Macrumors: Magyarországon és Luxemburgban is napokon belül elindulhat az Apple Pay!

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/05/10/macrumors-magyarorszagon-es-luxemburgban-is-hamarosan-indul-az-apple-pay/

Ahogy azt megírtuk korábban a saját forrásaink alapján, az Apple Pay még idén nyár elejével útjára indulhat hazánkban. Most a Macrumors forrásai is megerősítették, hogy bizony az Apple lépéseket tett a szerver-oldalon is, hogy az Apple Pay éles lehessen a közeljövőben. Szerintük ez akár napokon belül is bekövetkezhet, ami azért igen jó hír lenne. Az…

Frissítés #1

Több forrás alapján az OTP-nél május 17-én indul útjára az Apple Pay!

2 kedvelés

Erre várok mióta megvettem a S4-et ősszel :blush::star_struck::partying_face:

Frissítés #2

A hivatalos szerver béta oldalon már elérhető a HU, avagy Magyarország is. A jelenlegi éles oldalon azonban még nem.

2 kedvelés

Na végre! Bár időközben tökre megszerettem a Curve kártyát, hogy csak az az egy van nálam.

Hogy ez mennyire feldobta az estém😁

1 kedvelés

Létezik, hogy egy álom valóra válik?? :pleading_face::partying_face::exploding_head:

Na igen! Az IOS13-mal jön a dark mód is ha igaz és utána a magyar siri, gondolom úgy az IOS130 táján.
Nehéz nekik a nyelvünk na, ez van.

Ha jól tippelem, akkor a PaymentSetupFeaturedNetworks 3, 15 alapján Maestro es MasterCard kártyák lesznek első körben engedélyezve.

Ezt abból gondolom, hogy ha megnézitek a 3-as illetve a 15-ös elemet abban a JSON-ban, ami a PaymentSetupImageManifestURL-ben van feltüntetve: https://smp-device-content.apple.com/static/hero/heroManifest-52782a36-44b8-479e-93bd-699f47fb40b9.json, akkor

A magyar bankok közül az OTP és CIB app már kompatibilis a Wallettel - szerintem első körben ők indulnak.

Raiffeisen BANK-ról nincs valami infó?

Nagyon kíváncsi vagyok a listára…

Pont a két leggányabb bank lenne??? UniCredit igazán benne lehetne az elején… Olaszországban meg néhány helyen láttam még hogy van Uni, CIB-et meg most hallom először ezzel kapcsolatban…

OTP-nek van Ukrajnában, CIB-nek pedig Olaszországban.

Raiffeisen meg elvileg Oroszországban.

A Raiffeisen Lengyelországban és Oroszorszgágban elérgetővé tette az Apple Pay-t és a neten olvasva rátaláltam, hasonló oldalakra, mint a mi szifonunk, és mind Csehországban és Ausztriában azt írják, hogy tárgyalnak, de nem beszélhetnek róla, mint korábban említették hozzászólásokban, közben itthon meg ennyit sem mondanak.

Azonabn nekem a telefonom angol nyelven van és MAGYAR régión, reggelre elérhetővé vált nekem az opció, hogy hozzáadjak kártyát, eddig ez nem volt nekem lehetséges.

Még nem használtam az apple pay-t sosem, ezért is kérdem, hogy lehet-e azonos kártyát használni két telefonon két acc-al? Mert ugye a párommal azonos kártyákat használunk és ez így segíthetne mikor épp nem együtt vagyunk valahol. Persze ez lenne nekem logikus, csak hogy normál esetben mindenki sajátot használ, ezért is tettem fel a kérdést.

Ez sokkal inkább a bankon fog múlni mintsem az Apple Payen. Technikailag lehetséges (értsd az Apple nem fekszik neki keresztbe), de a bank megteheti. De szerintem nem fognak.

Részletesebben: https://support.apple.com/en-us/HT203027

Ebből látszik is az, amit az előbb írtam.

Köszi, de ez nekem eléggé száraz szöveg, gondoltam van aki esetleg használja pl az asszonyával közösen a kártyákat és tapasztalatból rávágja, hogy igen megy, v hogy próbálta de nem ment ezért v azért