Mindent az Apple Music Lossless-ről a Muzix támogatásával!

De hát Apple Music-ot tolhatsz telefonról is :slight_smile: Ott meg a Lotoo Paw D1 már használható. Egyébként melyik albumok nem Lossless-ek kíváncsi vagyok mit hallgatsz ami nem az :smiley:

:slight_smile: Arra van egy THX-es FIIO Q5S-em :slight_smile:

Bloodred Hourglass Nightmares Are Dreams Too - Single albuma, most jött ki vagy
Caliban: Zeitgeister, szintén 2021-es.

1 kedvelés

Egészen másokat hallgatunk :smiley: :smiley: mondjuk az nem baj!

1 kedvelés

Azért ne felejtsük el, hogy még csak most indult és az Apple is év végére ígérte, hogy 75milló szám lesz elérhető, most még “csak” 20 milló érhető el.
De amúgy Hatebreed-nek is van albuma ami Apple Digital Master, Lossless és van ami egyik se.

Tegnap megérkezett a Muzixtól rendelt Soundmagic A30i DAC őszinte sajnálatomra a 20% kedvezmény nélkül. Jó, jó mint utólag kiderült a kedvezmény csak a Soundmagic fülhallgatókra vonatkozott, de ez elsőre nem derült ki a cikk elolvasásakor.

Már a dobozon érződik a minőség, a DAC kézbevételekor pedig ez a minőségérzet csak fokozódik. Negatívum, hogy az irányító gomb jelei nem plasztikusak, tapintással nem érzékelhetők.
Ennyiben ki is merült amit elmarasztalásként írni tudok róla.

Az üzembehelyezés, használat pofonegyszerű, mert nincs semmilyen telepítési hókuszpókusz: bedugod a telefonba, beállítod a telefonon a hangminőséget Hi-Res 24bit/192kHz sebességre és kész is.

Tegnap este a 1More Quad Driver In-Ear fülhallgatómmal órákon át hallgattam különféle zenéket. Szoktam volt mondani, hogy ami a Tátra Band és a Pink Floyd közötti lemezpalettán elfér,

A zene megszólalása mindvégig rendkívül kiegyensúlyozott képet mutatott. Semmi nem volt tolakodó és olyan finomságok is előjöttek, amiket eddig csak a szobai HiFi berendezésen hallottam…
Tapasztalatom szerint a zenei élmény erősen függ a felvétel minőségétől (is) amire mondhatnátok, hogy ez nem újdonság, csak hogy ezek a finomságok a telefon+fülhallgató kombón a DAC nélkül még Lossless minőségben sem voltak érzékelhetők.

Összességében ez (vagy hasonló) DAC egy jó vezetékes fülhallgatóval kombinálva elengedhetetlen a mobil zenehallgatáshoz ha audiofil élményekre vágysz…

More Quad-Driver In.Ear

2 kedvelés

Amúgy a zene minősége az egyik legmeghatározóbb az egészben, fentebb linkeltem egy számot, ami nekem kifejezetten tetszett, de lehet kéne indítani egy részt itt a fórumban, hogy ki, melyik számot tartja a legjobbnak az Apple Music-ban. :slight_smile: Majd írok egy listát később. :slight_smile:

Örülök hogy elnyerte a tetszesedet.:tada:

1 kedvelés

Nincs még hozzá megfelelő eszközöm mert nem volt időm foglalkozni vele, úgyhogy nem tudom tesztelni, valaki hallgasson bele helyettem Pink Floydtól az Animals albumba, hogy hogy szól. :smiley:

1 kedvelés

Egy kis lista a 24bit/192kHz keresőknek. https://music.apple.com/de/playlist/hi-res-lossless-audio/pl.u-e2myqFy94AZ
És is csináltam egy listát. https://music.apple.com/de/playlist/hi-res-lossless-audio-24bit-192khz/pl.u-a3a4c1Wy8MP A zenei stílus it NAGYON vegyes.

2 kedvelés

UU de szuper köszönöm! :slight_smile:

Na, azt nem tudtam, hogy folyamatos a “migráció”. Ezt nem olvastam.
Thx!

1 kedvelés

Megjött a DC03.
Szépen szól windóz alol(10 plúgAndplé)
viszont a macbook nem ismeri fel.
(lehet hogy M1el nem kompátibilis?? MacBook Pro 13-inch, M1,2020, 8GB)

tapasztalt valaki ilyet?

Nekem Fiio van, de próbáltad már átállítani a hangkimenetnél? Mert nekem se vált át automatikusan.

Rendszerbeállitások/Hang… és nincs ott. Nem lehet kiválasztani, mert nincs ott. Akármelyikbe dugom… Win10 felismerte felrakta …ééés bokalefos…:slight_smile:

Nekem megy simán M1-gyel, legfrissebb rendszer van fent? Air-en és Pro-n is próbáltam.

Akkor a beta lesz a ludas…:wink:
(MacOS12)

Ejnye :smiley:

eddig hibátlanul reszelt…

Hát ilyenek sajnos előfordulhatnak bétán reméljük a véglegesig kijavítják.

Nekem is ma jött meg az iBasso DC03. Új iPad Air-el nem megy. :sob: (legfrisebb iOS. Nem béta) A 2016 Macbook Air azonnal felismeri. Megy szépen, nem vált át automatikusan. (legfrisebb IOS nem béta).
A Sharkoon DAC megy az iPad Air-el meg a Macbookal Air-el is. De az csak 24bit/96kHz-et tud maximum. :cry: az iPad nél átvált automatikusan viszont a meg Macbooknál szintén nem vált át automatikusan csak felismeri és át kell kattintanom kézzel.

Most olvasom különböző fórumokon hogy nem megy iPad Air 4. Gen. És iPad pro 2021el sem a DC03!

Visszamentem 11.4 -re. Ott se megy…