Monese: Apple Pay-es euró bankkártya bárki számára! (5 euró ajándékba)

Pank basszus :wink: ne menjunk mar ebbe bele, ott van az is amikor az appban elofizetsz. Minden banknal van elofizetesi dij, ennel is lesz, ha nem akarsz akkor ugye vannak mas koltsegek :hugs:

Itt nincs olyan, hogy jól jársz, ez egy szolgáltatás, amiert fizetsz! Az mar mas teszta hogy mennyit hasznalod, akkor erdemes elofizetni, ha sokat, ha csak 1x-1x akkor nem erdemes.

Ennyit kapsz utánunk reg-enként?
Köszi

Az appot nem próbáltam, a weboldalukon néztem utána, hogy ~15£ havonta. Tudom, hogy minden ami pénzzel kapcsolatos az veszteséges, csak arra voltam kíváncsi, hogy melyik az az élethelyzet, amikor valakinek megéri havonta több mint 5000 Ft-ot költeni arra, hogy tudja ezt használni :wink:

Jah fogalmam sincs :smiley: Az a baj, hogy sajnos ez továbbra is külföldi kártya. Tehát nem éri meg az életedet róla fizetni, de pl feltöltesz havonta 20-30k-t rá, az nem fog földhöz vágni, és mondjuk tudsz fizetni benzinkúton, pubban, vagy csak az ebédkor a cégnél. :slight_smile: Én ezekre használom… Ez egy kényelmi faktor, ha neked megér ennyit , akkor használod, ha nem akkor nem.

A telefon mindig a nadrágom zsebemben van, a pénztárcám meg a kabátom zsebében, ha mondjuk a munkahelyen kisétálok “cigizni” tavasszal kabát nélkűl és szeretnék egy kólát venni akkor ezzel is fizethetem és nem kell visszamenjek a pénztárcáért. Ez velem sokszor megesett már.

Külföldi utazásnál meg alapból ezt használtam (Ausztia, Szlovénia, Olaszország).
(az ír .boon-t).

De ezek szerint már ez a Monese is jó.

Van olyan hogy ha lent van az euro árfolyama és éppen akkor töltöd fel utána meg olyan időszak jön, hogy nem használod és felmegy az euro árfolyama akkor lényegében nem veszítesz semmit sem ha itthon használod.

Természetesen a legjobb az lenne ha itthon is végre euro lenne vagy pedig itthon is legyen hivatalosan apple pay a hazai bankoknál.

1 kedvelés

Az euró árfolyam jó ötlet, erre van gondolom egy rakat app, ami szól hogy X-en áll az árfolyam. :slight_smile:

Ugye hogy meglett!
Admin feldobott egy újabb lehetőséget az NFC-s teló kihasználására, ha már a hazai bankoknak nem számítunk. Akit esetleg érdekel az simán utána olvashat az oldalukon mindennek. Ha ez a cikk is szájbarágós lett volna, akkor is lennének sokan sajnos akiknek az is kevés és nem értik meg, hogy ez egy újabb lehetőség csak, ahol már simán hazai címre is kijön a kártya és nem kell trükközni. Ameddig nem változik az itthoni bankok hozzáállása, addig itthon használva és nem euro övezetben, azaz nem HUF alapúan, mindig ott lesz a kérdés hogy megéri-e. Remélni tudom csak, hogy az OTP lesz amelyik először megoldja, mivel több számlánk is van náluk

A legjobb mindkettő lenne, itthon euro és hazai saját banknál, ergo mindegyikét lehetne regisztrálni az Applepay-be. Akkor talán nem lenne sehol ezzel gond a közelben, mert az USA v más dollárt jobban kultiváló országok esetén megint csak jönne a különbségi ráta.

Szerintem a K&H vagy az Unicredit lesz aki kijön először itthon az ApplePay-el.
Ha megnézed a többi országot akkor ott látható, hogy ezek a bankok jeleskednek a bevezetésnél.

Az OTP szerintem egy elkényelmesedett bank ami szerintem abban a tévhitben él, hogy majd jobb feltételeket tud kifacsarni az Appletől, csak azért mert a régióban jobban teljesít.

De ha megjelenik itthon az ApplePay akkor bankot fogok váltani, márpedig ahhoz megyek amelyik támogatja.

Jelenleg OTP-s vagyok.

1 kedvelés

ha valaki engem szeretne támogatni, meghívó kódom KRISZ616 :slight_smile:

CIB hamarosan bevezetheti, az App-ban már kitették az Apple Pay ikonját is, de még nem lehet hozzáadni… szerintem érdemes inkább megvárni egy hazai bankot, pláne ha nem sokat jár az ember külföldre.

Aki előbb bevezeti, nem kevés ügyfelet kaszál…
Ezt mondtam a Raiffeisenes prémium tanácsadómnak, de igazából pont nem érdekelte.
Remélem hamarosan bankot kell váltanom ;).

Az otp-nél a simple amivel bohóckodnak, de egyelőre semmire sem jó igazán, bár én arról parkolok, csak hát idiótán oldja meg és lassú

Ezt személyesen is ki mernéd jelentei nekem kis cserép? Keleten ez természetes nektek mi?
Ne lépj földre mert majd nem tudsz továbbmenni, maradj betonon és aszfalton.

Kicsit most azért felszívtad magad, jól érzem?
Mondjuk a hosszú kommented után gondolkoztam, hogy elküldelek a pi…ba, aztán nem tettem, mégis csak kultúr emberek vagyunk, vagy mi a f@sz, nem?. :slight_smile:

Jól hát! :grin: Komázom az ilyen nick mögé bújt figurákat mint akinek az előző kommentet toltam, mert hát inkább nem is kellene vele foglalkoznom, csak kíváncsi lennék valójában személyesen is mondana-e nekem ilyent kipontozás nélkül akár, mert így bünti mentesen szoktak csak az ilyenek nagyszájúskodni. Gondolom még orrol a színezése miatt, amit szóvá tett anno, sértetten. Pedig akkor sem volt igaza. :innocent:
Amugy meg ha az elsőre gondolsz itt fent amit reggel írtam, hát keltem ránéztem és láttam amit leírtam ott. Most őszintén, nem volt benne igazság elég? :thinking:

Azt gondolom, hogy lehetnek olyanok akiknek nem esik le, hogy ennek a bohóckodásnak vannak olyan költségei amik nem voltak benne a cikkben. Márpedig mindenki részletes cikket vár, amivel általában nem is szokott probléma lenni. Ez most egy kicsit össze volt csapva és admin a gyors meggazdagodását (bocs :smiley:) tartva szem elött, kifelejtette, vagy nem is gondolta, hogy jó lenne ha benne lenne. Ha egyik oldalról nézem volt benne sok igazság, ha a másikról lehet kicsit túltoltad :).

Jó ezt akkor írjuk az ébredés utáni állapotom (a kávé még nem ért le) számlájára. Csak szvsz aki vmennyire foglalkozik a kérdéssel és nem sült hülye annak kell legyen fogalma arról, hogy már a HUF-€ különbsége miatt is lesznek olyan veszteségei amikkel nem feltétlenül akar együtt élni. Sajna addig ez lesz míg vmelyik “harács banda” meg nem állapodik végre az apple-el, utána úgy is jön gyorsba a többi, ahogyan ez lenni szokott és valóban olvasgattam kicsit az előbb és a CIB állítólag lehet első, az anyacége miatt, ahogy írták vhol.
Ja és pont azért hoztam azt régi cikket föl, mert ott aztán minden volt szájbarágósan, utána a kommentekben is még alaposabban elmagyarázva elsős szinten és hát akadtak akiknek semmi nem volt elég. Ez meg csak és nem admint védem, hanem ez van, hogy csak egy feldobott újabb lehetőségről szóló cikk, akit komolyan foglalkoztat, az szépen utánanéz mindennek, ha pénzről van szó vhogy úgy kell nem? Lehet olyan amit a cikkíró sem vesz feltétlenül észre, hiszen nem pénzügyi szakember, ha jól tudom.

Kértem is tőlük egy visszahívást holnap, hogy meg tudjuk ezt vitatni…
Addig nem láncolom mégjobban magam a jelenlegihez. :slight_smile:

Én már azt várom, amikor végre a nap 24 órájában lehet bárhová tolni a pénzt és lényegében azonnal megvalósul a tranzakció, s elég lesz a telefonszámom v az email címem, stb . Hiszen azért vettem eddig minden iphone-omhoz kártyatartós bőr tokot mert legyen nálam az irataim és min. egy db bankkártya.
Milyen jó volt amikor 1x megállított az illetékes hatóság és szerencsémre elfogadta a telón lévő igazolványaimról készült képeket, na azóta van egy helyen a telóval ami kell feltétlenül, mert ugye nem mindegyikük humánus ennyire.