Monese: Apple Pay-es euró bankkártya bárki számára! (5 euró ajándékba)

Revolut? Volt egy évig, utána megszüntettem… igérgették a HUF IBAN-t… komolytalanok. Nagyon felejtős. A Transferwisenál viszont van magyar IBAN (Raiffeisen) oda tudsz magyar forintot tölteni a Transferwise-os számládra és akkor nem a bank váltja át neked aranyáron hanem a Transferwise sokkal barátibb árfolyamon euro-ba aztán onnan tovább lehet küldeni mondjuk a Monese-re is akár… így már jobb a képlet? :star_struck:

Raiffeisen lecserélte már azt a moslék app-et amihez 5 évig nem nyúltak?:slight_smile:

1 kedvelés

Az a pillanat idén nyáron fog eljönni…

Nem, még mindig ugyanaz a hányás…
Budapest Bank után elég durva visszalépés volt :slight_smile:

A raiffeisen ugyan frissült de semmivel nem lett jobb v korszerűbb, de minek is lenne, mikor félig megszűnőben van nálunk ahogy látom, szinte alig maradt fiókjuk és automatájuk sem sok üzemel.
Az OTP appja az jelenleg nagyon jó, a többiét nem ismerem, arról írjon aki használja.
Azt meg már hogy normálisan lehessen használni a bankszámláinkat tényleg alig várom, főleg hogy sokat megyek és sok esetben kellett volna este v akár éjjel is pénzt mozgatnom, de várni kell reggelig és ez végre megszűnik remélem. Hiszen aki pl 8-10 órával odébb van annak akkor van bank idő mikor nekünk nincsen és ez néha jelentősen lassítja az ügyeket. persze van átfedés, de Murphy is ólálkodik ahogy szokott, hogy ha kicsit is de keresztbe tegyen. Mindegy az is csak egy lehetőség lesz ami könnyíthet esetenként 1xűbben megoldani dolgokat.

Frissült? Elképzelni se tudom mit frissítettek rajta, most is egy kalap szar az egész, de nagyon jó, hogy már egy advanced szarba cseppentem bele, bár sajnos ezt így nem tudom értékelni…

CIB bank idén biztosan nem tervez Apple Pay bevezetést, most beszéltem velük, úgyhogy sajnos kár erre számítani.

:frowning:

Megnéztem, egy éve lecseréltek egy telefonszámot rajta :smiley:

CIB, UniCredit nagyon jó, MKB-t kerüljétek, ha fontos hogy mindig be tudj lépni amikor szeretnél :slight_smile:

Hm, és kitől az info? Belsős ember vagy csak egy ügyfélszolgálatos?

Az unicredit erre tökéletesen rácáfolt tegnap :slight_smile:

Regisztráltam (volna) a Monese-re a cikk megjelenése után, feltöltöttem az útlevelemet mint hivatalos iratot, amit azonnal elutasítottak, majd ma küldtek egy e-mailt, hogy írjam le, mi a foglalkozásom, hol dolgozom, illetve mire használnám a szolgáltatást, mert úgy akkor meg tudják tenni a következő lépéseket a számlanyitáshoz. Néhány órára rá teljesen letiltottak, az e-mail-címemet és a telefonszámomat sem használhatom többet náluk, sőt az e-mailben kitértek arra is, hogy ne válaszoljak nekik, mert semmi esetre sem nyithatnak nekem számlát. Tapasztalt valaki hasonlót? Nem tudok róla, hogy okirat-hamisító lennék, illetve nem loptam el más személyiségét sem.

Belsős, de futok még ezzel egy kört. Bár semmi oka nincs rá, hogy azt mondja, hogy nem lesz, ha lesz…

Azért én bizakodok… :slight_smile:

Milyen jó, hogy tálcán adtad oda nekik minden személyes adatod…
Valszeg az van, hogy elég sokan kezdtek el kis hazánkból kártyát igényelni és betelt a pohár náluk. Mondjuk ezt leírhatták volna udvariasan is…

Hm, csak azért fura, mert az app-ben ott az Add to Apple Wallet gomb a számlád beállításainál. Nem hiszem, hogy egy ilyen gomb csak úgy bekerül egy release-be, ez már csak aktiválásra várhat :slight_smile:

Sajnos tapasztaltunk mi is ilyet a mai nap folyamán, valszeg nem tetszett nekik a sok magyar regisztárció (mondjuk ettől van bevételük utánunk), egyelőre mások is email válaszra várnak. Hasonló paraszt módon csinálta sajnos náluk is a bank. A cikket addig levettem, ameddig nem kapunk emailben rendes választ.

Monso természetesen megy, lehet itt sok nekik a postázás vagy nem tudom. Nyilván nem csak mi toltuk meg, hanem rengeteg Facebook csoportba is láttam. :confused: Nem valami korrekt a banktól.

Egy ilyen nagyvállalatnál, pláne egy banknál, az hogy valaki belsős nem jelent semmit. Hacsak nem az adott projekten dolgozik, akkor pont annyit tud róla mint a call centeres vagy az utca embere.
Tudok olyan bankfiókról, ahol sok millióért a komplett IT infrastruktúrát kicserélték majd 3 hét múlva bezárták a fiókot. Ennyire nincs kommunikáció belül.

Köszönöm a választ, írtam nekik a külön supportos e-mail-címükre, egyelőre semmi. Remélem, hamarosan megoldódik a helyzet, de ha így is lesz, egyelőre nem tudom, próbálkozom-e majd újra, mert kissé elveszett bennük a bizalmam.

2 kedvelés

ma jött meg a kártya. ez gyors volt. 3 napja regisztráltam…
egyelőre nem tudom apple payhez hozzáadni, gondolom át kell állítani a régiót.
ha visszaállítom utána magyarra, akkor megmarad vajon a kártya?

Persze :slight_smile: