Mindent az Apple Pay-ről – avagy hogyan használd Magyarországon?

Gunar szerintem az előző hsz-ra (bendy) reagált. :slight_smile:

Kb 1 hete ilyen nálam a wallet app:

Húú! Már rád is átragadt az értetlenség? Beidéztem amiről írtok és utana írtam, hogy nincsen benne NFC támogatás az 5S-ben azért maradt ki. Gondoltam mivel alatta van nem kell annyira szájbarágnom.
Arról nem tehetek, ha az előzőre válaszolok nem jelzi vmiért, hogy a válasz arra megy

Mit használsz? Csak mert másnak nem ilyen, hacsak nem már adva van hozzá vmi (sejtésem szerint)

a cikkből idéztél egy mondatot, és az alá írtad a hozzászólásodat, ezért én úgy értettem, hogy a cikk adott mondatára reagálsz, nem pedig a hozzászóló által írtakra.

Akkor, ha már hozzáadom a kártyát a wallett alkalmazáshoz, és szinkronizálam a watch-ra is, fogok tudni fizetni, ha nincs nálam a telefon?

Ahogy írtam, ha közvetlenül a fölötte lévőre megy válasz akkor nem jelzi semmi, meg kéne reformálni és nem lesz többet félreértés. :eyes:

Kicsit feljebb írték, hogy a büfébe elvitték az óráját vkinek és azzal fizették, amit neki vittek.

Olvastam, de ott esetleg lehetett egy wifi hálózaton a kettő. Ezért kérdezem, hogy a telefontól függetlenül is fog-e működni.

Igen, rendszeresen használom úgy, hogy az iPhone másik épületben van munkahelyen, és az óra semmilyen adathálózatra nincs csatlakozva - sőt airplane módban szokott lenni.

Szuper, köszi.

Na igen, de itt jön a bibi, hogy attól még hogy az SSID és a jelszó azonos, az nem minősül egy wifinek ezeknek az eszközöknek sajna. Ha úgy lenne akkor telefonálni is lehetne róla, de még megtrükközve sem tudtuk eddig megoldani sajna, ha egy pillanatra is lecsatlakozott, már újracsatlakozás után csak alap dolgokra volt képes az óra, mintha otthon hagynád a telódat és ezt csak a melóban vennéd eszre, akkor ott is kapcsolat lesz közöttük, de a telefonálás nem elérhető, minden más igen, ha jól tudom.

az Apple Pay szempontjából ez lényegtelen, az óra képes maga kezelni a hozzáadott bankkártyát.

// a közvetlenül felette lévő hozászólásra adott válasznál tényleg nem teszi oda a rendszer, hogy kinek szól. megnézzük.

Igen, köszi. Ez volt az eredeti kérdésem és erre már kaptam választ.

Még soha nem is használtam a wallet appot.
Előző apple pay-es cikknél néztem rá, akkor láttam először az opciót.
Amúgy iPhone SE, 12.2, magyar.

Kártyát még nem engedett hozzáadni, azt írja “A kártyakibocsájtó még nem támogatja ezt a kártyát”
gondolom majd 17.-e után.

igen, majd akkor tudod csak hozzáadni, rögtön ezzel kezdődik a cikk.

Tudok majd egy kártyát több felhasználónál is regisztrálni?

igen, csak majd mindegyik esetén külön megerősítő kódot kell megadni.

Szuper! Köszi

@Oliver2808 frissült a cikk, támogatni fogja :smiley: