Megjelent az iOS 15.1 – SharePlay, ProRes az iPhone 13 Pro modelleken, hibajavítások

Megnyitom a Naptár alkalmazást és konkrétan nem lehet használni. Nem lehet görgetni, nem lehet hozzáadni új eseményt, sokszor csak fehér képernyő jelenik meg, majd vagy kilép szó nélkül, vagy bejön a naptár végül. Görgetés, ha épp érzékel bármit akadozik, kb. 30-40 mp-et kell várni, bármilyen műveletre. Remélem minél több felhasználónál előjön, annál hamarabb javítják.

Nálam folyamatos, hibátlan a 15 béták óta (mondjuk mindig is az volt). Helyedben megnézném a naptárbejegyzéseidet, hátha van közte valami link, vagy hasonló, amivel kínlódik az app.

ezzel is ugyanaz a baj, mint bármelyik másikkal: mivel nem hivatalos módon kerül be a kód, így igazából csak annak a jóindulatán múlik, hogy elfogadják-e, aki beolvassa. ameddig nincs rá hivatalos mód, addig az így beügyeskedett kódot el sem kéne fogadni, csak és kizárólag az EESZT appban megjelenítve, vagy a plasztikkártyáról beolvasva, mert azok a hivatalos módok.

de ez 3rd-party fiók, Google, Microsoft, nem? mi történik, ha kikapcsolod ezeket a fiókokat a naptárak között? csak hogy ki lehessen szűrni, hogy ezek a fiókok okozzák-e.

Van egy olyan app, hogy GoodID. Ők csinálták a magyar személyik chip kódolását amennyiben jól tudom és az biztos, hogy be is olvassa mindet. Nálam a családom összes létező azonosítója be van olvasva és FID-val védve benne, de ha kell bármelyik akkor nálam vannak. Na ebbe sztem a védettségit is simán be lehet szkennelni, ahogy a TB kártyát, lakcímét, stb. Persze talán nem lesz hivatalos, de legalább annyit ér mint a Wallet-ben, ha nem többet a személyi azonosító mellett. Ki tudja.

1 kedvelés

Ezzel nem értek egyet minden adat rajta van mint a védettségi kártyán, ha beolvassa a kódot az EESZT appal az olyan mintha a kártyáról olvasná és megjelennek az EESZT-ben az adataim és ugye kell hozzá a személyi igazolvány is. A kártyán semmilyen biztonsági elem nincs ami miatt ezt nem kellene elfogadni ellenben 2 perc alatt megvan az EESZT szar apphoz képest :slight_smile: Ha nagyon kötekednek előveszem a kártyát. De őszinte leszek az ellenőrző személyeknek fingja nincs hogy ez nem hivatalosan van a telefonon.

Én már találkoztam kórházi látogatáskor olyan ellenőrző személlyel aki azon is megrökönyödött, hogy telefonon mutattam fel a hivatalos EESZT alkalmazást… Láttam rajta, hogy “nem érti”, hogy miért a telefont mutogatom, mondtam neki, hogy elővehetem a plasztik kártyát is, de arra azt mondta, hogy nem kell, mehetek tovább… :joy:

Ugyanez volt mikor a Magyar Álom Vasutak bevezette a kinyomtatható QR kódos jegyet. Akkoriban amikor a kalauz meglátott egy ilyet, leverte a víz, és inkább meg se nézte, mondta, hogy köszi rendben van. Vagy szemmel beolvasta a kódot, nem tudom :smiley:

HomePod és HomePod mini is frissíthető, Dolby Atmos és lossless is megy már elvileg.
Ti milyennek érzitek a különbséget?

Szolgálati közlemény: Lesz erről esetleg cikk vagy bejegyzés?

Ne felejtsétek beállítani az otthonban, stb…:
https://support.apple.com/en-us/HT212183

A magyar nyelv rész még nem frissült:
https://support.apple.com/hu-hu/HT212183

A frissítés óta az új naptár bejegyzés hez nem tudok meghívottakat hozzáadni! Segítség! :scream::bangbang::bangbang::date:

Ha mindent kiveszek, akkor szalad mint a szél. Üresen… :smiley: Ha bármit visszateszek, akad, fagy, nem érzékel, nem görget.
Van icloud, google, exchange naptáram is. Eddig nem volt vele semmi baj, 15.0-n.

Valami kaka van a naptár alkalmazással, az biztos. Remélem észhez kapnak. :frowning:

jól értem, hogy ha csak az iCloudot teszed vissza, semmi mást, akkor is ez a helyzet?

Bármit visszateszek ugyanaz az eredmény. Elleszek vele amíg javítják, de elég idegesítő :slight_smile: Mást úgyse tehetek :slight_smile:

biztonsági mentés után visszaállítás, majd az adataid visszatöltése volt már?

2 db nagy Homepodom van, eddig is hallgattam néha losslessben (amikor a telefonról kapta az adatot), de így nem kell trükközni. Szerencsére megmaradtak az elsöprő mélyek és hát sokkal részletesebb lett a hang. A Dolby viszont számomra üt rendesen, a fülemig ér a tér és párszor oldalrakaptam a fejem, annyira élethűen jött valami hang… szóval szerintem mindenképp érdemes frissíteni.
Van egy minim is, frissítettem azt is, de mivel a nagy homepod mérföldekkel szofisztikáltabb hangokat képes kelteni, a minin nem hallottam igazán a frissítés hatását, de akinek csak az van (pláne ha sztereóban), az biztosan hallja majd a minin is a jóságot.

1 kedvelés

Ez milyen készülék?

Lesz :slight_smile:

1 kedvelés

Remélem a mail app hibát is javítják, az elég nagy gáz…(https://discussions.apple.com/thread/253204453)

Remélem megoldja azt a problémát, hogy a mail-ban naponta kéri a jelszót az Outlook fiókhoz.