Megjelent az iOS 12.1.1 – Haptic Touch, FaceTime Live fotók, hibajavítások és egyebek

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/12/05/megjelent-az-ios-12-1-1-haptic-touch-facetime-live-fotok-hibajavitasok-es-egyebek/

Bő egy hónappal az iOS 12.1 megjelenése után az Apple kiadta az iOS 12.1.1-et. Az új kiadás telepítése után többek között már újabb szolgáltatók esetén is lehetséges lesz az eSIM használata, elérhetővé válik a Haptic Touch az iPhone XR modelleken, a FaceTime hívások közben már készíthetünk Live fotókat, illetve az új verzió természetesen több hibát is…

Semmi olyan hiba javitas vagy ujdonsag ami kell. Azert remelem telefonalas kozben felugrol bill hibat javitottak…

Végre a Facetime kameranézet váltás a régi!:+1:

Végre a fizikai sim-et is ki lehet kapcsolni, nem csak az esim-et! :+1:

Nalam meg folyton eltunt, majd megjelent mikor keresni akartam.

2 hetes az iPhone XR-em. Telefonhívásoknál 10/5-ször elkezd recsegni és ledobja a vonalat.
Szerintetek javították ezt a hibát?
Valaki másnak van hasonló problémája?

Nekem az imént magától rendelt pizzát

Neked nem Pixeled van véletlenül?:rofl:

Ideje volt már, mert 5S és sima 6-on, de még azon a … SE-n is… már olyan lassú volt az előző verzió mint az iOS 11…
Kellene még egy pár milliárdos fenyegetés, hogy nyissák meg azt a lehetőséget amivel vissza lehet tenni régebbi rendszereket. Kerülne vissza a 10.

Elég irreális elvárás az, hogy valami egy 4-5 éves hardware-en is ugyanúgy fusson mint egy épp aktuálison… -> örülj neki, hogy még mindig támogatják.

Az viszont, hogy régebbi ios-t tehessek vissza rájuk nem irreális elvárás! :slight_smile:

Hát ez jogos, de ugye ezalatt az idő alatt számtalan biztonsági hibát javított az Apple.

Igazad van, viszont én nem igazán tartok egy ilyen zárt rendszernél biztonsági hibáktól!
A legutóbbi hibajavítások is olyen hibákat foltoztak amiket fizikailag lehetett volna csak kihasználni, nem?

Sziasztok, reggel frissult i6s 12.1.1 re azota nem vagyok elerheto :frowning: hivni tudok mas sim jo. Elkaszalta az upgrade a sim et?

ezt ennyiből tippelni is nehéz. a te SIM-ed más készülékben működik? vagy eSIM-ed van?

Nem teljesen. Az hogy valamilyen hibát vagy hibákat explicit nem raknak bele a changelog-ba, attól még van benne bőven. Ha kicsit mélyebbre túrsz az Apple changelogos oldalán, azért van bőven ott javított biztonsági rés: https://support.apple.com/en-gb/HT209340

Gyakorlatilag minden második javítás (kernel és WebKit) szintjén in memory túlcsordulásból fakadó kód futtatást eredményez, aminek következtében akár privesc-et (privilege escalation) is lehet csinálni ha valaki kellően ügyes. :slight_smile:

Szóval ne bánjátok, hogy idővel az Apple lecsapja a downgrade funkciót.

szia, közben megjavult, kiderült hogy a szolgáltatónál került vmi bug a sim -hez. közben persze csináltam egy downgrade-t is 12.1 -re

Nekem egyebkent az aksi az ami kritikan aluli ios12 es szinten. Egyszeruen nem birja a hideget sem az egy dolog h 1 napot alig bir ki. Tudom az iphone ok nem erossege a hideg de eddig nem volt ilyen gondom. Reggel elmegyek futni ha hazaertem annyit nem bir ki hogy kiveszem zsebbol es leallitom a runkeeper t.:cry:borzaszto idegesito.

Ez hibas/oreg akkunak tunik. Technologiabol fakad, hogy a Li-Ion nem szereti a hideget (meg egy Tesla vagy egy Nissan Leaf is jelentosen kiseb hatotavolsaggal rendelkezik hidegben). Nem gondolkodtal meg a cseren?

Nem igazan…
Fel eves keszulek😢