Megjelent az iOS 16 – új zárolási képernyő és Otthon app, illetve számos egyéb újdonság

Szerintem túl optimista vagy egy ekkora céggel szemben, de legyen igazad. :slightly_smiling_face:

Sziasztok. Bob jól értem, hogy az a hang zavar, amit akkor játszik le amikor elküldesz egy sms-t? Mert, ha igen akkor a beállítások<hangok és haptikus jelzések<szöveghang és ott a “semmi”-t beállítva, szerintem akkor nem fogod hallani a hangot. Igaz, azt se ha üzeneted jön😀. Ez csak egy javaslat, ha jól értelek.

Igen, ez a problémám. Ismerem ezt a megoldást, de mint ahogy írtad, így bejövőre sincs hang:(

1 kedvelés

Sziasztok.

Én azt veszem észre minden napos használat mellett, hogy nagyon merül az aksi 13 Pro Max a készüléken és eddig az IOS 15.6.1 esetében nem volt ez tapasztalható de amióta 16 van rajta nagyon merül. Eddig kibírt kb másfél napot most ez lecsökkent egy napra szinte. Szóval ez nem igazán lett egy jó update és nagy durranás sem sajnos nem hozza azt amit vártam tőle… :man_shrugging:

@Dubliner az ebben a cikkünkben leírtakon végigmentél már?

Nem bétát használok, hanem rendes IOS 16,- t és 3G iPhone óta használok Apple terméket minden évben megvettem a legújabbat szóval igen lehet mondani Apple fan vagyok hát igen ez van szóval nem ma vettem először a kezembe iPhone,-t és ezzel nem felvágni szeretnék távol álljon tőlem, napi szintem használok kb 100 alkalmazást a munkám miatt ez elég idegesítő, hogy ennyire elcseszett kiadás lett ami nem béta ráadásul. Remélem orvosolja az Apple ezt a hibát minél hamarabb és nem tudom ti észrevettétek e de 30% alatt totál belassulnak a készülékek én nagyon sejtem, hogy az Apple megint közreműködik ebben ahogy anno a régebbi modelleknél volt ez tapasztalható hogy szándékosan lassította a készülékeket, hogy mindenki vegyen újat …

ez szóba sem került sehol. ugyanakkor ahogyan arról már számtalanszor szó volt, egy frissítés után mindig lehetnek hibák, az egyes appokat nem frissítette a fejlesztője, stb. minden egyes frissítés után van, akinek nem működik úgy, mint előtte, jobban merül, akadozik, bármi. kivétel nélkül, minden frissítés után, mindig volt ilyen.

az általam linkelt cikk sem a bétákra vonatkozik. a béta esetén ugyanis bármi lehet, és ott azzal tehetsz a legtöbbet, ha jelzed az Apple felé.

mindegyik app frissült már az iOS 16 megjelenése óta? amelyik nem, és problémát tapasztalsz az esetében, azt a fejlesztője felé érdemes jelezni, mert azt neki kell orvosolnia.

én nem vettem észre ilyet, de ez nyilván nem jelent semmit. viszont ha már eleve régebbi a készüléked, és így az akku kapacitása is csökkent, az értelemszerűen okozhat ilyesmit, ha meg bekapcsolod az alacsony töltöttségű módot, az pláne, arra meg 20%-nál rá is kérdez.

mit ír a készüléked, milyen állapotú az akkumulátora, mi a maximális kapacitásnál a százalékos érték? Beállítások, Akkumulátor, Akkuállapot és töltés. eredeti akkumulátor van benne, vagy azt bármi, nem hivatalos Apple szervizpartner cserélte ki?

az akkuproblémákról is írtunk már, az abban leírtakat is érdemes lenne kipróbálni:

nem volt olyan, hogy azért lassították volna, hogy újat vegyél. ezt azok terjesztették, akik nem értették, mi történik, de kellett rá valami magyarázat, és kitaláltak rá egyet.

a teljesítményfelügyelet opció, ami már nagyon régóta le is tiltható, eleve csak akkor kapcsolt be, amikor a készülék akkumulátorának a teljesítménye nem volt megfelelő, és ezért a készülék magától újraindult váratlanul, vagy kikapcsolt. ezt az egész funkciót pedig azért vezette be eleve az Apple, mert anno az iPhone 6s-ek a téli hidegben tömegesen kikapcsolgattak és újraindultak, ami miatt persze sokan ekézték az Apple-t.

de ha logikusan végigondolod ezt a népszerű elméletet, hogy az Apple ezt szándékosan csinálná, hogy emiatt vegyél új készüléket: ha veled direkt kitol egy gyártó azzal, hogy szándékosan elrontja a régi készülékedet, akkor te komolyan megveszed tőlük az újabbat, amit majd ugyanúgy el fog rontani? a vásárlók egyszerűen elfordulnának a cégtől, tehát semmi értelme nem lenne.

Én megértem a te álláspontodat is és nyilván nem ma foglalkozol ezzel a kérdéssel te sem de ha én hazudok akkor az is amit elég sok helyen lehetett anno olvasni erről nem tudom ez mennyire helytálló és értem amit mondasz is hogy sokan elfordulnának a cégtől és nem akarok itt példálózni és ezzel foglalkozni sem mert nem az én dolgom ez. Az akkumulátor 99% gyári minden ahogy a készülékem is mindent be szoktam állítani rendesem de ez szemet szúr és az is, hogy szinte elég sokszor feldobja az ISO 16 óta, hogy a szolgáltató egyéb díjakat számolhat fel iMessage és Facetime bla bla mikor megnyitok egy alkalmazást pld tehát teljesen úgy érzem mintha valami bétát használnék a készüléken pedig nem.

ezt azért dobja fel, mert akkor a jelek szerint nincs aktiválva az iMessage és FaceTime, és ennek aktiválása miatt rákérdez. ha elfogadod, és bekapcsolod, akkor utána többet nem kérdez rá. az iMessage és FaceTime aktiválásához szükséges silent SMS-ek általában semmi pénzbe nem kerülnek a hazai szolgáltatóknál.

erre mutass már egy képernyőfotót, mert az előbbi, tehát az iMessage és FaceTime aktiválásáról szóló kérdés alkalmazásoktól függetlenül jelenik meg.

Küldtem neked üzenetet.

válaszoltam is rá közben. :slight_smile:

Ha ilyen régóta használt apple telefont akkor megtanulhattad volna, hogy az első fő kiadást sosem telepítjük fel mert tele van bug-al. Ha eddig nem akkor majd talán most…

Nem az okoskodásra vagyok kíváncsi, ahogy szerintem más sem !! Ezt meg te tanulhattad volna már meg. És nem tudom miről beszélsz nem bétát használok és eddig a kiadásra szánt verziók nagyon is jól működtek, ahogy a béták is szóval nem értem miről beszélsz. Ha építő hozzászólást nem tudsz írni csak okoskodni vagy kritizálóan cinikusan megnyilvánulni azt ne itt erre vannak más helyek és emberek, akik erre vevők !!!

Mindig az fáj ami igaz :smiley:

Ma először használtam az új “köztes cél” funkcióit a Mapsben. Le vagyok nyűgözve, hogy amikor elérem a köztes célt, megkérdezi, hogy folytatni akarom e vagy megállok. Rég használtam más térképet, de ez a bonyolult funkció egyikkel se működött.

Neked ? Lehet. Nekem nem, de neked úgy látom nagyon. De ez így van jól minden platformon van egy okoska, kis mindent tudó, kis tudálékos. Te így vagy jó ne is aggódj ezen … ennyit tudsz :joy: :grin: :rofl:

Tudod mit nem értek ? Hogy te tagja vagy egy ilyen közösségnek ? Hát ezen nagyon elgondolkoznék a helyedben. De amúgy ezen se aggódj te így vagy jó, téged így kell elfogadni ilyen okoskának kis mindent tudónak. De elfogadunk így nyugi :grin: :joy: