Mindent az Apple Pay-ről – avagy hogyan használd Magyarországon?

Bizony jön :stuck_out_tongue:

@AppleAtesz Monese esetében valóban szigorítottak, most már nem elég az appon belül átírni a címet egy olyan országra amit támogatnak, figyelik a GPS lokációt is. Ezért letiltottam a helymegosztást és azon belül is a Monese appnál és a wallet appnál arra állítottam, hogy “soha” Így már hozzá tudtam adni és működik minden rendben :blush: Próbáld ki és jelezz vissza, hogy így működik-e.

2 kedvelés

Igen így van. Ma kipróbáltam én is az órás fizetést a megbeszélték szerint, külön veszi az órás és a telefonos fizetéseket. A boltban jeleztem hogy kártyával fogok fizetni, mint újkori d’Artagnan elő kaptam a csuklóm, és egy határozott mozdulattal a terminálhoz tartottam. Vártam a hatást, hogy a legalább 60 éves eladó hölgy leboruljon az emberi és technikai nagyságom előtt … de ő csak annyit szólt “köszönöm “ és kérte a következőt . Így zajlott ez az epikusnak szánt pillanat amire két hete készülök …

8 kedvelés

A bankartyat sikerult hozzaadni a wallet-hoz, de fizetni nem.
Mi lehet a baj. Azt irja ki hogy tartsa kozel de semmi…
Valami otlet? Latom, itt sokaknak mukodik rendesen.

Lehet a terminallal volt gond?

:joy::joy::joy::joy:

Sokan kételkedve fogadták ezt az egész apple pay dolgot, hogy minek ekkora hype, felhajtás, mintha a messiás jött volna el, stb. Egy nap ismerkedés, használat alapján azt mondom, hogy egy kényelmi, de ingyenes extra szolgáltatás. A telefont már mindenki magával viszi. Alapból a pénzem, irataim, a kártyáim a farzsebemben hordom. Mikor nadrágot váltok, kiveszem a zsebemből a cuccokat, átrakom a másikba. De sokszor elfelejtem, így se pénz, se kártyák, stb. A telefonom ritkábban hagyom itthon, így van nálam mindíg “lóvé” az apple pay segítségével. A másik, az otp smart bankban a vásárlásaim összesítője csak a lekönyvelés után lesz látható, kb 2-3 nap. A walletben a függőben levők is, sőt, térképen jelölve a pontos helyszínt. Ami engem nem érint: sok, főleg amcsi embernek 3-4, vagy több hitelkártyája van, itt a walletben összegyűjthető és választható a fizetésekhez. Szóval ahogy írtam az elején, nem nélkülözhetetlen, de egy hasznos kényelmi szolgáltatás, amit kár lenne nem kihasználni.

2 kedvelés

Hol tudom az óra appban megnézni a tranzakciókat? Nem bírom megtalálni. Reggel vettem egy pogácsát az órával, nem kellene valahol látnom?

1 kedvelés

Wallet appban a telefonon, a kártyára kattintva?

Watch app, legörgetsz a listában a beépített alkalmazásoknál a Wallet és Apple Pay menüponthoz, majd azon belül kiválasztod a kívánt kártyát, és Tranzakciók fül.

Engem mondjuk ez kisse zavar, hogy az oras fizeteseim a telefon wallet appjaban nem latszodnak, be kell mennem mokolni a watch appba, es meg ott is kulon kattintgatni. Azt hittem, hogy a tranzakciok szinkronizalodnak az eszkozok kozott.

én is így gondolom, szerintem is úgy lenne jó, de az Apple nem így gondolja, mert minden eszköz külön azonosítót használ, így számukra logikus, hogy akkor azonosítónként szétválogassa a tranzakciókat. viszont az OTP SmartBankban a tranzakciók alatt minden ott lesz egy helyen.

1 kedvelés

Sziasztok. Olyan gondom van, hogy Apple Watch-hoz símán hozzáadtam a kártyáimat OTP smart bankból, de amikor a telefonhoz adnám hozzá mindig egy hibával kidob, hogy sikertelen a hozzáadás.

Már mindent próbáltam. Smat bankból hozzáadni, Simple-ből hozzá adni, manuálisan hozzá adni, régiót váltani… Semmi nem megy. Van aki találkozott ezzel a hibával?

Köszi! De most sem találom. Pedig arra megyek amerre mondod. Milyen fül? :frowning:

több órát használsz, vagy csak egyet? mert ha többet, akkor most nem az az óra van rajtad épp, amit a vásárláshoz használtál, így nem is fogja feldobni az előzményeket, mert másik órával történt a tranzakció.

egyetlen órát használok csak, de nincs rajtam az az egy. De felvéve sem látok semmi egyebet.

Nalam van ilyen menupont. Watch app - Wallet and Apple Pay - Kartya kivalaszt es felul van egy valaszto: Info vagy Transactions.

Ahaaa, na nekem ilyen nincs. Akkor valószínűleg ez a 4.3.2 watchOS-ben nincs benne, nekem még Series 0 órám van. Nagyobb baj ne legyen, SMS-t úgyis kapok az OTP-től. Bár lehet, hogy emiatt holnap rendelek egy series4-et :smiley:

1 kedvelés

Ja hogy haboru elotti az ora. Igy mar ertjuk. :slight_smile: No offense.

Olyasmi, még felhúzós. :smiley:
Ráadásul USA-ból van, és akkor még szinte senkinek nem volt, mikor nekem már igen, az érzés megfizethetetlen. És még mai napig egész nap bírja az akku, és valójában semmi olyan nem hiányzik, amit használni szeretnék. Ezért nem cseréltem még le.