Repedések és csíkok jelenhetnek meg az M1-es MacBook modellek kijelzőjén a normál használat során

Eredetileg itt jelent meg: Repedések és csíkok jelenhetnek meg az M1-es MacBook modellek kijelzőjén a normál használat során - Szifon.com

Több jelentés is érkezett a képernyő repedéseiről és csíkozódásáról, amelyek a gépek normál használata során jelentkeztek az M1-es chippel szerelt MacBook Air, mind pedig a 13 colos MacBook Pro modelleknél. Bizonyos esetekben az Apple díjmentesen javította vagy cserélte a gépeket, míg a legtöbb esetben felszámolták a javítás költségét. A 9to5Mac olvasója, Ian Probert elmondta, hogy…

Valahol homok lerult az Apple gepezetebe… (viccen kivul)
Novemberben vettem egy iPhone 12 Pro Max-et es mar csak 94% az akku teljes kapacitasa - holott (megvaltozott igenyek miatt) szinte baromira nem hasznalom a telefont. Nem ertem, ez hogyan lehet. Raadasul melle decemberben kaptam egy Watch S6ot is, ami viszont 100%os akkuval rendelkezik ezen komment irasokor, ugy! hogy minden egyes nap rajtam van, alvaskor is…

1 kedvelés

Ugyan ez. 12 pro. 91% :joy:

12 mini, 2020.11.22, 97%, én nyertem :slightly_smiling_face:
Kérdés 8 hónap után mi lenne az átlagosan elvárható?

A felhasználók helyében…

  1. perelném az Apple-t.
  2. otthagynám őket a picsába.

Mire fel kérnek xy fontot/eurot/bitcoint stb javításra? ha nem is az ő hibájából akadt a sérülés.
Hogyan döntik el, hogy ki fizet és ki nem?..

Az egészben az a legnagyobb gáz, ahogy az Apple kezeli a problémát, vagyis leszarja…
A sok barom meg még mindig veszi az Apple termékeket…
iPhone-n kívül én biztos más terméket nem vennék mert baromi drága és annyival nem jobb mint egy winfosos gép.

Másik, hogy a francba lehet bármit odacsukni a bill és kijelző közé, hogy a képernyő megrepedjen? papírból készítik a kijelzőt? Talán hagyni kellene jó pár cm helyet a 2 között kedves Apple…

12ProMax 2020.12. havi
Hogy ne mindig problémákkal álljak elő:


fogják.

nekem például már nincs kedvem a Windows-zal kínlódni, a Linux és társai meg nem opciók.

egy fizikai jellegű sérülés esetén kifejezetten nehéz azt bizonyítani, hogy az nem a vásárló hanyagságából következett be. fizikai jellegű sérülésre tudtommal bármely más, konkurens gyártónál sem vonatkozik a rendes jótállás.

sokat segít az ügyfél hozzáállása. ha paraszt módon állsz hozzá a szervizeshez, akkor amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten. emellett ahogy a cikk is írta, az AppleCare esetén rögtön előnyösebb helyzetből indulsz.

valóban gáz. de tuti lesz majd rá visszahívás, ahogyan a többi hasonló probléma esetén is volt / van. persze előtte mindig több ilyen hír van, hogy fizetősen cserélték valakinek – de utána meg majd visszatéríti az árat az Apple azoknak, akiknek fizetniük kellett.

például a különféle felragasztható kamera-eltakarók is tudnak kijelzőt repeszteni, hiszen egy kicsi ponton nyomják meg az üveget. az üveg egy peremre fekszik fel, és ha a perem szélén túl nyomja meg valami az üveget, ahol mögötte üreges, akkor az így keletkező feszültségtől az el tud repedni. nem egy ilyen jött már szembe. de láttam én már olyat is többször, hogy egy, a billentyűzeten felejtett pendrive-ot, vagy a töltő kábelvégét csukta oda, és törte be vele a kijelzőt valaki.

lenne is akkor sírás… mégis melyik konkurens gyártónál van “jó pár centiméter” a kijelző és a billentyűzet között? mert szerintem egyiknél sincs, abszurd módon vastag lenne úgy bármi gép. jelenleg (típustól függően) egy nagyjából egy-másfél-két milliméteres rés van a kijelző és a topcase között, gumírozott peremmel, ami az esetek többségében elegendő. abban az esetben lehet problémás, ha valaki a táskában összenyomja a kijelzőt a billentyűzettel, mert akkor kialakulhat a tükröződésmentesítő réteg megkopása.

Azért az új iPad pro 12.9 eléggé jó lett ahogy olvasgatom.

Az Apple és a többi “gyártó” vagy kulikkal összeszereltető nem mást ad el, mint “glamourt, életérzést, fílinget”.
A kérdés minden esetben az, hogy a befogadó közeg mennyire átverhető, meggyőzhető.

Ti mit néztek, csak azt amit az ios ír ki?Csak hogy bonyolítsam a témát…
Ilyet látott e már valaki? Évek óta használom a coconut battery progit de ilyet még nem láttam.
3-4% eltérés szokott lenni töltöttségben, de többnyire a valós adatokat írta ki a program.Szerinte most 15 ciklus alatt 10%-ot romlott az akksim 2 nap alatt, tegnap reggel még 97%-os volt.
Most kinek higyjek, melyik a valós adat?
Nem engedi a kép linkjét beszúrni, hogy új felhasználó lennék, pedig nagyon régen regisztráltam ide.
Hogyan tudok képet akkor feltölteni, hogy konkrétan mi is a problémám?
A telefon azt írja ki hogy akksi kapacitása 100%, a coconut battery szerint meg jócskán lezuhant 15 ciklus alatt 90-re :frowning:

coconut battery És az ios ugyan azt írja. Stimmel.

Nem találom a coconut battery-t az app Store-ban. Tudtok egy linket adni rá?

Hogyan tudnék képet feltölteni? Nem engedte a kép linkjét beszúrni, mert hogy új felhasználó vagyok, pedig nagyon régen regisztráltam. Pedig az lenne az érdekes az egészben…

Na, talán sikerül…

Köszi a segítséget!
Ezt a cikket természetesen többször is átfutottam az évek alatt, és semmi rendkívülit nem tapasztaltam.
Természetesen elsőként próbáltam beállítani új eszköznek is, ugyan ezt mutatta kb 50-60% töltöttségnél is.
A lényege a kérdésemnek pont az lett volna hogy mitől lehet ekkora eltérés a két érték között, valamelyik hazudik, nem kicsit :frowning:

@igerywhite az előbbi cikket @Nem_Tom számára linkeltem, neki kellett a letöltési link.

hogy nálad miért mutat ekkora eltérést a két kép, azt nem tudom megmondani.

1 kedvelés

Ja ok bocsi, kicsit zavart az elmém du óta ezen mérgelődöm :frowning:

1 kedvelés

wtf… mi első fecske? maga a ház kialakítása ezer éves történet, csak új chipet tettek bele.
Amúgy pont most terveztem volna egy pro-t 16 gigával, de marhára elvette a kedvem a cikk.

Akkor nekem szerencsém van. Az enyém (M1 Air) már repült párszor. A sarkát már le kellett csiszolnom mert már fel volt gyűrődve az aluminium :slightly_smiling_face:, de a kijelzőnek lekopogom eddig semmi baja. :partying_face: