Mindent az Apple Music Lossless-ről a Muzix támogatásával!

Így van. Pénteken jött meg DC03 és fel sem ismeri az M1-es Macbook Air-om! :frowning:

Szerinted a levegőbe beszélek?

Ezt nem tudom hogy csinálja a gyártó amúgy. Küldd vissza természtesen a @MUZIX_AUDIO -hoz.

nem állítottam, hogy a levegőbe beszélnél, de @SzifonAdmin kollégának működött vele. én azt tartom elképzelhetőnek, hogy a nálad lévő darabban is olyan chip van, ami valamiért vacakol, noha hivatalosan mennie kellene.

a másik lehetőség a firmware. ahogy most nézem, a gyártó honlapján van hozzá 1.1.0-s firmware áprilisi dátummal. nézd meg Windows-on, hogy frissíthető-e, mert mondjuk régebbi firmware van rajta, hátha ez a dolog nyitja.

HI!
Az volt a második lépés (a beta vissza Big Sur után)… a firmware… nem használt. A gyártó is irt vissza nekem(mint fentebb irtam), nem emlegettek frissítést, csak a beszállítóra mutogattak… :frowning:

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de ha már van Apple Music előfizetésem én is szívesen kipróbálnám a lossless vonalat. Általában JBL en hallgatok bluethooth on zenét. Az megvan hogy BT on nem lehet kiélvezni a veszeteség mentes hangzást, de mivel van egy boombox 2 em amin van jack bemenet így fel merült bennem hogy venneék a telefonhoz egy DAC ot és ugy kötném össze 3,5 jakc el a telot és a JBL-t. Ez így működhet? mit ajanlotok hozzá?
köszi előre is a segítéget!

Sztem a JBL kevés ebben a szegmensben. Valszeg több basszust kapnál meg ilyesmi, nyilván jobb lenne a hangja, de részletességről itt nem beszélhetünk, mert ugye a termék nem erre lett tervezve. Összességében észrevennéd a hangzást, és ezzel együtt sztem tovább is lépnél majd ezen a létrán. :slight_smile:

Nekem megjött a PAW S1 és az Ultrasone Petformance 880. Nem is tudtam, hogy nem messze tőlünk gyártják itt Németországban. Tökéletes párosítás és mindennel megy. A problém hogy a DAChoz Lightning kábelt egy kicsit drágállottam de megvettem. Kipróbáltam gyári apple USB C Lightning kábelt felejtsd el. Csak a saját gyári Lotoo kábelével megy. Megvettem hozzá a Szíriusz Bluetooth kiegészítőt is ha netán nem tudnám kábellal használni mert sokat mozgok a szobában meg ilyenek. Bár a 110 €-t kicsit sajnáltam érte. Összességében maximálisan elégedett vagyok. Már csak az iPhone 12 Pro 128 GB-os memóriája kevés. :man_shrugging:t3:

1 kedvelés

Mesélj már erről a fülesről. :slight_smile: Nekem ugye a kisebb testvére van meg, de azt is nagyon szeretem. Szerintem fejhallgató szempontból tökéletes. A PAW S1 biztos jó! :slight_smile:

A PAW S1 aztán tudja nyomni az erőt. Vigyázni kell met GAIN ra van adva akkor meg tudja torzitani a hangot 80% felett. Viszont szépen szól. Írja a kijelző a kódolást. Az is nagyon jó. A hangja nagyon tiszta. Nagyon részletes. Minden frekvencia tartományban. A fejhallgato a 880 az is egy csoda. Tényleg nem szabad hasonlítani a Bose és a JBL termékekkel. Olyan mint ha laptop hangszórót hasonlítana az ember egy a. Más étterem teljesen. Mióta megvan szinte alig hallgatok elektronikus zenét. Az ember mikor ezeket a termékeket használja felteszi magának a kérdést, hogy eddig miért nem ezt használta. Ez egy nagyon szépen szóló párosítás. Én új vagyok az audiofil piacon. Nem tudok nagy szakmai kör mondatokat írni. Csak azt hogy EZ IGEN!

1 kedvelés

Közben (jó ideje) megjött nekem is a Soundmagic E50 és az A30i. Nagyon jó, olyan részleteket fedezek fel a zenékben amit eddig nem. Érdekes mert ha pl. futok akkor AirPods, és simán feltűnik hogy “hé itt volt egy jó kis basszus-futam…ja itt van, csak alig kivehető” :slight_smile: Ennek a mini rendszernek az az előnye hogy viszonylag olcsón belekóstolhat az ember a minőségi zenehallgatásba, és mobil is (otthon-melóban). Hátránya hogy ha zenét hallgatok, eléggé elszigetelem magamat a világtól, mert egyrészt koncentrálok arra amit hallok, másrészt nem hallom ha hozzám szólnak, csengetnek stb. Most a továbbiakon agyalok. Vagy egy fejhallgató itthonra, az kényelmesebb is, de így megint magamban vagyok, vagy hangfal. De ha hangfal, akkor lehet hogy nem telóról nyomnám hanem iMac (2017)-ről. Gondolom ehhez kell a cikkben is ajánlott DAC, csak az erősítő-hangfal páros a kérdéses, 100-120e Ft-ból gondolom nem megoldható…

1 kedvelés

DD HIFI TC35I Pro “Mountain” DAC-kal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Köszönöm szépen a részletes beszámolót :slight_smile: Pont ugyanezt szoktam leírni a cikkekben és olyan jó visszaolvasni, amikor más is ezt tapasztalja. Ezért nem tudok mindig teljes szívvel válaszolni, amikor megkérdezik tőlem hogy egy JBL, vagy Bose mellé veszik a DAC-ot akkor jobb lesz-e. Elvileg igen, gyakorlatilag nem arra tervezték ezeket a fülhallgatókat, hangszórókat.

Szóval köszönöm! :partying_face:

@sifony Csak ugyanezt tudom elmondani itt is mint fent, hogy pontosan ez, amit keresel. Hogy kihallod az AirPods esetén, de mégsem. :slight_smile:

VISZONT szeretnék segíteni az otthoni rendszeredben. Szóval körülbelül 100-200k büdséből kéne kihozni a maximumot. Ebből 100k körül van az erősítő és DAC és 100k környéke a hangfal. Ezt tornázd fel 150-150-re tehát 300-ból tudsz kihozni olyat, amit mondjuk 5-10 évig használsz a jövőben és tetszeni fog a hangja. :slight_smile:

Manapság már sok erősítő is tartalmaz DAC-ot, támogatja amúgy DSD-t, de általában olyan zenét nem fogsz lejátszani erősítő tekintetében most a @MUZIX_AUDIO nál nagyon jó erősítő és DAC-ok vannak. Ott érdemes körülnézni én is végül azt használok, amit náluk vettem. Szóval lesz majd erről cikk később. :slight_smile: Nem könnyű amúgy ebben az árkateógirában erősítő + DAC-ot találni, mert 200k fölött találsz jót. Ők ezt 100k körül adják.

Hangfal tekintetében a DALI-t célozd meg. Helyről és pénztárcától függően mondjuk ezt: DALI SPEKTOR 2 | Kompakt hangfal a házimozihoz

De jobban ajánlom a Spektor 6-os szériát, ha nagyobb a nappali.

Én ezt használom, egy 20nm nappaliban állványokon: RTi A1 - Polk Audio Hungary imádom sztem tökéletes belépő fejlődő modell. Kábeltől függően rengeteg féle “hangra” képes. :slight_smile:

Tehát a lánchoz:

  1. Hangfal, egyértelműen
  2. Kábel, és állvány
  3. Erősítő
  4. DAC
  5. Számítógép
  6. Apple Music

Szóval lesz most majd asztali DAC és erősítőről is cikk itt a Szifonon, de hangfal tekintetében a fentieket ajánlom.

1 kedvelés

Köszi szépen a segítséget, az ajánlott hangfalak még a tűrhető kategóriában vannak nálam pénzügyileg. Várom a cikket az erősítőről is!

1 kedvelés

Közben körvonalazódik hogy mit szeretnék. A SoundMAGIC A30i DAC mellé (fülhallgató már van) szeretnék fejhallgatót, amiket a cikkben ajánlotok azzá egy bajom van, hogy zárt, és én nyitott rendszerű szeretnék. Nyitottat tudtok ajánlani?
Szerk.: közben olvasgattam a két rendszer közötti különbségről, és lehet hogy a symphonic / power metalnak jobb lenne a zárt a basszusok miatt. Megint nem tudom milyen legyen…

MEE Audio X20 vagy Apple AirPods Pro a jobb választás?
Most az árat ne nézzük
(diákkal iPad/Mac mellé 40e az AirPods Pro amúgy is)

Amire szeretném használni:
-sport/futás vagy esetleg sisak alatt snowboard közben is
-telefonálás (két telefonnal), gyors csatlakozással
-ritkán zenehallgatás, de akkor elsősorban repülőn vagy séta közben

Köszönöm!

Ebben az esetben az AirPods Pro

Hali!

Oriási öröm!!!
Nyáron vettem egy iBasso DC03-ast. Fentebb olvashatjátok nem működött az új M1-es Macbook Pro -val, viszont az IPhone 11Pro vitte.

Úgy akakult a Karácsony, hogy 13Pro lett a telefon. Ma kipróbáltam, na ez sem akart iBassot.

Nagy meglepetésemre ősszel kitett a gyártó egy firmware frissitést ,for Apple compatibility’
Azóta Heje meg Huja!
Zene fonon búkon mindenhol !!
/na mos van sztan bokalefos/

1 kedvelés

a link lemaradt

1 kedvelés

Íme a cikk :slight_smile: Kezünkben a TOPPING MX5 asztali DAC és erősítő – Lossless zene iPhone-ról, iPadről és Apple TV-ről! - Szifon.com