Melyik Roborock mire való manapság?

Mindenhol is :joy:

1 kedvelés

Ez amúgy érdekes videó, végül az S7-et elhoztam megnézni, engem a kamera annyira nem izgat fel és ez alapján a videó alapján alapból rosszabb teljesítményt is nyújthat ha be van kapcsolva. :confused: Mondjuk persze mindenkinek más tapasztalatai lehetnek vele.

Mondjuk arra nem jöttem rá hogy kell Siri shortcut-ot csinálni. Az Amazon Alexa támogatás meg semmire sem jó :smiley: VISZONT működik Homey-val!

Profil- Hangvezérlés és ott van Siri Parancsok.

Mi Home-ban? Mert Roborock-ban nem találtam. Dobj már erről screesnhotot mert én LAB features-t bekapcsoltam de ezután itt megakadtam.

Roborock appban:

Utána meg.

Áhhh átálltam Mi Home-ra, mert Homey onnan szedi a tokent, akkor lehet megoldom inkább HomeBridge-ből a Siri támogatást :smiley: Roborock app amúgy gyorsabb, mint a Mi Home lassabb, de a “hackelések” miatt kell.

Mindjárt ott os lefotozom. Nekem is Mi home van.

Ott pedig itt találod.

Áááá Scene-t kell létrehozni. Köszi!

Első benyomás milyen?

10/10. Igazából mindent kikerült megcsinált eddig. Jó mi alapból azért el-el pakolunk, de olyan szőnyegre is felment amire az Eufy L70 nem. Szóval nem vártam hogy az IKEA-s hosszúszálas szőnyeget abszolválja. Ezen kívül számít a processzor is. Sokkal gyorsabban reagál az Eufy-nál, gyorsabban halad.

Egyelőre nagyon várom hogy a szobákat elkezdhessem beállítani, mert azzal már akkor lehet automatizálni, csak félúton lemerült most :slight_smile: Mosást sem próbáltuk még, de hát ez a napok mind mind tesztelve lesz.

Az Eufy egyébként tette a dolgát, jól. Az 160.000Ft ez 230k. Nyilván ha használtan veszel, vagy esetleg régebbit mondjuk S6 MaxV-t akkor 160-ból ugyanúgy meg vagy. Inkább azt venném már.

VISZONT.

Van nálam pluszban most egy Xiaomi Roidmi EVE Plus - önürítős robotporszívó, ami ugyancsak 160 körül van. Kíváncsi vagyok hogy ez mégis mit tud, és ebbe ugye van egy tartály is a szettbe ezért az árért. Majd ha már kitapasztaltam hétközben a Roborockot akkor azt is tesztelem és akkor végre nem csak 1 robotporszívó lesz vélemény hanem ugye 3 féle márka 3 különböző típusáról, amik a TOP-ok. Így sztem már egy jobb cikk születhet a Roborock-ról és Roidmi-ről.

PS: Az Eufy L70 1,5 év után meghalt az akkumulátor és nem megy a felmosás. De nyilván ez lehet egyéni hiba, plusz elvileg 2 év gari van rá tehát tudom majd cseréltetni.

Nekem ez a Roidmi ugyanolyanak tűnik mint a Roborock :grinning: Amúgy mi nagyon meg vagyunk elégedve a Roborock-al. Azt is hozzáteszem, hogy én csak filtert cseréltem benne, se kefét se semmi mást. Több mint 2 éve napi szinten megy és az akksija is jó még. Kiváncsi leszek mit mondasz 1-2 hét után miután össtehasonlítod őket. De én mondjuk akkor is megvárom az S7maxV-t és akkor csere :smiley:

Nyilván S6-ról már én is csak arra váltanék. Amúgy igen a Roidmi kb ugyanaz lesz. Sztem az mindig 1 évvel le lesz maradva és nyilván olcsóbb is, ahogy most is. De ha a térkép meg a szoftver ugyanaz akkor effektíve :man_shrugging:t2: nem is értem :smiley: Hardverben lehet más, na de majd kiderül.

Egyébként ehhez is érkezik jövőhéten dokkoló cucc, ami kiszívja belőle a cumót. Én azt vettem észre hogy rettentő pici a “porzsákja” ennek. Az Eufy-nak 3x ekkora.

Mi S5-röl fogunk váltani :smiley:

1 kedvelés

Egyébként ez nem tud Siri-vel adott szobába elindulni, legalábbis ezt nem találtam meg. Így maradt a Homey megoldásom ott oda küldöm ahova akarom és akkor amikor akarom. :slight_smile:

Hát baszki, most néztem meg az appot. Mikor én beállítottam a siri-t rajta még teljesen máshogy kellett. De megnézem mert tudom, hogy hozzá lehetet siri-hez minden hülyeséget adni.

Amugy nagy baj nincs, mert mukodik Homey-val :slight_smile:

1 kedvelés

Amúgy én is Homey-val csináltam :slightly_smiling_face:
Ha már megvetetted velem :joy:

1 kedvelés