Óriási hírek az iPhone 13-ról Max Weinbach elemzőtől EverythingApplePro videójában

Az addig oké, csakhogy a lightning csati sokkal inkább el tud mozogni pl rezgéstől, míg a C-nél a fémgyűrű beton stabilan a helyén tartja a csatlakozókat. Én használom motoron is, autóban is és a csatlakozó töltés közbeni rezgése/mozgása miatt az érintkező keresztmetszet csökkenhet, a töltő áram sokkal kisebb felületen megy át és ezért szépen megégnek az érintkezők. Ezt több kábelemen láttam is, először nem esett le, hogy miért sötétebb pár érintkező, de később rájöttem jobban megnézve. És lassan eljutottunk oda, hogy már kábellel nem lehetett tölteni. Új, sértetlen kábellel sem. Egyébként plusz a C mellett szól, hogy az összes okostelónak arra kell átállni - európában legalábbis - így sokkal nagyobb kínálat van/lesz belőle.

Pl azért, mert nem mindenki töltögeti asztalon a telóját, hanem autóban, motoron, mászkálás közben, stb. Másrészt meg azért, mert a vezeték nélküli töltő lassú mint a tetű. Van nekem is itthon az asztalon, éjszakára sokszor ráteszem, van ideje töltődni, de nap közben már ez nem opció.
Próbáld meg megérteni, hogy nem mindenki úgy él, ahogy te, nem úgy és arra használja a telefont amire te, másoknak esetleg mások az igényei, életkörülményei így más a számukra megfelelő. Ha neked jó a lightning, remek, használd egészséggel, de én rühellem. Ennyi.

nem égnek meg, csak maximum korrodálódnak. nem megy át rajta akkora áramerősség/feszültség, ami megégést eredményezhetne.

Az megvan egyebkent, hogy USB-C eseten semmilyen “rogzito” mehanizmus nincs? Nezd meg a 2018 elotti MBP USB-C dugojat. Siman konnyen csuszik ki es be a kabel, de nekem ugyonilyen a Motorola One Action is. Az Apple 2018-tol valtoztatott a gep oldali aljazaton es van egy pont, ahol eroteljesen be kell tolni a kabelt, hogy bepattanjon. Na ilyesmi sajnos azota sem kerult bele a szabvanyba. A lightning csatlakozo ketto oldalan van az a kis bemelyedes, az aljzat oldalan megvan az ellentetes profilu elem, ami hivatott a csatlakozot a helyen tartani. De pl. pont emiatt kell figyelni az utangyartott kabelekre, mert soknal nincs melyedes, ami igy elobb utobb “lereszeli” a pockot a telefonban levo aljzatrol. Minden fem felulet hajlamos az oxidalodasra egyebkent, ez ellen az USB-C sem ved.

Az EU-s rendelet egyebkent annyit ir elo, hogy olyan toltesi mehanizmus kell, aminek az egyik vege, szabvanyosan illeszkedik egy USB-C aljzatba. Tobbek szerint ez a rendelet visszaveti az innovaciot, ahogyan visszavetette az elozo is. Ugyanis, ez “azert vicces”, mert egeszen a rendelet 2020 juliusi eletbelepese elott, minden olyan gyarto, aki nem Micro USB-t hasznalt, elmeletben sertette a korabbi rendeletet. Raadasul az elozo azert is volt rossz, mert igy voltak olyan tolto adapterek, amelyeken nem aljzat volt, hanem egybe volt epitve a kabellel. Az Apple egyebkent azaltal, hogy a dobozba USB-C - Lightning kabelt helyez, megfelel a szabalyozasnak.

Most, hogy írod a rögzítést, ez tényleg gáz. Eddig azt hittem, hogy a Dell és a Samsung is ilyen gyatra csatlakozót csinál, de ezek szerint nem. Ez szabvány szerint ilyen😃