Megérkezett az új iPhone SE: 4,7" LCD, Touch ID, A13 Bionic chip egy iPhone 8 házában

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/04/15/megerkezett-az-uj-iphone-se-47-lcd-touch-id-a13-bionic-chip-egy-iphone-8-hazaban/

Ugyan szóltak pletykák már korábban egy lehetséges márciusi eseményről, de erre végül nem került sor, hanem az Apple teljesen váratlanul egyszerűen feltette az online store-ba az új iPhone SE-t is egy sajtóközleménnyel. Az új modell 4,7″-es LCD kijelzővel, Touch ID-val (tehát Face ID nélkül), üveg hátlappal, A13 Bionic chippel, 7 megapixeles előlapi és 12 megapixeles hátlapi…

Hello eSIM. Lassan tényleg vicc tárgya, hogy itthon továbbra is csak a Telekomosok tudják igénybe venni.

a ram meretere leszek meg kivancsi.
btw olcsobb, mint a 8-as volt. (188 vs 180)

Hát ekkora kijelző elférne az első SE-n is simán! Ezért kár volt méretet növelniük, úgy többen vennék az tuti!. Igaz kellene az üveg alatti T-ID, v vhová máshová helyezve pl hátlapra akár, de cserébe a kompaktabb mérettel vonzana.

@gunar ezen totálisan felesleges folyton arconpörögni, látható, hogy ilyen nem lesz.

1 kedvelés

Pont ezt nehezményezem és nem pörgök rajta.

3 gb lesz szerintem. Bár lehet úgy vannak vele hogy legyen elég a 2 gb ha már megkapta az új procit. Főleg ha tényleg olcsóbb lesz mint az i8.
Én inkább arra leszek kiváncsi hogy nagyobb méretben lesz-e. Ha már a 8 külsejét használják akkor miért ne csinálnák meg a plus változatot is

Mondjuk ez nem egy cikk, ctrl+c ctrl+v az Apple weboldala. Persze, mit is lehetne mást írni róla? :smiley:

Szvsz simán a legolcsóbb alaplapot beletolták amivel kapható a 11-es iphone, pont annyi RAM-mal, mert minek is változtattak volna azon is. Kész dolgokhoz nyúltak, bár lehet itt is kellett az alaplap miatt a házon kicsit tornázni belül, mint anno a SE esetében. Kivéve ha eleve ez tervezett volt és uniformizáltan tervezik az alaplapokat. (kétlem)
UI: közben a phonearena-n találtam róla infót és ott 3Gb RAM-ot írnak, bár az eSIM-et meg nem, de lehet az kimaradt
Amugy meg lehet csak az én szememnek nem tetszik, de miért is nem lehet a színeseknél ha már van a kijelző alatt és felett fekete rész, azt a hátlap színére színezni, persze a teljes kijelzőt körülölelő fekete sávokra értve ?

Erre kár volt ennyit várni :smile:

@teddy212 nem lesz nagyobb méret, hiszen akkor már az is megjelent volna.

@kopemagus jelenleg ennél többet nem lehet írni róla.

Pont erre céloztam feljebb, nem? :slightly_smiling_face:

Nekem tetszik a kombó. iPhone 6-tól 8-ig amúgy is a kedvenceim. Dual sim örvendetes számomra

Végre! Én örülök a touch id-nek. Nem szeretem azt, ha a telefon felold attól, ha ránézek.

Kíváncsi lennék ha lenne opció hogy ezzel v azzal vehető (akár kicsivel drágábban a F-ID miatt) melyikből fogyna több.

Hat ez a 4.7 ekkora hazban semmi , sajnos! Ara 240ezer ft egy 256gb -s.
A mostani SE-128gb attol mar csak nagyobbat vennek.
Nem ez amire le fogom cserelni ,hatha osszel jon valami PRO mini vagy barmi…
Ha nem akkor meg maradunk a regi SE-nel

Ha nem vagyok indiszkrét akkor minek akkora tárhely? Azon tárolsz mindent?

Nemis neked írtam, nem?

1 kamerával hogy tud portrét?
super wide-ot tudja?

@rihekopo79 nem ultra wide. az iPhone XR is tud portrét 1 kamerával.