Megjelent a watchOS 5.2 – EKG Magyarországon is!

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/03/27/megjelent-a-watchos-5-2-ekg-magyarorszagon-is/

Éppen két hónappal a watchOS 5.1.3 megjelenése után az Apple elérhetővé tette a watchOS 5.2-es frissítést. Az új verzió elsősorban az EKG-t teszi elérhetővé Magyarországon is, illetve fejlesztéseket és hibajavításokat is tartalmaz. Nem érdekelnek az újdonságok, csak telepíteni szeretnéd? Kattints ide, hogy átugord a cikkben ezeket: Telepítés. Újdonságok A hivatalos információkban az Apple a következőket írja:…

Akinek lassan töltődne le, nekem most bevált:

1 kedvelés

Köszi!

Akkor azt hiszem elérkezett a pillanat, hogy az S2-t S4-re cserélem :blush:

1 kedvelés

Múkodik! :+1:t2::slightly_smiling_face:
Na, végre megy az ami az egyik indokom volt a W2 cseréjénél… helyes! :clap:t2:

1 kedvelés

ez oke, de az ertesites szivritmuszavarrol az nincs. tehat az erdemenyt dokinak kell kiertekelni nem? mint ahogy az mri felvetelekkel se sokra megyek ertekeles nelkul…

Működik szépen. Végre!! Nekem fontos volt ez a funkció.

Hurrá. Már csak az eSIM-es változat hazai forgalmazása kellene…

1 kedvelés

A pitvarfibrilláció a súlyos szívritmuszavarok egyik leggyakoribb formája. Erre vonatkozóan kapsz értesítést, ha a háttérben érzékeli az óra az ilyen problémát.

Ezt a beállítást a Szív alatt találod meg.

Neked is van ilyen menüpontod nem?

Félek. Mi van ha veszek, aktiválom, és egyszer csak benyögi, hogy pitvarfibrillációm van… ott fosom össze magam. Talán jobb ha nem tudom, hogy van ilyenem, meghalok hirtelen, oszt kész :smiley:

Ez csak egy jel, értesítés, nem halsz meg tőle, ha ilyened van, pontosabban nem azonnal. :slight_smile: Ki kell ilyenkor vizsgáltatni.

A pitvarfibrillációt az EKG mutatja ki ha épp abban a 30 másodpercben azod van.
Tehát nem fog jelezni az óra ilyen esetekben, mert nem csinál állandóan EKG-t… Csak az alacsony illetve magas pulzusszám esetén küld értesítést szerintem.

Ott van mikor értesít, a háttérben is, a fentire vonatkozóan.

Ma reggel 5:30 -kor frissítettem az órát s az egészség alkalmazásban a “Szabálytalanritmus-értesítések” alatt írja:
“Utolsó minta gyűjtése és elemzése: ma 2:53”

Vagyis nem az EKG használata közben végzi, hanem attól teljesen függetlenül… Már jóval a frissítés előtt is.

Akkor legyen úgy, nekem mindegy :smiley:

1 kedvelés

iphone8, ios12.2, watch4, os 5.2 mégsem jelenik meg a szív menűpontban az ekg funkció. Mi lehet az oka?

köszi

d.

Hol vasaroltad a watchot?

Nekem sem jelenik meg. Végigvezet az egészség alkalmazásban a beállításokon, ki is tudom rakni számlapra az EKG ikont, de az órán már nem lesz ott az ikon, és az appok közt sincs. iSTYLE-ban vásárolt óra. Fura. Most fogom újra telepíteni. Más nem segített.

Ajandekba kaptam, azt hiszem Pozsonyban vettek, MU692VR/A a modellszámí

mivel olyan országból származik, ahol jelenleg nem érhető el ez a funkció, így nem tudod aktiválni rajta. a cikkben láthatod az összes olyan országot, amely esetén az ott vásárolt órákkal elérhető a funkció. Szlovákia nincs köztük.