Mindent az Apple Pay-ről – avagy hogyan használd Magyarországon?

“ Az Erste számára fontos, hogy ügyfelei teljes választékot kapjanak mobiltelefonos érintéses fizetési szolgáltatásokban is, ezért dolgoznak rajta, hogy heteken belül már akármelyik, arra alkalmas okos eszközzel egy érintéssel fizethessenek az ügyfelek bármilyen lakossági Erste bankkártyával. “

Úgy látom, hogy Magyarországgal ellentétben Hollandiában nem sikerült zökkenőmentesen az Apple Pay mai elindulása (már, ha ez volt a dátum náluk is). Magyarország és Luxemburg viszont elindult ma.

Hollandia itt még mindig bétában látszódik:
https://www.wolfmeister.dev/tools/apple-pay

Monese appon belül kell az orszagot atallitani pl nemetre illetve a telefon regiojat szinten. En hozza tudtam adni

Nekem pedig ezt írta a bank:

Tisztelt …!
Köszönjük, hogy levelével Ügyfélszolgálatunkhoz fordult.
Tájékoztatjuk, hogy Bankunk tervezi az ApplePay szolgáltatás bevezetését Ügyfelei számára, de sajnos a bevezetésről nem rendelkezünk információval.

Amennyiben a jövőbeni fejlesztések során elérhetővé válik az új szolgáltatás, úgy arról előzetesen értesíteni fogjuk Ügyfeleinket.

Türelmét köszönjük.

Tisztelettel:
Erste Bank Hungary Zrt.
Központi Ügyfélszolgálat

Üdv mindenkinek,
iPhone SE-én kiválóan működik. Volt kis probléma a Wallet elindításával, mert a javasoltak ellenére nem jelent meg a kártya hozzáadása. A megoldás nálam az volt, hogy iCloud bejelentkezést követően újra kellett indítani a telefont és utána jelent meg a kártya hozzáadása.

A használata egyszerűen működik, a Walletben kiválasztva a fizetéshez a kártyát, majd a terminál fölé tartva megjelenik az ujjlenyomat leolvasó szimbólum és akkor a ujjlenyomatolvasóra helyezve a megfelelő ujjat gyakorlatilag azonnal működik a fizetés. Érdekes, de gyorsabb volt, mint a szokásos kártya használat.

Hollandia később indul, később is kerültek fel pár nappal az oldalra.

1 kedvelés

Hollandiában se MasterCard, se Visa… kiváncsi lennék ott mennyire “trend” a Maestro kártya…

Én azt tapasztaltam, eléggé. Amikor bankkártyát igényeltem kint, by default Maestro-t adtak és elég sok embernél azt láttam.

Legtöbb helyen csak Maestrot fogadnak el :slight_smile:
Revolut is pl oda Maestrot küld.

Az OTP-nél mától működik! Most rendeltem hozzá!!!

igen, már reggel 5-től voltak erről hozzászólások, illetve közben közvetítettük is az OTP sajtótájékoztatóját. :slight_smile:

2 kedvelés

Kétszer már kipróbálva, az első nagyon nyakatekert volt, minden videó és leírás ellenére rajta akartam hagyni az ujjam az ujjlenyomatolvasón. Másodszorra már rutinosabban ment, két gombnyomással letudtam a Wallet előhozását és a fingerprint scan-t egy csapásra, aztán csak oda kellett tartani. Meg fogom szokni, rém egyszerű, főleg hogy a telefon munka miatt szinte mindig kézközelben van a pénztárnál is, a bankkártyáért pedig mindig kotorásznom kell a táskában :slight_smile:

Én ma toltam 12 tranzakciót, mindenhol elsőre ment, a Corvin plázás iStyleban meg ma délután én voltam az első aki így fizetett.

Valóban nem kell PIN kód. Mármint elhittem leírás alapján is, de van már tapasztalat is hozzá.

Beszéltem az Erste ügyfélszolgálattal, mondták, hogy nem tudnak erről semmit egyelőre és ajánlotta a nemrég indult ErstePayt, amivel androidon lehet fizetni. Taps

1 kedvelés

Erste MOST!!!

Valaki írta, hogy ez lesz a kampány 2. fázisa. És tényleg.

2 kedvelés

lehet hogy jön az erste is hamrosan? https://view.automizy.com/5/yZbMrcv6ctkTukeH6oR7x0bd5HPpyfR4H_x5x7TiTtbgdmnL05r1vgzj-zc?utm_medium=edm&utm_source=newsletter

“Apróság” ez a mobil fizetés, mégis egy nagyon jó kényelmi funkció. Telefon mindig van nálam, pénztárca kevésbé, eddig csak a kártya volt, így már az se kell… örülök, hogy végre kis hazánk is felkerült az Apple listájára.

Azt próbálta már valaki, hogy ugyanazon kártyát 2 külön telefonra - különböző apple id-vel - hozzáadni?

(Hozzá kell tenni, ma délelőtt mikor ezzel akartam fizetni, úgy néztek rám a boltban mint valami ufora és közölte a pénztáros, hogy ez lehetetlen, biztos csak trükközni akarok valamit, úgyse fog menni… mondtam, hogy azért próbáljuk már meg :slight_smile: volt is mégnagyobb meglepettség utána :smiley: )

4 kedvelés

Gond nélkül megy. Nekem 2 telefonon és egy órán van beállítva.