Megjelent az iOS 14.2 – új emojik és háttérképek, valamint fejlesztések és hibajavítások

Sziasztok,

2020-as iPhone SE-m van, az frissítéseket mindig iTunes-szel végzem, amivel eddig sosem volt problémám (12 éve használok iPhone-t). Az iOS 14 óta viszont minden egyes iOS frissítésnél az iTunes hibaüzenetet ír ki:

“The iPhone could not be updated. An unknown error occurred (4000)"

Külföldi fórumokban is elég sokan jelezték ezt a hibát, és egyetlen megoldást találtak eddig: ki kell kapcsolni a frissítés előtt a passcode-ot (aminek következtében az Apple Pay-ben tárolt kártyákat később újra kell regisztrálni). A frissítés ekkor valóban sikeresen megtörténik.

Nem tudjátok véletlenül, hogy ez valami általános hiba, vagy csak bizonyos típusú készülékeket érint, illetve hogyan lehetne zavartalanul frissíteni? Teljes újratelepítés kellene? Help!

szerintem nem kell kikapcsolni a jelkódot, egyszerűen feloldott állapotban indítsd el a frissítést. de nyugodtan frissítheted magán a készüléken, OTA segítségével is, mindkét folyamat vége ugyanaz lesz, egyik sem “jobb” a másiknál.

Nálam: Xs Max, 11Pro, SE, iPad pro: mindegyiknél Error 4000-rel leáll a frissítés, de csak ha windowsos gépen végzem a frissítést. Ugyanezeket a készülékeket Macbookról minden gond nélkül tudom frissíteni. A jelkódot én sem akarom kikapcsolni.

Próbáltam ezt is, folyamatosan feloldott állapotban tartottam a telót, de akkor is ugyanaz a hibaüzenet jött :frowning: Az OAT-t még sosem próbáltam, legközelebb megnézem úgy.

Én is windowsos gépen frissítek. Akkor ez lehet valami win-es iTunes bug lesz? :thinking:

@zf1 @stinky esetleg érdemes megpróbálni kivétel nélkül az összes Apple szoftvert eltávolítani a gépről, újraindítani, ezután letölteni az Apple weboldaláról (és NEM a Microsoft Store-ból!) a legfrissebb iTunes-t, feltelepíteni, majd újraindítani a gépet, és csak ezután rádugni az iPhone-t, és megpróbálni frissíteni.

https://secure-appldnld.apple.com/itunes12/001-50023-20201019-A1CA6082-1239-11EB-990E-FA5946985FC9/iTunes64Setup.exe

Végre nem laggol a feloldásnál az iPhone 7. Az első verzió óta hihetetlenül rossz volt a teljesítmény, az iOS 14.1 sem változtatott ezen. ezzel most érezhetően gyorsabb a telefon mindenhol. végre! Ezen a ponton túl nem is frissítek. :blush:

Nálam ugyan ez a probléma merült fel a frissítés után.
Átmeneti megoldása van, hogy a beállítások/kontaktoknál a rendezésben előre kell rakni az utónevet, de akkor a névjegyzékben cserél fel mindent.
Remélem hamarosan javításra kerül.
Jadeye: Hogyan lehet hibajegyet felvenni az apple-nek erről a problémáról?
Előre is köszönöm és Üdv Minden fórumozónak.

így:

Megjelent a 14.3 fejledztői beta!:slight_smile:

Több 6s készüléken is rendszeres, hogy hívás után lehalkítja a csörgést. Kézzel kell visszaállítani. Elég zavaró. Másnál is előjött ez a hiba?

Nem lehet, hogy nalad be van kapcsolva, hogy az alert hangok is allitasra keruljneke a hangeroszabalyozo gombbal? Ebben az esetben, ha hivas kozben a hivas hangerejet leveszed “2 kockara”, akkor levetted “2 kockara” az alerteket is.

Sajnos nem ez történt. Ez nem állt át.

Most vettem észre, hogy kb. a 14.2 óta az üzeneteim nem iMessage-ként mennek át hanem SMS-ként. Ilyenkor mi a teendő?
Pedig:

Ez csak, hogy iCloudba menti az üzeneteket. Beállítások->Üzenetek->Imessega ez kell, hogy bekapcsolva legyen, ha be van kapcsolva akkor kapcsold ki és vissza be.

Igazad van, de be volt kapcsolva és a ki/be kapcsolgatás sem segített telefon újraindítással megspékelt módon sem.
A vicc az, hogy a többi eszközömön pedig jelezte, hogy erről a telefonról vki bejelentkezett ugyanazzal az Apple iD-vel.
Tanácstalan vagyok…

Megoldva.
Ki kellett volna próbálnom, hogy más iPhone-osokkal is jelentkezik-e a hiba és akkor már hamarabb rájöhettem volna, hogy csak egy személy irányába jelentkezik. Innen már csak egy lépés volt, hogy nála kapcsolódott ki az iMessage.:woozy_face:

1 kedvelés

Szuper :+1::grin:

Sziasztok!
Frissítettem iOS 14.2-re, de csak most realizáltam, hogy az én készülékemben van a hiba. :frowning:
Normál hanghívások közben véletlenszerű, rövid, hangos sípolásokat hallok kb. 15-20 másodpercenként. Olyan, mintha véletlenül füllel megérinteném és tárcsáznék, DE kihangosítva is, sötét képernyőnél is.
Olyankor a beszélgetés elnémul, nem hallok pár másodpercig semmit.
Ötlet?

ez melyik iPhone modell? garanciális még? de mindentől függetlenül érdemes lenne elsőként az ebben a cikkünkben leírtakat végigzongorázni: