OpenCore Legacy Patcher: így telepíthető a macOS Ventura még akár egy 2007-es gépre is

Eredetileg itt jelent meg: OpenCore Legacy Patcher: így telepíthető a macOS Ventura még akár egy 2007-es gépre is - Szifon.com

Megjelent az OpenCore 0.6.1-es változata, amely most már magabiztosan állítja magáról, hogy régebbi Mac-eken is lehetővé teszi a macOS Ventura futtatását. Én a 2013-as MacBook Pro-mon teszteltem az alkalmazást és most már boldogan állíthatom, hogy Porondmesterrel navigálok a nyitott alkalmazásaim ablakai közt. Az OpenCore Legacy Patcher név valószínűleg ismerősen cseng mindenkinek, aki készített már Hackintosh-t,…

DE jó! Köszi! Akkor lehet a hét végén nagy unalmamban kipróbálom a 2017-es Air-en, kíváncsian várom az eredményét.

Sziasztok! Erdeklodom, hogy vajon merjem-e tesztelni a Mac OS Monterey-t (Ventura nekem nem tamogatott) a 2011-es Macbook Pro Early 2011 gepemen, amibe 2016-ban az 500 GB HDD ki lett cserelve 256-os Samsung SSD-re es az alap 4 GB DD3 memoria fel lett bovitve 8 GB-ra (ez a max), vagy nagyon lassu lesz…?
Ez a tipus High Sierra-ig volt csak hivatalosan tamogatva…
Es nem teljesen ertem, hogy az USB-rol torteno feltelepites utan, hogyan kell azt elerni, hogy USB nelkul is az OS Monterey bootoljon be…

nincs tapasztalatom az általad említett típussal.

a telepítés az SSD-dre történik, nem az USB-re.

Köszi a választ.
Ertem, hogy az SSD-re telepitem az op. rendszert az USB-rol, de a telepitest kovetoen ezt irja az altalad belinkelt oldal:

“Booting without USB drive

Once you’ve installed macOS through OpenCore, you can boot up and go through the regular install process. To boot without the USB drive plugged in is quite simple:

  • Download OpenCore Legacy Patcher
  • Change Patcher settings as you’d like
  • Build OpenCore again
  • Install OpenCore to internal drive
  • Reboot holding Option, and select the internal EFI

And voila! No more USB drive required.”

Nem lehet hogy ezzel kezd majd valamit hamarosan az Apple? Csak mert akkor igyekszem vele majd, v ha ezt tönkreteszi esetleg akkor hiába dolgozik vele aki felteszi, mert x dolog miatt nem fog rendesen működni? Annyira nem értek hozzá, ezért is kérdezem, lehet-e valamelyik verzió? Le sem akarok maradni, meg feleslegesen sem szeretek dolgozni.

Szia!

Arra a meghajtóra telepítsd fel a Patchert, amelyikről bootolni fog az op. rendszer.
Én külső HDD-ről telepítettem a Venturát SSD-re, elsőként én is a külsőt mutattam meg neki, és nem állt fel a rendszer ki/bekapcsolás után. Aztán rájöttem hogy oda kell telepíteni, ahova az OP rendszer kerül. A dolog lényege amúgy az, hogy bekapcsolásnál betölti a Patchert is szerintem, mert pár pillanatra felvillan a boot lemez ikonja is.
Remélem tudtam segíteni!

https://www.youtube.com/@Mr.Macintosh/videos Nekem ennek a srácnak a videói segítettek a zökkenőmentes telepítésben. Az elejétől a végéig bemutatja a lépéseket.

Szia! Igen, köszönöm szépen.

Köszi a videót. Megnézem mielőtt hozzákezdek.

Alapvetoen a Metal elotti gepekkel a legnagyobb baj a Metal hianya. Az OS meg csak-csak patchelheto, de a Metal-t hasznalo appok vagy nem hasznalhatoak, vagy grafikai doccenok vannak benne. Ilyen Metal-t hasznall app pl. a Photos vagy a Maps, vagy a Pages vagy a Numbers, csak hogy nehany, Apple sajat gyartas is emlitve legyen. Az elso kettore szuletett patch, enyhiteni a fajdalmakat, utobbi kettore pedig az a konszenzus, hogy el kell bucsuzni a friss verziotol es regebbi, Metal-t nem hasznalo verziot hasznalni.

A kulso fejlesztok appjai sincsenek jobb helyzetben, ha a fejleszto appja 10.14-et vagy ujabb verziot celoz meg minimum verzionak, akkor kikerul a binarisbol minden, ami az OpenGL tamogatashoz kell es ha hasznal barmit, amihez Metal kellhet, akkor az Metal lesz.

A masik vizvalaszto, az jelenleg a Ventura lesz, mert itt tette kotelezove az Apple az “x86-64 level v3”-at, igy a korabbi verziokra keszult szoftvereknel a fordito opcionalisan helyezte el a tablazatban szereplo CPU utasitasokat, mostantol ez feltetel nelkul be lesz epitve. Az alaprendszerben a Radeon driver es nehany mas komponens hasznalt AVX2-t, ez ki lett patchelve, de ahogy telik az ido, egyre tobb szoftvernel fogunk belefutni abba, hogy hianyozni fog 1-2 utasitas. A Sierra es Monterey kozotti rendszerek a level v2-t hasznaljak, de a tapasztalat az, hogy itt az SSE4.1/4.2 a lenyeges, ezert kell CPU upgrade a Penryn elotti C2D-t tartalmazo gepekhez.

1 kedvelés

Szia!

Velemenyed szerint erdemes lehet esetemben feltenni az alabbi gepre?
Annyi, hogy SSD kerult bele es 8 GB ram. (Ettol tobbet ennel nem lehetett)
Ezen mar csak a High Sierra volt az utolso tamogatott OS.

Nekem minden fele-fajta meglepetesszeru problma jott elo, amikor nem Metalos gepen (ezek alltak meg High Sierran), probalkoztam Metalt igenylo rendszer alatt mindenfele appal. Siman lehet, hogy teged ezek nem erintenek, Egy probat mindenkeppen meger, ha nem jon be, meg vissza tudsz terni a korabbihoz. Az osszes tobbi hiba (nem megy a WiFi, nem megy a BT) nekem masodlagos volt, vagy sok gepben “kikerulheto” egy kartyacserevel, a GPU viszont a Mac Pro es az iMacek kivetelevel nem valtoztathato.

1 kedvelés

Koszi szepen.

Sziasztok! Két kérdésem volna:
1.) Volt valakinek már tapasztalata a gyári, reguláris macOS patch-ek telepítésével ilyen környezetben? Felmennek rá, lehet frissíteni a rendszert, ha kijön valami?
2.) Paragon NTFS to MAC gyári szoftverhez vajon mit szól?; mert hát az kernelig beépül…
Köszi szépen!

Az elso kerdesedre megtalalod a leirast a doksiban. Full delta update telepitesek mennek. A masodik kerdest pedig nem ertem miert kerdes. A kernel az eredeti.

Köszi szépen a választ. Azért kérdeztem rá amúgy az elsőre, mert pár éve már volt tapasztalatom régi gépre mókányolt macOS-sel, de az első frissítéstől kiakadt a kis pupillája, és a végén vissza kellett telepítenem a régi OS-t. A második (NTFS) pedig alapvetően belekotor a rendszerbe, őszintén szólva fogalmam sincs, hogy a GRUB-ot (vagy itt hogy nevezik a rendszerindítót) piszkálja-e vagy sem, ilyen mélyre menően még bele se gondoltam a dologba…

Itt is kiakadhat. Nyilvan, minnel regebbi a gep, annal tobb meglepees lehet. Aki ilyet uzemeltet, ott mindenki feltetelezi, hogy boldogul a terminallal, tud logot olvasni, tud logot ertelmezni, ezek alapjan tud keresni, vagy sajat maga megoldani a problemat. Peldaul tisztaban van azzal, hogy bekapcsolt SIP mellett nem bootol a gepe, tisztaban van azzal, hogy mi az a SIP, illetve azt is tudja, hogy a kikapcsolas tenye hol van tarolva, ezek utan tudja, hogy mi tortenhet, ha PRAM resetet kovet el. En azt mondom, hogy 100% biztonsaggal hasznalhato, minden problema meggyogyithato. 10.14-ig en csinaltam a software updatet csinalo patchet.

Köszi szépen, meggyőző, főleg az utolsó sor…! Köszi

Tenyleg igazad van. A youtube link alatti hozzaszolasoknal erdekes dolgokat lehet olvasni. Van, akinel minden OK, van, akinel meg nem mukodik utana az usb, vagy a bluetooth, vagy a wifi, vagy hibat dob ki a patch felrakasa kozben. Nekem pl. wifi fontos, nem utp kabelt huzogatok at a szoba egyik sarkabol a masikba. Sajnos csodak nincsenek. Igazad van, hogy mivel az alkalmazasok fejlesztoi minimum rendszerkovetelmenyekhez kotik a kulonbozo appok telepiteset es hasznalatat, igy egyre tobb hiba fordulhat elo. Ez igy van kitalalva, mindig uj gep 1 millaert es akkor minden megy rajta.