Melyik Roborock mire való manapság?

Ha megtalálom most az AQARA rezgés érzékelőt akkor beállítom rendesen a cicaszarodára a porszívót. Ha szarik akkor menjen takarítani :smiley:

Ha király akarsz lenni akkor beteszel egy ilyet és ezt hangolod össze a porszívóval. :wink::joy:

Lál :smiley: amúgy sajnos nem szereti a macska zárt helyeket.

Amúgy nálunk is azért nincs zárt macska wc. Ennek levehető a teteje.
Erre a rezgés érzékelőre kiváncsi leszek. Nem fog a porszívótól újra meg újra beindulni, értem itt, hogy ha meglöki a tálcát akkor nem indul be újra? Egy súlyérzékelő jobb lenne erre a célra, nem?

Megalmodtam egy masik modszert :slight_smile: Veszek aqara mozgas erzekelot, amit elhelyezeket a cica almom belul. Azzal mar biztosan tudni fogom hogy elmegy wc-re. Ha X idon belul X mozgast lat akkor :poop: volt, ha meg nem akkor ugye nem. Nyilvan :poop: eseten megy ki az alomka.

A terv az hogy letrehozok egy variables-t ami yes/no. Ha X idon belul X mozgas van akkor atalitja a :poop: varibles yes-re, tehat menni kene a porszivonak. - ez az elso flow

Ha a :poop: yes, akkor bizony menni kell, DE ejjel ne menjen tehat beallitom hogy reggel 10 es este 6 kozott csapathat a porszivo. majd ha vegzett alitsa at a :poop: varibles-t NO-ra. ez a 2. flow.

Viszont ezzel az ejjeli :poop: nem fogjaszivni tehat reggel 10kor fusson egy flow ha :poop: yes akkor Haladjon a porszivo - 3. flow.

:man_shrugging:t2::man_shrugging:t2::man_shrugging:t2::joy::joy::joy::joy:

Annyi meg hogy beallitok egy 5 perces delayt hogy ne zavarjam meg a :cat2::poop:, szegeny allat ne siettese a porszivo :joy:

Hogyan oldom meg hogy X-szer mozgasra aktivalodjon? Erre a Better logic appot hasznalom Homey alatt. Ott letrehoztam egy valtozot ami 0. Ha mozgast lat akkor ehhez hozaad 1et ha negint akkor megint 1-et igy majd ha mondjuk :poop: a cica es az 5 mozgas akkor fog csak elindulni a porszivo. Nyilvan ehhez ki kell tesztelni hogy atlagosan mennyi mozog a macska szaras alatt :smirk_cat::man_shrugging:t2::joy:

Fúúú fiúk én ezen most nagyon röhögök… :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy:

2 kedvelés

Kamerán nem gondolkoztál? Fel tudod tenni a tálca felé és még rá is tudsz nézni néha távolról, hogy minden rendben van-e, nem-e a porszívó eltolta :slight_smile: (bár ennek kicsi az esélye) amúgy én tényleg a súlyérzékelőre esküszöm, hogy az a legmegbízhatóbb, ha kimegy adja a jelet és x időn belül indítja a flow-t.

A kamera drágább mint egy 7.000Ft-os mozgás érzékelő. :slight_smile: Meg nyilván az jobban optimalizálható. A súllyal az a baj hogy nem tudod optimalizálni hogy pisil vagy nagy dolgot végez. A kisdolognál nem fogja széthordani a követ. :slight_smile: Legalábbis az enyém nem csapat akkor annyira.

A Tiéd nem :joy::joy::joy::joy: Nálunk néha úgy néz ki mintha bomba robbant volna az alomban. :joy:

:smiley: :smiley: :smiley: lál, amúgy szted van z-wave-es suly mérő szenzor? Én még nem hallottam ilyet.

Van egy srác aki az ülőgarniturába épített egyet. Ha mozgás van a szobában, de ül valaki rajta akkor nem kapcsol fel a lámpa. :slight_smile: Majd előkeresem, hogy oldotta meg .

1 kedvelés

Valami ilyesmi , de ez még nem az igazi.

Most már megjött a Dokkoló is. Eddig is HEPA-s dokkolók voltak a Roborock-nál? Illetve nekem porzsák nélküli is ahogy látom. Érdekes hogy kétféle verzió van vagy nemtom.

Az S7 az elso modell, ami tamogatja a dokkolot, igy ez az elso dokkolo is.

Hoppá, azt hittem ez régebbi dolog. Köszi az infót! Nem is tudtam. Akkor gondoltak egy nagyot és tettek bele H13 HEPA filtert is ami nice.

Amúgy bedugtam és felismerte azonnal hogy neki bizony már dokkja van és át is állt rá. Nagyon menőke volt.

Na kijött az új Eufy is. :smiley: Hát… nem estem hasra.

Több mint 2 év után most először volt egy kisebb technikai problémánk a Roborockkal.
Nálunk csak a nappali-konyha területet porszívózza és eddig csinálta is minden egyes nap hiba nélkül. Így néz ki a térkép amit készitett róla:


Tegnapelőtt itthon volt a párom és arra lett figyelmes, hogy össze-vissza járkál a robot aztán ránézett az appra és készített is egy képernyőfotót, valamiért egy teljesen más lakás volt a térképen :joy: Aztán leállította, visszaküldte és újraindítás után újra a rendes térkép volt betöltve. Ami érdekes, hogy a lezárt területek rajta voltak meg pár dolog, de pl a dokkoló helye se rendesen volt rajta. Itt a “hibás” térképről is a fotó.

Valaki tapasztalt már hasonlót? @SzifonAdmin @Czo ti esetleg? :slightly_smiling_face: