Ross Young: az iPhone 14 Pro kamerasziget nélkül, kétlyukú kialakítással érkezhet

@gunar szerencsére a tudományban az a jó, hogy ha ott van egy tény, az akkor is tény, ha nem hiszel benne. de nyugi, nekem is már elegem van a maszkból, még a fülem is megfájdul tőle egész nap, mert ugye ha csak kicsit is, de húzza. de ez van.

@vkleszken nekem is van szemüvegem, falnak is megyek tőle, főleg amikor kintről megy be fűtött helyre az ember. de még mindig inkább ez a fajta maszk és a párásodás, mint egy CPAP. ilyen világot élünk.

Csak már az a kérdés mi is a tény és mi nem. A tudomány akkor ok ha nem ferdítik el a saját önös érdekeik szerint. Sajnos világszerte ez zajlik. De mindegy. Nekem is van egy véleményem és neked is, meg sokaknak is és nem kell azonos legyen.

Igen, én nem szeretném követni a te véleményed :smiley:

A szíved joga! :smiley: Bár eddig engem igazol ami körülöttem és a világban történik, de ezt én tudom és akik ismernek (jó sokan vannak és nem közösségi platformosak, azt nem használok)

Megmaradhatnánk a szakmai szinteken? Gyűlölöm, hogy már mindenhol erről van szó, ott is, ahol szerintem semmi keresnivalója…

A szakmai szinten maradva: az Apple ismét addig tökölt a 15.4 verzió kiadásával, amíg két újítások is okafogyottá vált. Nincs szükség a maszkos FID-re, és az EU-s COVID igazolás tárolására a tárcában, mivel nálunk megszűnik.

Ha ma adnak ki, akkor a Walletbe rakott igazolast tudnad hasznalni az UK-ba torteno erkezeskor, ha el akarod kerulni a PCR tesztek kesziteset, illetve peldaul az Ausztraliaba torteno beutazasnal a karanternkotelezettseg aloli mentesuleshez. Tovabba repulogepeken meg mindig kerik a maszk hasznalatat.

az Apple még mindig nem kishazánkra tervez, nagyjából a statisztikai hibahatár vagyunk a számukra.

Na igen és ez eléggé szégyenletes, hiszen abban, hogy az USA ma szuperhatalom, több magyar tudósnak is nagy szerepe van, pl egy ilyen magyar tudósokból álló csoporttól származik az is, amikor éppen az egyik korszakalkotó és korszakot meghatározó fejlesztésen dolgoztak, elhangzott egy mondat, ami már szállóige lett, “uraim folytathatjuk magyarul is” igaz ez sok fejtörést okozott az akkori amcsi titkosszolgálatnak, nyelvünk nehéz mivolta miatt. Az okosokat mindig próbálják elnyomni, hol így, hol úgy, kivéve ha amit tudnak az komoly politikai és üzleti érdekeket szolgál. Tudom ez megint nem feltétlenül ide vágó és nem is szakmai, csak egy vélemény az Apple viszonyáról a magyar igényekhez.

1 kedvelés

Az igaz, hogy nem nekünk tervez, de olyan lassan kivitelez, mintha nálunk csinálnák.
De viccben kívül, lassan mindenhol törlik a kötelező maszkviselést, de azért majd néhány hét múlva abban is felismer a FID.
Az oltási igazolás, ahogyan újabban nevezték, épp az átnevezése (átértelmezése) után pár nappal szűnt meg a kormányinfo szerint. Azt mondjuk nem tudom, hogy valóban megszűnt-e, de ezt mondták. Ha valóban megszűnt, akkor mit kérnek a légitársaságok?
Mondjuk az influenza elleni oltást sem kell igazolni. Mivel ez a COVID ugyanúgy velünk marad, gondolom ugyanúgy kezelik majd az ellene beadható oltásokat is. Ebből gondolom, hogy mire megjelenik a 15.4,pont okafogyottá válik az oltási igazolás (ami megszűnt, vagyis nincs) tárolása a tárcában.