldotta 5 lencsével is! :face_with_hand_over_mouth::joy:

Na ja mikor kijöttek az első 2 lencsés majd 3 lencsés telók, akkor mondtam, ez lassan olyan lesz mint a borotváknál. :roll_eyes:

ezek X kamerás mobilok, mindegyik kameramodulban több lencsetagú objektívekkel.

Jó kicsit pongyolán fogalmaztam, de a lényegen mit sem változtat, hogy javában folyik a kamera háború, ki szerel rá többet című szakasza.
Lehet hamarosan lesz olyan kihúzható is mint a kémfilmek mini kamerája, a kihúzható optikával, csak az is több kamerás megoldásban és ha vmelyik gyártó még fokozni akarja akkor ezeket majd külön lehet kihúzgálni, attól függően, hogy mire akarja a user használni. :grinning:

(de minek gerjeszted még akkor te is, ha ezek szerint zavar a komment/kameraháború? költői, tehát nem kell válaszolj, mert már ez is full offtopic.)