Megjelent az iOS 14.5 – zárolás feloldása Apple Watch-csal, AirTag támogatás, hibajavítások

ha láttad, akkor nem értem a kérdésedet: ha nem akarod eleve egy appnál sem, akkor legyen kikapcsolva. de amúgy erről is lesz nemsokára külön cikk. –– íme:

a Watch feloldásnál ugye semmi nincs letiltva az órán? lásd mondjuk a Wi-Fi.

Sziasztok!

Nálam a FaceId feloldáshoz azt írja ki, hogy a telefonnak/watch-nak wi-fire kell csatlakoznia.
De én nem szeretnék állandóan wi-fi-zni.
Hol a hiba?

Olvasd el ujra, mert nem ezt irja ki. Eleg bekapcsolva lennie a WiFi-nek, nem kell csatlakozva is lennie. Miert kapcsolod ki a WiFi hardvert?

1 kedvelés

Utálom az elektro-szmogot, és gyorsabban merülnek az eszközök.

Az elektroszmog ugyanúgy ott van, vagy a karod és a telód közti bt kapcsolat nem zavar?. Wifin pedig kevesebbet fogyasztanak az eszközök, mint mobilhálózaton.

2 kedvelés

Azt vettem észre (lehet, tévesen), ha bekapcsolva hagyom a wifi-ket az eszközökön, akkor hamarabb lemerülnek.
A BT is zavar, de nincs más megoldás a kapcsolatra, sajnos.

1 kedvelés

na fasza… ujra elojott a tulmelegedes
koszi!!!

:face_with_thermometer:

attól, hogy be van kapcsolva rajta a Wi-Fi, nem azt használja, ha ott van mellette Bluetooth hatótávon belül az iPhone-od. a routered elektromágneses sugárzása értelemszerűen sokkal magasabb, mint az Apple Watch-odé. azzal, hogy letiltogatsz rajta funkciókat, csak ellehetetleníted az azoktól függő, más funkciók működését.

1 kedvelés

Köszönöm!
Most kipróbálom.

Használ valaki CarPlay-t? 14.5 óta telefonálás után kidob mindig az autórádió menüjébe és vissza kell mindig lépjek a CarPlay-be, de a csatlakozás nem szakad meg csak kilép belöle. 3 autóban is hasonlóan viselkedik. Esetleg másnál is előjön ez a hiba vagy csak nálam?

/cc @glizik :slight_smile:

Hol? Csak mert nálam a boxutca app csinálja, de nem frissült még, igaz én már 14.6 beta-n vagyok de ott is megmaradt. Bár nem tudom mi volt az igazi oka mert jött OS frissítés utána azonnal az app is frissült azóta van vele nálam.

nekem osszevissza insta fb google maps

Hát akkor passz, bár van egy tippem, a követés tiltása miatt direkt úgy csinálták meg, hogy melegedjen az ő app-jaikkal :crazy_face:

1 kedvelés

14.5.1-el már nem csinálja :+1:t2:

Szia @83miki83. Én írtam a carplayes cikkeket, azóta is folyamatosan használom. Igen vannak problémák, minden iOS verziónál más. Először csatlakozási problémák voltak 14.0-nál. Aztán 14.2-nél az megoldódott, de néha lefagyott. 14.4-et használok most és a waze pl állandóan rossz. Újra kell indítanom az appot a mobilról, hogy újra működjön. 14.5-t jövőhéten terveztem feltenni, de valószínűleg ez szoftveres hiba lesz ami nálad van és a következő verzióval javítják.

Köszi válaszod, igen közben a 14.5.1 megoldotta ezt a “problémám”, használom én is most már 2,5 éve, de szerencsére elég kevés problémám volt vele. Mondjuk én csak a gyári Apple navit használom. Amúgy nekem a legnagyobb problémám 13-ig az volt, hogy 3 csatlakozott autó után nehézkesen kapcsolodot, értem itt hogy 10-ből 6-szor nem inditotta el a CarPlay-t csak kiírta, hogy csatlakozási hiba, de ez 14 óta nem fordul már elő.

@glizik , túl korán örültem, sajnos 14.5.1-el is maradt. Kiváncsi vagyok nálad előjön-e ez a hiba.

Sziasztok,
Valakinél előjött a kamera hiba? Nálunk egy iPhone X- en a frissítés óta nincsen se kamera sem lámpa funkció, a kamera alkalmazás megnyílik de csak fekete a képernyő.
Külföldi oldalakon többen is írják ezt a hibát. Downgrade nem megy mert nem csináltam mentést előtte.
Köszi és üdv.

önmagában a downgrade-hez nem kell legyen mentésed, az csak a nem az iCloudban tárolt adataid és alkalmazás-adataid visszaállításához kell. downgrade-elni addig tudsz, ameddig az Apple aláírja azt a verziót, amit vissza szeretnél tenni.

az Apple egyébként most már nem írja alá az iOS 14.5-öt.