Mindent az Apple Pay-ről – avagy hogyan használd Magyarországon?

forrásaink alapján a számlacsomag nem, a kártyatípus viszont számít. a MasterCard és Maestro működni fog, a VISA nem.

Frissítés #1

Információink szerint az OTP estén a Simple appban digitalizálható MasterCard vagy Maestro kártyák Apple Pay támogatást is kapnak, így ez érvényes a Junior számlacsomagra is. :tada:

Furcsa, hogy csak az OTP-ről vannak hírek. Valóban csak ők indulnak, vagy csak ők nem tudják tartani a szájukat :smile:

Nagyon varoma penteket , de kicsit szkeptikus vagyok. Regota kovetem az apple pay-el kapcsolatos hireket. Emlekeim szerint mindig ugy jottek uj orszagok, hogy nehany honappal mar tudni lehetett. Nalunk pedig gyakorlatilag egy hettel elotte pletykalnak rola. Pletyka mert igazabol senki nem erositette meg. O
Akkor most hogy lesz? Reggel felkelunk es mukodik a plusz gomb a wallet-ban? Boldog leszek!

Változnak az idők, nemrég kiadtak ugyanígy 2 iPadet.

de most már vannak dolgok amik egyik pillanatról a másikra egyszer csak elérhetőek lesznek lasd EKG vagy frissített HW-ek és szerintem még lehetne sorolni.

Az OTP rakott ki egy hirdetést a szalma téren, elég nehéz mást beleképzelni.

Ezekután az lenne a legnagyobb trollkodás, ha nem az Apple Pay-t jelentenék be hanem valami n+1-ik alternatív, Android alapú megoldást. :joy:

1 kedvelés

Ráadásul ideig-óráig az OTP SmartBank app demó módjában is ott volt.

az Apple szerver oldalán bétaként a korábbi cikkünk közzétételekor már elérhető volt a HU, ami addig még nem volt ott. ez már megerősítette a dolog tényét. az már csak hab a tortán, hogy mellé több forrás is ugyanígy megerősítette mindezt.

https://smp-device-content.apple.com/static/region/v2/config-beta.json

A kérdés itt az volt, hogy miért is olyan az övén a wallet és másnál meg nem!? Nekünk ugye nincsen ott a lehetőség sem a kártyát hozzáadni, akkor nala miért is lehet, talán a régebbi IOS miatt?

Nagyszerű. Volt arcuk küldeni a lejáró MasterCard kártyám helyett egy inkompatibilis Visa kártyát, 3 héttel a rajt előtt…

ezt ő tudja megmondani.

Sztem reklamálj mert ha jól tudom mikor kéri az ember a kártyát akkor ez kérdés, hogy milyent akarsz, legalábbis a cégesnél így volt, a magán az régebbi és arra nem emléxem. Bár amikor még benne volt a demoban az apple pay akkor mindkét típushoz hozta az opciót.
Majd kiderül kell-e a reklamálás vagy sem

Sajna ő sem tudja miért más mint másnál, csak tippelünk.

Azt tudom, hogy a beta oldalra felkerult. Ezt tenykent kezelem, a datummal vagyok szkeptikus. Attol felek hogy penteken datum bejelentes lesz illetve a bankok listaja.

Szerintem ne izguljanak a Visa kártyások, biztos hogy ők is bekerülnek majd a rendszerbe, talán csak kicsit később… (a CIB Bank csak Visa kártyát ad ki alapjáraton minden számlacsomag mellé)… talán ezért is lehet, hogy a CIB az év második felére “ígérte”?!

A MacRumors témába vágó fórumában ebben a bejegyzésben (#28) találtam egy külső site-ra mutató linket, ami állítólag az Apple Pay API-ját használva monitorozza a működő és béta tesztelés alatt álló országokat. Bár a nyelv orosz, a “beta” szó és a HU jelzések értelmezhetőek. :smiley:

1 kedvelés

Lesz egy körünk az OTP-ben… :roll_eyes:
“A 2019. január 31-ig kibocsátott MasterCard Online és Mastercard Online Jump betéti kártyákat 2019. február 1-től kezdve lejáratkor automatikusan Visa Online kártyára cseréljük, így a kártyabirtokosoknak Visa Online kártyát küldünk cserekártyaként.”

Igen, én is az előbb olvastam :frowning: Holnap be is nézek hozzájuk, váltok számlacsomagot, kérek új kártyát és közben megpróbálok faggatózni az apple pay-el kapcsolatban :smiley: